İçeriğe geç

A101 İş Başvurusu İşkur

a101-basvuru

A101 iş başvurusu yapılabilmesi için internet üzerinden işlem yapabileceğiniz gibi mağazalara bireysel olarak da başvuru yapabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde iş arayanların en çok başvuru yaptıkları firmalardan birisi olan A101, Türkiye’nin her yerinde mağazası olan ve bununla birlikte bölge müdürlüklerinde de görev alınabilecek bir firma olarak karşımıza çıkıyor.

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A101’in Türkiye’nin bütün ilçelerinde mağaza yapılanması bulunmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde neredeyse bütün sokaklarda mağazası bulunan A101’in Türkiye’de toplam 11.000’in üzerinde mağazası bulunuyor. Kısa süre içerisinde kendinizi göstermeniz durumunda mağaza içerisinde mağaza sorumluluğuna kadar yükselebileceğiniz bu firmada kariyer hedefi olanlar için büyük bir fırsat var diyebiliriz. Aynı zamanda bölge müdürlüklerinde depo personellerinden birçok farklı müdürlüğe kadar mesleğinize en uygun pozisyonu bulabilirsiniz.

A101 İş Başvurusu CV

A101 iş başvurusu CV ile birlikte yapılması gerekiyor. A101 iş başvurusu yapabilmek için kariyer siteleri ile birlikte A101’in resmi internet sitesi üzerinden ve şubelere şahsi başvuru yapabilirsiniz. Bu seçeneklerden en etkili olanı diğer işlerde de olduğu gibi şahsi olarak başvuru yapmaktır. Genel olarak bölge müdürlükleri ve genel müdürlük için iş ilanları kariyer siteleri üzerinden verilmektedir. Bu pozisyonlara yapılan başvurular internet siteleri üzerinden yapılması gerekiyor.

Mağazalarda ihtiyaç olması durumunda yine internet üzerinden ilan veriliyor olsa da başvuru sayısı çok fazla olduğu için şansınız da çok düşük olacaktır. Aynı durum A101 internet sitesi üzerinden yapılan başvurular için de geçerlidir. Binlerce başvuru arasından sizin başvurunuzun fark edilip işi alma ihtimaliniz maalesef oldukça düşüktür. Bu nedenle özellikle mağazalara yapılacak başvurularda direkt olarak mağazaya gidip özgeçmişinizi teslim etmeniz sizin için en sağlıklısı olacaktır.

A101 İş Başvurusu

A101 İş Başvurusu

A101 iş başvurusu yaş sınırı genel olarak 18 yaş üzeridir. Mağazalarda çalışan kadrolar genel olarak genç yaşta denilebilecek yaşlarda olmaktadır. Bunun haricinde genel olarak 50 yaş üzeri çalıştırılmamaktadır. A101 içerisinde görev almanın en büyük avantajlarından birisi sürekli olarak yeni şubelerin açılıyor olmasından dolayı mağaza yöneticilerine ihtiyaç duyulmasıdır. İşe girdikten kısa bir süre sonra eğer şansınız yaver giderse yeni açılacak bir mağazaya mağaza sorumlu yardımcısı ve mağaza sorumlusu olabilirsiniz. Bu şekilde hem kazanacağınız maaşta artışlar olacağı gibi yani pozisyonlara atanmanız da kaçınılmaz olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Balıkesir Erdek Belediyesi Memur Alım Başvurusu

A101 İş Başvurusu Açık Pozisyonları

A101 iş başvurusu açık pozisyonları sürekli olarak kariyer siteleri aracılığı ile yayınlanmaktadır. Genel olarak özellikle yönetici pozisyonları için kendi çalışanları arasından seçim yapılıyor olsa da dönem dönem dışarıdan da alındığı durumlar ortaya çıkmaktadır. Daha önce yöneticilik görevi yapmış olmanız sizin de yönetici olarak işe alınmanıza yardımcı olabilecektir. Ancak personel olarak işe girerek zamanla terfi almanız daha sık karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır.

A101 mağazalarında kasa görevlisi, reyon görevlisi gibi ayrımlar olmamakla birlikte mağaza içerisinde bütün görevleri aynı kişi yapmaktadır. Sevkiyattan gelen ürünlerin teslim alınması, bu ürünlerin ilgili reyon ve raflara dizilmesi, yeni siparişlerin verilmesi ve kasada ürün satışının gerçekleştirilmesi için ayrı kişiler işe alınmamakla birlikte bütün bu işleri mağaza çalışanlarının hepsi yapmaktadır. A101 işe başlama ile birlikte sizin de bu işleri yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. Çalışma saati içerisinde bütün bu işlerin yapılacak olması nedeniyle çok da kolay bir işiniz olmayacağını bilmelisiniz. Bu nedenle bunu bilerek işe başlamanızın size büyük bir avantajı olacaktır.

A101 İş Başvurusu Nasıl yapılır?

A101 İş Başvurusu

İşe başladıktan sonra kısa bir oryantasyon süreci içine girip mağaza içerisinde yapılması gereken işleri ve bu işlerin nasıl yapılacağı ile ilgili olarak eğitim verilecektir. Alacağınız bu eğitimlerin neticesinde size verilen görevleri doğru bir şekilde yaparak çalışma gününüzü tamamlayabilirsiniz. Yapacağınız işlerin doğru yapılması ve istenilen özellikleri taşıyor olmanız ile birlikte şirket içinde oluşan açık pozisyonlara atanma durumunuz da gündeme gelecektir. Banabi iş başvurusu için tıklayınız.

A101 İş Başvurusu İŞKUR

A101 iş başvurusu İŞKUR üzerinden yapılmış ve işe alınmış olan kişiler arasından verilen süre sonunda sizin ve şirketin istemesi durumunda sigortalı olarak işe başlayabilirsiniz. İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı adı verilen bu program süresi boyunca maaş ve SGK işlemleriniz İŞKUR tarafından yapılacak olup süre sonunda A101 kadrosuna geçmeniz ile birlikte maaşınızı A101’den almaya başlayacaksınız. Son dönemlerde özellikle mağazalarda çalışacak kadrolar için firma bu şekilde işe alım yapmaktadır. A101 iş başvurusu yorumları okunarak yapacağınız işler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

“A101 İş Başvurusu İşkur” hakkında 2 yorum

  1. Merhaba ben İzmir Çamkıran şubesine dün iş görüşmesine gittim 101market için fakat geri dönüş olmadı şimdi benim olumlumu olumsuzmu iş görüşmemm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir