İçeriğe geç

Toki Arsa Başvurusu Nasıl Yapılır?

  toki arsa

  TOKİ sosyal konut projesi kapsamında müstakil konutların yapılabileceği arsaları satışa çıkaracaktır. Bu arsalar 350 ila 500 metrekare büyüklüğünde olacaktır. Arsa fiyatları TOKİ tarafından açıklanacaktır. Taksitler halinde ödemesi yapılacak olan arsalar için başvurmak isteyen vatandaşlar makalemizden faydalanarak bu konuda bilgi sahibi olabilirler.  TOKİ arsa başvurusu, başvuru için gereken kriterler ve arsalara hangi illerden başvuru yapılacağı gibi bilgiler için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

  Toki Arsa Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Arsa satışı TOKİ ilk evim arsa projesi kapsamında başlamıştır. Başlama tarihleri 10 Ekim 2022 – 7 Kasım 2022 tarihleri arasında olacak olan arsa satışları için başvuru oluşturulması gerekiyor. TOKİ arsa başvuruları için müstakil parsel ve hisseli parseller satışa sunulacaktır. İki grupta satış açılacaktır. TOKİ arsaları 10 yıl vadeyle, faizsiz olarak satılacaktır.

  TOKi arsa başvurusu için iki farklı yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler şu şekildedir:

  • e-devlet Üzerinden TOKİ Arsa Başvuruları
  • Ziraat Bankası Şubeleri Aracılığıyla TOKİ Arsa Başvuruları
  • Halkbank Şubelerinden TOKİ Arsa Başvurusu

  e-devlet Üzerinden TOKİ Arsa Başvuruları

  e-devlet kapısı sistemi üzerinden Sosyal Konut projesi başvuru sayfasından başvuru oluşturabilirsiniz.

  TOKİ Sosyal Konut Başvurusu için buraya tıklayınız.

  Ziraat Bankası Şubeleri Aracılığıyla TOKİ Arsa Başvuruları

  Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak bulunduğunuz il ve ilçe bilgisine göre sorgulama yapabilirsiniz. Size en yakın Ziraat bankası şubeleri bu şekilde listelenecektir.

  Size en yakın Ziraat Bankası şubeleri için tıklayınız.

  Halkbank Şubelerinden TOKİ Arsa Başvurusu

  Halkbank şubelerinden TOKİ arsa başvurusu yapabilirsiniz. Gerekli belgeleri toparladıktan sonra şubeye giderek başvuru oluşturabilirsiniz. Size en yakın Halkbank şubesi için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

  Halkbank şubelerini görmek için tıklayınız.

  TOKİ Arsa Başvurusu Kriterleri Nelerdir?

  TOKİ arsaları için başvuru şartları şu şekilde;

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • İlgili belediye sınırları içerisinde ikamet etmek,
  • Tahsis edilecek arsalar, Büyükşehir Merkez ilçelerden herhangi birisinde ise Merkez ilçelerden herhangi birisi sınırı içinde ikamet etmek.
  • Aylık gelir durumunun 16.000 TL’nin altında olması,
  • Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin veya eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsa veya ev gibi mülkünün olmaması,
  • 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak,
  • Başvuru bedelinin yatırılmış olması
  İlginizi Çekebilir:  Koçtaş Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Başvuru sonrası hak kazanamayanların başvuru bedelleri iade edilecektir. TOKİ arsa projesinde ödemeler 10 yıl vade olacak şekilde yapılacaktır. Müstakil konutların yapılacağı arsaların büyüklükleri  350 ila 500 metrekare büyüklüğünde olacaktır. Hisseli arsalar ise 112 bin 500 liradan başlayan fiyat ve 937 liradan başlayan taksitle satışa sunulacaktır.

  TOKİ Arsa Başvurusu Hangi İllerde Yapılabilir?

  Satışa sunulan arsalar aşağıdaki illerdedir. Bu illerde yaşayan ve diğer kriterlere uyan vatandaşlar TOKİ arsa başvurusu oluşturabilirler.

  Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir