İçeriğe geç

Vize Başvurusu

Türkiye’nin başvuru merkezi olarak hizmet veren platformumuz aracılığıyla vize başvurusu başta olmak üzere çeşitli başvuruları tek bir yerde toplamış bulunuyoruz. Başvuru şartları, istenen evraklar ve süreci hakkında aradığınız her şeyi sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizin bu alanından vize başvurularına ve detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok ülke seyahat için sizden vize almanızı talep eder. Bu süreçte çeşitli evraklar hazırlamanız ve ilgili yerlere müracaat etmeniz gerekir. Vize işlemleri ülkeden ülkeye farklılık gösterirken, ülkeye gidiş amacına göre de sancılı bir süreç yaşanabilir. Fakat genel prosedür olarak istenen evraklar hazırlandıktan sonra vize randevusu alarak başvuru yapılır. Bundan sonra başvuru evraklarının incelenmesi ve onaylanması beklenir. Bu süreç başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterirken ayrıntılı bilgi ve paylaşımlara platformumuzdan ulaşabilirsiniz. 

Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişisel bilgilerinizin yanında finansal kazanımlarınızın değerlendirmeye alındığı vize başvurusu sırasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Püf noktalarına ve ayrıntılara dikkat edildiği takdirde işlemler daha hızlı ilerliyor. Bu konuda uzman desteği sunan danışmanlık merkezlerine büyük bütçeler ayırmak istemiyorsanız sitemizdeki güncel paylaşımlara göz atabilirsiniz. 

Vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir; 

  • Hazırlanan belgelerin resmiyeti ve geçerliliği olmalı. 
  • Seyahat amacına uygun başvuru yapılmalı. 
  • Fake randevulardan sakınılmalı. 
  • Banka hesabı yeni açılmış olmalı. 

Bazı ülkeler sadece konsolosluğa yapılan vize başvurularını kabul ederken bazıları da ülke girişlerinde veya online başvuru kabul ediyor. 

Vize İşlemleri Ne Kadar Sürede Tamamlanır

Vize başvurusunda onay ya da red kararı çıkana kadar geçen süreç genelde konsolosluğun inisiyatifine bağlıdır. Başvuru amacı, konsolosluğun iş yükü ve ek evrak istenmesi süreci etkiler. Her şey yolunda giderse ortalama bir hafta ila 30 gün arasında sürecin sonlanması beklenir. Fakat olağan dışı gelişmeler, resmi tatiller, mülakat ve yeni evrak talebi başvuru sürecini uzatabiliyor.