İçeriğe geç

TRT 3’te 3 Tarih Başvuru Formu

TRT 3’te 3 Tarih Başvuru Formu

TRT ekranlarında yayınlanan 3’te 3 tarih yarışması tarih severlerin bilgisini ölçüyor. Sorulan sorulara vereceğiniz cevaplar ile büyük ödüller kazanabilirsiniz. Tarihe ait tüm soruların birleştiği 3’te 3 tarih yarışması büyük beğeniyle takip ediliyor. Yarışma yayına girdiği 2018 yılından bu yana, her sezon yaptığı yenilikler ile izlenmesini arttırıyor. Yarışmacıların adeta bir tarih sahnesinde hissettiği bu yarışma daha uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor.

3’te 3 Tarih Yarışması Nedir?

Bilgi yarışmaları arasında en çok bilinen 3’te 3 tarih yarışması adından da anlaşılacağı üzere tarih bilginizi ölçüyor. Yarışma arka arkaya 3 soruyu doğru yanıtlama temeline dayanıyor.

3’te 3 Tarih Nasıl Bir Yarışmadır?

3’te 3 tarih yarışmasının sunucu koltuğunda oturacak olan Pelin Çift’e Profesör Doktor Tufan Gündüz’de eşlik edecek. Yarışmaya katılan yarışmacılar kendilerine yöneltilen soruları jokerlerinin de yardımıyla bilmek zorundalar. Sorulan sorulara art arda verilen 3 doğru cevap ile son sorudaki ödüllerini garantilemiş olurlar. Örneğin; bir sorunun ödülünün 1000 TL, bir sonraki yani 2. Sorunun ödülünün 2000 TL, son olarak ondan sonra gelen 3. Sorunun ödülünün 3000 TL olduğunu varsayarsak yarışmacı bu üç soruya art arda vereceği doğru cevaplar sonunda 3000 TL’lik ödülü kazanmış olur.

TRT ekranlarında izleyici karşısına çıkan 3’te 3 tarih sorduğu bazı sorularda farklı bir özellik kullanıyor. Bu özelliği yarışmaya farklı bir hava katarken izleyenleri de etkiliyor. Belirli soruları sunucu Pelin Çift yerine yarışmaya katılan özel oyuncular canlandırarak soruyor. Eğer soruda bir kişinin adı soruluyor ise oyuncu sorulan kişinin kılığına girerek büyüleyici bir performans sergiliyor ve sonunda performansını sergilediği kişinin kim olduğunu soruyor. Bu da yarışmayı tekdüzelikten çıkarıp daha keyifli bir hale getiriyor.

TRT 3’te 3 Tarih Başvuru Formu

3’te 3 Tarih Yarışmasının Kuralları

Türkiye’nin sadece tarih sorusu soran ilk yarışması olan 3’te 3 tarih yarışmasının kuralları yarışmadan elenmemenize yardımcı oluyor. Koruma jokeri tamamen bu anlayış üzere yarışmacıya veriliyor. Yarışmacı cevabından emin olmadığı bir sorudan önce koruma jokerini kullanarak yanlış cevap verse dahi elenmiyor. Bir diğer jokerinde ise yarışmacıya bir şıkkı eleme hakkı veriliyor. Böylece yarışmacı doğru cevap verme şansını arttırıyor.

İlginizi Çekebilir:  TV8 Hayalimdeki Değişim Başvuru Nasıl Yapılır?

3’te 3 Tarihe Nasıl Başvurulur?

Yarışmaya ilgi çok fazla olduğundan dolayı herkesin en çok sorduğu sorulardan biri yarışmaya nasıl başvurulacağı oluyor. Yarışmaya başvurabilmek için form doldurmanız gerekiyor. TRT 3’te 3 tarih yarışması başvuru formu için https://basvuru.3te3.tv/ bu linke tıklayabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra başvur düğmesine tıklayarak yarışmaya başvurabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler

3’te 3 tarih yarışması başvuru formunda sizlerden birçok bilgi isteniyor. Bu bilgilere göre başvurunuzun kabul edilip edilmediğine karar veriliyor. Temel olarak gerekli olan bilgileri sizler için derledik.

  • Fotoğrafınız
  • Kimlik bilgileriniz (ad, soyad, anne ve baba adı, T.C. no vs.)
  • Adresiniz
  • Kendi telefon numaranız ve ulaşılabilecek bir başka telefon numarası
  • E-mail
  • Eğitim bilgileriniz
  • Kişisel Bilgileriniz

Temel olarak sizden istenen bilgiler bunlardır. Ek olarak çaldığınız bir enstrümanın olup olmadığı, hobileriniz, hayalleriniz gibi birçok farklı bilgiler de istenmektedir. Formda belirtilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde girmelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Özellikle üzerinde yıldız işareti olan bilgiler kesinlikle girilmeli yoksa başvuramazsınız. Telefon numaranızı ve mailinizi doğru girdiğinizden emin olun. Çünkü başvurunuzun sonucu telefonunuz veya mailiniz yoluyla size bildirilir.

TRT 3’te 3 Tarih Başvuru Formu

3’te 3 Tarih Yarışmasının Para Ödülü Ne Kadar?

Tamamen tarih hakkında sorulan sorular sonunda 500.000 TL’ye kadar ödül kazanabilirsiniz.

3’te 3 Tarih Ne Zaman?

TRT tarafından verilen güncel bilgiye göre her Perşembe saat 22:30’da yayınlanacaktır. Ancak bildiğimiz üzere günümüzde televizyon programlarının saat ve günleri değişebilir hatta yayından kaldırabilir. Biz elimizden geldiğince elde ettiğimiz bilgiler ile güncellemeye çalışacağız. Farklı bir bilgiye sahipseniz hemen aşağıya yorum yaparak bizi ve kullanıcılarımızı mutlu edebilirsiniz.

“TRT 3’te 3 Tarih Başvuru Formu” hakkında 2 yorum

  1. MERHABA CEYLAN HANIM OZ YIYENIM OGRENCIDIR OKULA GIDIYORDUR DIZ USTU BILGISAYAR TABLET YOKTUR DERSLERINE CALISAMIYOR PARAMIZ YOKTUR ALAMIYORUZ SIZDEN RICA EDIYORUM CEYLAN HANIM OZ YIYENIME DIZ USTU BILGISAYAR TABLET VERMENIZI İSTİYORUM COK ZOR DURUMDAYIZ BANA ULASINIZ CEP NUMARAMDAN 05317737923 DIGER KULANDIGIM CEP NUMARAMDAN BANA ULASA BILIRSINIZ 05386447026

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir