İçeriğe geç

Aileler Yarışıyor Başvuru Formu

  aileler

  Aileler Yarışıyor Başvuru Formu için yapabilmeniz ve başvurunuzun kabul edilebilmesi ile ilgili tüyoları sizin için bu yazımızda derledik. 

  Yarışma programlarının birçok farklı kanalda yayınlanıyor olması, seçenek olarak sizlere eğer bu tarz yarışmalar katılmak istiyorsanız kazanma ihtimalinizi de arttırıyor olacaktır. Bu şekilde ödül kazanmanız için de elinizde daha fazla seçenek olacaktır. Aileler Yarışıyor programına katılım için resmi internet sitesi üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Ancak başvuru formu içerisinde sizden istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. 

  Aileler Yarışıyor Başvuru Formu

  yarışıyor yarışmasındaki aile üyeleri 100 kişiye sorulan en popüler cevapları bulmaya çalışıyorlar. 2 aile 2 takım olarak birbirlerinin karşısında yarışarak en yakın cevapları bulmaya çalışıyorlar. Her etapta alınan puanlara göre yarışmayı kazanan aile belirleniyor. Birinci etapta verilen doğru cevaplara karşılık 1 puan, ikinci etapta verilen doğru cevaplara karşılık 2 puan, üçüncü etapta verilen doğru cevaplara karşılık 3 puan alınıyor. Final etabı ise diğer etaplardan biraz daha farklı puanlanıyor. Aileler yarışıyor sorular final etabında yine diğer etaplara yakın olsa da alacağınız puan 100 oluyor. Gelen aile üyelerinin önündeki butonlara sorulan sorulara cevap vermek isteyenlerden önce basan cevaplıyor. Vereceğiniz cevap, doğru cevaplara arasında yer alıyorsa puanı aldınız demektir. Eğer aldığınız puanlar diğer aile üyelerinden daha fazla olursa yarışmayı kazabilirsiniz. 

  Aileler Yarışıyor Sunucu

  Aileler yarışıyor sunucu 28 Haziran 2021 tarihinden bu yana Asuman Krause yapıyor. Uzun zamandır ekranlarda göremediğimiz Asuman Krause, bu yarışma ile birlikte ekranlara tekrar “merhaba” dedi. Wipeout yarışmasındaki sunuculuk performansı ile yıldızı parlayan sunucu dünya üzerinde en çok izlenen Aileler Yarışıyor programında yeniden sunuculuk yapmaya başladı. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde 1976 yılında yayınlanan bu program hala Family Feud adıyla yayınlanmaya devam ediyor. 

  İlginizi Çekebilir:  TRT Çocuk Sürpriz Kutusu Fotoğraf Gönderme Başvurusu

  aileler

  Ülkemizde ilk olarak 1998 – 1999 yıllarında Beyazıt Öztürk’ün sunumuyla Kanal D ekranlarında yayınlanmıştır. 2013 yılında Ufuk Özkan’ın sunduğu yarışma TRT 1’de yayınlanmaya devam etti. Ardından 2014 yılında TV8 ekranlarında yayınlanmaya devam etmiştir. Bir dönem yarışmayı Erol Evgin de sunmuştur. 28 Haziran 2021 yılından itibaren 360 kanalında hafta içi her gün saat 21:00’da yayınlanmaya devam ediyor. Aileler yarışıyor sunucuları yıllara göre bakacak olursak:

  • Beyazıt Öztürk (1998 – 1999)
  • Ufuk Özkan (2012 – 2014)
  • Erol Evgin (2014)
  • Gülben Ergen (2014)
  • Atalay Demirci (2014)
  • Alp Kırşan (2014)
  • Jess Molho (2014)
  • Ufuk Özkan (2018 – 2020)
  • Asuman Krause (2021 – halen devam ediyor)

  Aileler Yarışıyor Ödül

  Bunun bir yarışma olduğunu düşünecek olursak tabii ki sonunda kazanan tarafa verilen bir ödül de olması gerekiyor. Yapılan yarışmanın sonuna kadar toplanan puanlar size final etabında büyük bir avantaj sağlıyor. Aldığınız puanlarla birlikte eğer final etabına kaldıysanız, final etabında 200 puan toplamanız yarışmayı kazanmanız için yeterli olacaktır. Aileler Yarışıyor ödül ise 10.000 TL. Günümüz şartlarında oldukça yüksek olan bu ödül sayesinde aile ekonominize katkı sağlayabilirsiniz. Yarışmada istediğiniz sonuca ulaşabilmeniz için iyi bir gözlemci olmanızın yanı sıra tahmin yeteneklerinizin de iyi olması gerekiyor. Sorular sorulan ülkemiz vatandaşlarından oldukları için genel olarak sizinle aynı düşüncede olabilirler. Bu nedenle diğer yarışmalara oranla kazanma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Yarışmaya katılacak olan aile üyelerinin 5 kişiden oluşması gerekiyor. Bu 5 kişi içerisinden 1 kişi takım kaptanı olması gerekmektedir. Aynı zamanda kaptanla birlikte takımınıza bir isim de bulmanız gerekir. Gelelim yarışmaya nasıl başvuru yapılacağına. Yarışmaya başvuru yapmanız için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır: 

   

  • Aileler Yarışıyor başvuru adresi için öncelikle giriş yapmalısınız.
  • Form üzerinden yazacağınız bilgilerde mutlaka büyük harf kullanmanız gerekiyor. Bununla birlikte mutlaka fotoğraf yüklemelisiniz. Fotoğrafsız başvurular dikkate alınmamaktadır. 
  • İlk olarak ailenize verdiğiniz ismi, yaşadığınız ili ve ilçeyi girmelisiniz.
  • Ailenizin kaptanınıza ait fotoğraf, isim soyisim, adres, cinsiyet gibi kişisel bilgiler ile hobi ve ilgi alanlarını girmelisiniz. 
  • Bu alanın girişlerini yaptıktan sonra kalan 4 aile üyesinin de bilgilerini girmeniz gerekiyor. Takım kaptanına sorulan sorular gibi diğer aile üyelerine sorulan sorular da aynıdır. 
  • Katılım durumlarına göre sorun olması durumunda kullanılmak üzere yedek bir aile üyesinin de başvuru bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Eğer bilgileri verilen üyelerden birisi katılamazsa yedek vermiş olduğunuz kişinin katılmasına imkan sağlanmaktadır. 
  İlginizi Çekebilir:  Milli Sporcu Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Bu sorularla birlikte genel sorular kısmında sorulan soruları da cevaplayarak Aileler Yarışıyor başvurusu tamamlanmış olacaktır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir