İçeriğe geç

BTK Uzman Yardımcısı Başvurusu

  BTK Uzman Yardımcısı Sonuçları

  BTK uzman yardımcısı başvurusu yaparak siz de eğer şartları sağlıyorsanız kurumda çalışmaya başlayabilirsiniz. Yapılacak olan yazılı ve sözlü sınav sonucunda başlatılacak olan çalışanların belirleneceği kuruma 82 bilişim uzman yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı.

  BTK Uzman Yardımcısı Başvurusu

  Yapılacak olan başvuru aşamasında verilen bilgilerin doğruluğu başvurucu adayın sorumluluğunda olup, bütün alım süreçlerini tamamlamış olsa da bilgilerin yanlış ya da hatalı olduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir. Bu nedenle doğru bilgilerin verildiğine emin olmanız gerekmektedir. Diğer kurumlarda olduğu gibi BTK’da da işe alım aşamasında güvenlik soruşturması ve arşiv soruşturması yapılmaktadır. Yapılacak olan bu araştırmalarda da sorun olmaması gerekmektedir. 

  BTK Sınav Başvuru Şartları

  BTK sınav başvuru şartları kurum tarafından yapılan açıklamada sıralandı. Buna göre sınav başvuru şartlarına bakacak olursak:

  • Öncelikli olarak 657 sayılı Devlet Memuru Kanununda sıralanmış olan şartları sağlıyor olmak gerekiyor. 
  • 4 yıllık üniversite mezunu olmak şartıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat ve İşletme Fakülteleri, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakülteleri, Matematik, Elektrik ve Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmakla birlikte eğer yurtdışında yükseköğretim kurumlarından mezun olup ülkemizce denklikleri kabul edilmiş olması gerekmektedir. 
  • Alım yapılacak olan 2022 yılı Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • YDS İngilizce alanında en az 50 puan almış olmak. Bununla birlikte denklikleri kabul edilmiş olan uluslararası kurumların sınavından eşdeğer sayılabilecek bir puan almış olmak.
  • 2020 ya da 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubundan Hukuk alanında P4, P48, P2 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak. Ancak başvuru yapan adayların bu puan türlerinde almış oldukları puanlar sıralanacak olup ihtiyaç duyulan sayı kadar alım yapılacağından eğer başvuru sayısı kadar kişi 70 puan üzerinde olursa bu sınır değişebilecektir. Açıklanmış kontenjanın 20 katı kadar kişi sınava giriş yapabilecektir. 
  İlginizi Çekebilir:  Çorum İskilip Belediyesi Memur Alım Başvurusu

  BTK uzman yardımcısı 2022 alım şartları ile birlikte alım yapılacak olan alan ve bölümlere bakacak olursak:

  • 20 kişi hukuk fakültelerinden mezun olan hukuk alanında,
  • 10 kişi siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, iktisat ve işletme fakültelerinden mezun sosyal bilimler alanında,
  • 20 kişi elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme bölümlerinden mezun mühendislik alanında,
  • 20 kişi bilgisayar mühendisliği mezunu mühendislik alanında,
  • 7 kişi endüstri mühendisliği mezunu mühendislik alanında,
  • 5 kişi de matematik bölümlerinden mezun olmuş kişiler arasından seçilecektir. 

  Buna göre toplam alım yapılacak kişi sayısı 82 olacaktır. Şartları sağlayan adayların yapacakları başvuruların ardından kurum tarafından bazı belge ve bilgiler talep edilecektir. Başvurular sadece E-Devlet ve kariyer kapısı üzerinden yapılabilecektir. Sadece internet üzerinden başvuru alınacak olup başvurular 1 Nisan 2022 ile 13 Nisan 2020 günü 23:59’a kadar yapılabilecektir. Yapılan başvurular kurumun belirlemiş ve yetkilendirilmiş olduğu kurul tarafından değerlendirilecek olup başvuruları kabul edilip sınava giriş hakkı kazanan adaylar kurumun resmi internet sitesinde yayınlanacaktır. 

  BTK Uzman Yardımcısı Sonuçları

  BTK Uzman Yardımcısı Sonuçları

  BTK Uzman Yardımcısı Sonuçları

  BTK uzman yardımcısı alımı yapılacak adayların giriş yapacağı sınav 14 ve 15 Mayıs 2022 tarihlerinde Ankara ili içerisinde yapılacaktır. Başvuru sürecinin tamamlanması ile birlikte kurum tarafından resmi internet sitesi üzerinden sınav yeri ve zamanı ile ilgili duyuru yapılacaktır. Bu nedenlerden dolayı yapmış olduğunuz başvuru ardından sürekli olarak kurumun resmi internet sitesini takip etmeniz gerekmektedir. 

  Yapılacak olan sınavın sonuçlanması ile birlikte katılımcıların aldıkları puanlar yüksekten düşüğe doğru sıralanacaktır. Bu sıralama sonucunda alım yapılacak kadronun 4 katı kadar adayın sözlü sınava katılması mümkün olacaktır. BTK hukuk uzman yardımcılığı ile birlikte diğer alanlarda da yapılacak olan alımlarda yazılı sınavda başarılı sayılabilecek olan sınırlarda olan adayların sözlü sınava katılmaları sağlanacaktır. Bu aşamadan sonra sözlü sınav süreci başlayacak olup bu süreçte kurul tarafından sorulan sorular cevaplandırılacaktır. 

  İlginizi Çekebilir:  Danıştay Başkanlığı Personel Alımı Başvurusu

  Adayların başarılı olabilmesi için sözlü ve yazılı sınavlardan en az 70 puan almış olmak gerekmektedir. Yazılı ve sözlü sınavlarda alınan puanlara göre başarılı sayılacak olan adayların işe alım yapılabilmesi için sınavlarda alınan puanların aritmetik ortalaması alınacaktır. Duyurularda verilmiş olan sayılarda bu ortalamaya göre adaylar belirlenecektir. Bununla birlikte duyurularda yayınlanmış sayıların yarısı kadarı da yedek aday olarak belirlenecektir. Bu şekilde asıl adayların katılmaması durumunda yedek adaylardan alım yapılacaktır. BTK uzman yardımcısı alım süreci bu şekilde tamamlanacak olup siz de BTK’da çalışmak istiyorsanız başvurularınızı yapabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir