İçeriğe geç

TAİ İş Başvurusu Formu

TAİ İş Başvuru Formu

TAİ iş başvurusu yaparak siz de projelerde görev alabilir ve istediğiniz işe başlayabilirsiniz. Özellikle helikopter üretimi projesinde yer alan TAİ, savunma sanayide işlem gören en önemli firmalar arasında yer alıyor. Türk Havacılık Uzay Sanayi olarak hem uzay sanayinde hem de havacılık sektöründe önemli projeler üstlenmiş olan firma, açık pozisyonlardaki işe alım sürecini kendi internet sitesi üzerinden yürütüyor.

TAİ İş Başvurusu Formu

Bu sektör içerisinde yer almak istiyor ve işe de ihtiyacınız varsa, o halde internet sitesi üzerinden yapacağınız başvurular oldukça önemli olacaktır. İşe alım sürecine bakacak olursak:

Başvuru: İşe alım yapılacak olan pozisyonlar için resmi internet sitesi, kariyer.net ve Linkedin üzerinden özgeçmişler toplanarak başvuru süreci tamamlanıyor.

Ön Değerlendirme: Yapılan başvurular ile ihtiyaç olan pozisyonlarda istenilen kriterlerin sağlanıp sağlanmadığına ilişkin değerlendirme yapılır. Bu kontrol yetenek kazanımı uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Online Değerlendirme: Ön değerlendirme aşamasından geçen adaylar için video mülakat, genel yetenek testi, kişilik envanteri ve İngilizce testi gibi değerlendirme araçları kullanılarak değerlendirme yapılır.

İnsan Kaynakları Değerlendirmesi: Online değerlendirme sürecinden de olumlu not alan adaylar için süreç İnsan Kaynakları birimi içerisinde görev alan yetkililer tarafından mülakat süreci başlatılır. Olumlu bulunan adayların daha önce çalıştıkları işyerlerindeki yöneticileri ya da yeni mezunlar için üniversitedeki hocalarından referans araştırması yapılır.

Teknik Değerlendirme: İnsan Kaynakları biriminden de olumlu görüş alınan adayların belirlenmiş olan alanlarda yetkin kişiler tarafından teknik mülakata alınırlar.

Teklif: Teknik değerlendirme aşamasından da olumlu ayrılan adaylar için artık iş şartları, maaş, yan haklar ile ilgili teklif yapılır.

İşe Başlama: Adaya yapılan teklifi kabul etmesi durumunda da artık işe başlama süreci devreye girmektedir. Hem pozisyona hem de İş Kanununa göre alınması gereken evraklarla birlikte özlük dosyası hazırlanarak işe giriş işlemleri başlatılır.

TAİ İş Başvuru Formu

TAİ İş Başvuru Formu

TAİ İş Başvurusu İçin Neler Gerekli?

TAİ iş başvurusu formu yapılacak olan başvuruya göre resmi internet sitesinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Alım yapılacak pozisyon için aranan niteliklere uygun olan adaylar resmi internet sitesinde yer alan ilgili alanları doldurarak formu tamamlamış olacaklardır. Hem başvuru formu hem de açık pozisyonlar için mutlaka TAİ resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Açık olan pozisyonlara bakacak olursak:

 • Aerodinamik Mühendisi
 • Büyük Veri ve Veri Analitiği Uzmanı
 • Yetiştirilmek Üzere Mühendis
 • Bilgi Teknolojileri Mühendisi
 • Yazılım Geliştirme Mühendisi (BT)
 • Çözüm Geliştirme Mühendisi (DevOps)
 • Çözüm Geliştirme Mühendisi (BPM)
 • Siber Güvenlik Analisti
 • Hava Aracı Siber Güvenlik Mühendisi
 • Lead Engineer
 • Sızma Testi Uzmanı
 • PLM Mühendisi
İlginizi Çekebilir:  Bartın Amasra Belediyesi Zabıta Memuru Başvurusu

İnternet sitesinde yer alan bu açık pozisyonlar için tam olarak hangi niteliklerin arandığına dair bilgiyi ilgili pozisyona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu şekilde kendinizde istenilen özelliklerin olup olmadığına göre başvuru yapabilirsiniz.

Genel olarak aranan bütün pozisyonlar için ileri düzeyde İngilizce bilinmesi şartı aranmaktadır. İngilizce bilindiğine dair yapılan sınavlarda başarılı olunduğunu gösterir belge değerlendirme sürecinde sizden talep edilecektir. Bununla birlikte TAİ iş başvurusu 2021 yılı için yapılacak olan görevlere uygun mühendislik fakültelerinden mezun olunması gerekiyor. Başlıca bu şartları sağlayan adaylar için başvurunun ilk adımı tamamlanmış oluyor. Tai kariyer sayfasına göz atabilirsiniz.

TAİ İş Başvurusu

TAİ İş Başvuru Formu 2022

Tai Kariyer 2022

TUSAŞ, 1973 yılından bugüne savunma sanayinde dışa bağımlılığı azaltmak adına Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulmuştur. Yapılan anlaşmaların ardından üretimleri yapılan F-16 uçaklarının üretimleri, uçak üzerinde yer alan sistemlerin entegre edilmesi ve uçuş testlerinin yapılarak Hava Kuvvetlerine teslim edilmesi için çalışmalara başlayan şirket TAİ ortaklığı ile çalışma hayatına devam ediyor. Bu aşamalardan geçen TAİ, günümüzde savunma sanayi ile ilgili projeler içerisinde özellikle uçak, helikopter gibi araçlarda kullanılan malzemeler üretilmektedir.

Özellikle devlet destekli olan bu projeler içerisinde yer alıyor olması nedeniyle bu alanda iş arayanların ilk hedefleri olarak karşımıza çıkıyor. İş potansiyelinin yüksek olması, maaş ve SGK ödemelerinde aksamama olmaması ve kurulduğu günden bugüne sürekli olarak projeler üretiyor olması iş arayanların en çok istedikleri “uzun süreli iş” tanımını karşılıyor. Ücreti öğretmenlik iş başvurusu.

Yapılacak olan başvurularda TAİ iş başvurusu şartları konusunda yeterli incelemelerin yapılarak buna göre başvurunun yapılması gerekiyor. Yapılacak başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için daha önce yapmış olduğunuz işler ve bu işlerden elde etmiş olduğunuz tecrübeler oldukça önemli olacaktır. Piyasa şartlarından biraz daha yüksek ücretler ödeyen bu firmada çalışabilmek için tecrübe sizi diğer adaylardan öne çıkaracaktır.

“TAİ İş Başvurusu Formu” hakkında 3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir