İçeriğe geç

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Formu

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Formu

TRT Çocuk ekranlarındaki Rüzgar Gülü programı, çocuklara eğlendirirken öğreten bol hediyeli programı ile onları mutlu ederek yayın hayatına devam etmektedir. Bu Yarışma Programı kısa sürede çocukların ilgisini çekerek gözdesi olmayı başarmıştır. Şimdi sizlere program ile ilgili detayları, başvuru şartlarını, başvuru formu ve nasıl başvuru yapılır konularında yardımcı olmaya çalışacağız.

Program Hakkında Kısa Bilgi

Rüzgar Gülü, okul çağındaki çocukları eğlendirirken öğreten ve onların ufkunu genişletmeye, düşünmeye teşvik eden programdır. Bu amaçla programda farklı yarışmalar düzenlenmekte ve çeşitli ödüller verilmektedir. Okul çağındaki (8-12) yaş grubuna hitap eden bu keyifli format ilgiyle takip edilmektedir.

Sunucusu Kimdir?

Rüzgar Gülü Yarışma Programı’nın sunuculuğunu Serkant ÖZENÇ ve Emel YURT üstlenmektedir. Bu güzel ikili çocuklara eğitici, nitelikli bilgiler aktarırken, özgüven artırıcı şekilde konuşmanın yanında onları eğlendirmekten de geri kalmıyor.

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Formu

 • Serkant ÖZENÇ

1979 da İzmir’de dünyaya gelen Serkant ÖZENÇ, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. TRT İzmir’de ”Pabucu Yarım” ve ”Salıncak” adlı programlarda sunuculuk yapmıştır. TRT İstanbul’da ise ”Hazır Mısınız” ve ”Kasaba” adlı programlarda sunuculuk yapan Özenç, ayrıca çeşitli çizgi film ve belgesellerde seslendirme yapmıştır.

İzmir ve Ankara devlet tiyatrolarında Yedi Kocalı Hürmüz, Ay Işığında Şamata, Aşk Öldürür, Gelin Yarışalım ( ÇOCUK OYUNU), Yer Demir Gök Bakır, Cadde Oyuncuları Radde gibi çeşitli oyunlarda roller almıştır. Çufçuflar Diyarı ve Element Avcıları seslendirme yaptığı film ve dizilerden bazılarıdır. Şu anda ise TRT Çocuk kanalında hafta içi her gün yayınlanan Rüzgar Gülü Programının sunuculuğunu yapmaktadır.

 • Emel YURT

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Daha sonra 6 Nisan 2004 tarihinde her cumartesi ve pazar TRT belgesel de yayınlanan Çat Kapı programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Show TV Bir Şansım Olsa Başvuru Formu

Çat kapı yapılan ziyaretlerle Anadolu’yu adım adım gezen Yurt, yöre yaşamına ayna tutan gelenek, görenek, örf ve adetleri ekranlara aktarmıştır. Şimdilerde ise TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü Programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Ne Zaman Yayınlanıyor?

Hafta içi her gün, saat 18.30 da TRT Çocuk ekranında yayınlanan program binlerce çocuk tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Formu

Ödülü Nedir?

Öğretici ve bir o kadar da eğlenceli yarışma programı olan Rüzgar Gülü, çocukları birçok sürpriz hediyeler ile ödüllendiriyor. Tablet, mp3 çalar ve kamp çadırı gibi ödüllerin yanı sıra, Tişört, frizbi, TRT Çocuk dergisi ve bulmaca kitabı gibi pek çok ödül de mevcut. Ayrıca yarışmaya katılan herkes kazansa da kaybetse de ödül sahibi oluyor.

Başvuru Şartları

Bu formatta yer almak, TRT Rüzgar Gülü başvuru yapmak için telefon numarası bulunmamakta ve başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. 8-12 yaş grubuna hitap eden bu programda doldurulması gereken bazı bilgiler vardır.

Yarışmaya başvurmak için bu bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır. Yarışmacı olarak kabul edinildiği taktirde yarışmacı mutlaka yetkili ekip tarafından aranıp bilgilendirilmektedir.

Yoğun başvuru yaşandığından dolayı adaylar, sistem tarafından son 15 gün içerisinde başvuran adaylar arasından otomatik olarak seçilmektedir. İlgilenen çocuklar katılım şansını artırmak için 15 günde bir tekrar başvuru yapabilirler. Yarışmaya katılım ücretsizdir ve üç farklı şekilde başvuru yapılabilir bunlar;

 • Atasözü cevabı gönderme
 • Zıp Zıp’ın sorduğu soruya cevap verme
 • Başvuru formunu doldurma

şeklinde Rüzgar Gülü Yarışma Programına katılım sağlamak o heyecanı yaşamak, eğlenceli ve eğitici konsepte dahil olmak mümkündür.

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Formu

Başvuru Formu ve İletişim

TRT Rüzgar Gülü başvuru formuna TRT Çocuk kanalı resmi internet sitesinden erişim sağlanabilmektedir.

Başvuru formunda doldurulması gereken bilgiler şu şekildedir;

 • Kişisel bilgiler: Adı, soyadı, doğum tarihi (gün, ay, yıl)
 • Adres bilgileri: Adres (ülke, şehir, ilçe), tam adres
 • Ebeveyn bilgileri: Adı, soyadı, e posta, telefon
İlginizi Çekebilir:  TRT Çocuk Haberin Olsun Başvurusu

Atasözü göndermek için istenen bilgiler;

 • Kişisel bilgiler: Adı, soyadı, doğum tarihi (gün, ay, yıl)
 • Adres bilgileri: Adres (ülke, şehir, ilçe), tam adres
 • Ebeveyn bilgileri: Adı, soyadı, e posta, telefon
 • Cevap (cevabınızı giriniz)

Zıp Zıpa cevap göndermek için istenen bilgiler;

 • Kişisel bilgiler: Adı, soyadı, doğum tarihi (gün, ay, yıl)
 • Adres bilgileri: Adres (ülke, şehir, ilçe), tam adres
 • Ebeveyn bilgileri: Adı, soyadı, e posta, telefon
 • Yarışmanı seç: Tahmin et, atasözlerini tahmin et, hayvanı tahmin et, yazarı kim, şifre şehir
 • Cevap (cevabınızı giriniz)

Bilgileri doldurarak başvuru yapabilirsiniz, yarışmacı olarak kabul edildiğiniz takdirde başvurudan 2 hafta sonra yayına katılım sağlayabilirsiniz. Başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

“TRT Rüzgar Gülü Başvuru Formu” hakkında 7 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir