İçeriğe geç

Roketsan İş Başvurusu

  Roketsan İş Başvurusu

  Roketsan iş başvurusu son dönemlerde en çok araştırılan ve başvuru şartları merak edilen konular arasında yer almaktadır. Son dönemlerde savunma sanayisi üzerine yapmış oldukları çalışmalar ve hayata geçirilmiş olan projelerle adını duyuran Roketsan, yeni projelerde görevlendirmek üzere farklı pozisyonlarda personel alımı yapmaktadır. Bununla birlikte çalışmaları devam eden projelerde de açık kadroların doldurulması için hem kariyer sitelerinden hem de kendi internet sitelerinden iş ilanları yayınlanmaya devam edilmektedir.

  Roketsan İş Başvurusu

  Silahlı İnsansız Hava Aracı Bayraktar TB2’nin üretimi ve Polonya’ya ihraç edilmesi ile adını dünya çapında duyurmaya devam eden Roketsan, projelerin yanı sıra projelerde çalışmak isteyenlerin de en çok çalışmak istedikleri kurumlar arasında yer almaya devam ediyor. Roketsan’ın iş ilanlarında yayınlanan pozisyonlara göre istenilen özellikler de değişiklik gösteriyor. Genel olarak mühendislik alanlarında alım yapan firma, bu pozisyonlara uygun mezuniyet ve bununla birlikte büyük projelerde görevlendirilecekleri için birçok farklı özelliği de barındırmalarını talep ediyor.

  Roketsan İş Başvurusu

  Roketsan Resmi Başvuru

  Roketsan İş İlanları

  Roketsan iş ilanları kendi internet sitesinin yanı sıra ülkemizde en çok kullanılan iş arama sitesi olan kariyer.net üzerinden de yayınlanmaktadır. Roketsan internet sitesinde yer alan İnsan Kaynakları sayfasından açık olan ilanları görebileceğiniz gibi kariyer.net üzerinden de açık pozisyonları kontrol edebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Şu an için açık olan iş ilanlarına bakacak olursak:

  • Aviyonik Sistem Tasarım Mühendisi,
  • Uygulama Geliştirme Mühendisi,
  • Uçuş Mekaniği Mühendisi,
  • Saha Operasyonları Mühendisi,
  • Kimya Teknisyeni,
  • Güdüm, Kontrol ve Navigasyon Algoritmaları Tasarım Mühendisi,
  • Gömülü Yazılım Mühendisi,
  • Uçuş Test Yazılım Mühendisi,
  • Mekanik Tasarım Mühendisi,
  • Test Mühendisi,
  • IT Kurumsal Uygulamalar Mühendisi,
  • Elektronik Donanım Mühendisi,
  • Üretim/Entegrasyon Mühendisi,
  • Proje Mühendisi.

  Bu açık pozisyonlardan da anlaşılacağı üzere başvuru için ilk şart ilgili mühendislik fakültelerinden mezun olmak. Roketsan staj alımı ile birlikte bu pozisyonlarda normal çalışanlar da işe almaktadır. Ancak staj yapmak isteyenler arasından da projelere katkısı olacak çalışanları istihdam etmektedirler. Diğer pozisyonlar için olduğu gibi staj için de istenilen bazı şartların taşınıyor olması talep edilmektedir.

  İlginizi Çekebilir:  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Başvurusu

  Roketsan İş Başvurusu Formu

  Roketsan iş başvurusu 2021 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi devam ediyor. İş başvurusu yapabilmeniz için ilk öncelik kendi internet sitesi üzerinden başvuru yapılmasıdır. Siteye giriş yaparak kendiniz için uygun olduğunu düşündüğünüz pozisyona tıklamanızın ardından sistem sizi başvuru yapabilmeniz için ilgili alana yönlendirecektir. Bunun için öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor.

  Sitede yayınlanan pozisyonlara tıkladığınızda karşınıza iş için aranan gereksinimler gelecektir. Bununla birlikte bu işin nasıl yapılacağı ve iş tanımını görebileceksiniz. Eğer istenilen gereksinimler ile birlikte bu iş tanımları size uygunsa o halde başvuru yapabilmeniz için bütün şartlar sağlanıyor demektir.

  Yapılan başvuru ardından Roketsan İnsan Kaynakları yetkilileri tarafından ilgili pozisyon için yapılan başvurular değerlendirilerek en uygun adaylar arasından seçim yapılmaktadır. Bunun için elenen adaylar arasında en uygun olabilecekler arasında mülakat yapılarak seçim yapılıyor.

  Roketsan çalışma şartları

  roketsan çalışma şartları nelerdir?

  Roketsan İş Başvurusu Şartları

  Yapılacak olan seçimlerde sizi diğer adaylarda öne çıkaracak en önemli konulardan birisi tecrübe olacaktır. Aslında bu durum sadece Roketsan için değil diğer bütün firmalar için de geçerlidir. İşe alınacak olduğunuz pozisyonda ya da yapılacak işte ne kadar deneyimliyseniz o kadar çabuk kabul edilebilir olacağınız bilmelisiniz. Bunun yanı sıra kendinizi geliştirmiş olmanız ya da geliştirebilecek durumda olmanız da değerlendirmeye alınmanız için yeterli olacaktır.

  Bütün işlerde olduğu gibi Roketsan’da işe başlamak için de bu işi yapabileceğinize karşı tarafı inandırmanız oldukça önemlidir. Eğer sizinle görüşen İnsan Kaynakları yetkilisi işi yapabileceğinize inanırsa bu işi size vermek için istekli olacak demektir. Bunun için eğer diğer şartların tamamını karşılamıyorsanız bile karşı tarafın insiyatif alabilmesi için gerekli adımları atmış olmanız gerekir.

  Roketsan İş Başvurusu Kariyer

  Gireceğiniz mülakatta aynı zamanda İngilizce sunum yapmanız da istenecektir. Bu nedenle İngilizce biliyor olmanız gerekir. Bununla birlikte görüşmeye gireceğiniz komite sizin psikolojik olarak bu görevi yapıp yapamayacağınızı da kontrol edecektir. Kendinden emin bir şekilde sorular sorulara cevap vermeniz, sorular içerisinde yer alan durumları doğru çözümleyerek doğru cevaplar vermeniz sizi bir sonraki adım olan Direktör ile görüşmeye atlatabilir. Roketsan iş başvurusu kariyer ya da internet sitesi üzerinden yapmanız fark etmeksizin bu adımları geçmeniz gerekecektir. Ayrıca işkur üzerinden diğer iş ilanlarına da göz atabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir