İçeriğe geç

Netflix Üyelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Netflix-Uyelik-Iptali

  Netflix üyelik iptali platformun sunduğu hizmetlerden memnun kalmayanlar tarafından merak ediliyor. Popüler dizi ve film platformu olan Netflix için üyelik iptal işlemleri bilgisayar ve mobil cihazlar için farklı yöntemler ile yapılıyor.

  Netflix Üyelik İptali Yapma Yöntemleri Nelerdir?

  Dijital dizi ve film yayıncısı Netflix pek çok alanda sunduğu orijinal içerikler ile çoğu kesimin vazgeçilmezleri arasına girmiş olsa da bazı durumlarda Netflix üyelik iptali yapılmak istenebilmektedir. Netflix iptali için ise şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Netflix üyeliğinin iptali için öncelikle internet tarayıcısından Netflix internet sitesine (Netflix.com) giriş yapılması gerekmektedir. İnternet tarayıcının sorunsuz işlem yapabilmek için Adobe Flash uygulamasının yüklü olmasına dikkat edilmelidir. Eğer site doğru şekilde görüntülenmiyorsa, bu durumda öncelikle tarayıcı güncellenmesi yapılmalıdır.
  • Netflix sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafına tıklayın ve ardından açılan sekmede “hesabınız” kısmına girin.,
  • Açılan sayfada üyelik ve abonelik bilgileri görülecektir. Burada öncelikle eposta adresinizin doğru olduğundan ve aboneliğinizin aktif olduğundan emin olunuz. Ardından sol üst köşede, “Hesabım” yazısının altında “Üyelik ve Ödemeler” kısmı görülecektir. Bu kısımda görülen “Üyeliği İptal Et” butonuna tıklayınız.
  • Üyeliği İptal Et butonuna tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak ve bu kısımda eğer o an Netflix’in uygun kampanyaları varsa kullanıcıya sunulacaktır. Buradaki amaç üyeliğinizi iptal etmenizi önlemeye çalışmaktadır. Eğer mevcut fırsatlar bulunuyorsa bu kısım “Bizimle Kalın” şeklinde görülecektir. Üyeliğinizi iptal etmekten vazgeçmek istiyorsanız bu butonu tıklayabilirsiniz.
  • Eğer üyeliğinizi iptal etmekte kararlıysanız aynı sayfada yer alan “Üyeliği iptal etmek için artık izlemek istemiyor musunuz?” seçeneğine tıklayın. Daha sonra gelecek sayfada iptal işlemini tamamla butonuna tıklayarak iptal işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Son olarak iptal işlemini yaptıktan sonra “Netflix’i neden iptal etmek istiyorsunuz?” gibi bir soru sorulacaktır. Bu kısma yanıt verip vermemek tamamen kullanıcıya bağlıdır. Bu sayfadan da geçiş yaptıktan sonra iptal işlemi tamamlanmış olacaktır.
  İlginizi Çekebilir:  Çiçek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

  Telefon ile Netflix Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

  IOS ve Android telefonlarda Netflix üyelik iptali yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Telefonunuzdan Netflix uygulamasını açınız. Eğer oturumunuz kapalıysa kullanıcı isminiz ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
  • Telefonun sağ alt köşesinde “daha fazla” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayınız.
  • Açılacak olan ekranda hesap seçeneklerine girin. Telefon doğrudan Netflix internet adresine yönlendirme yapacaktır.
  • Açılan sayfada “üyeliği iptal et” butonuna tıklayınız. Ardından ekranda çıkacak olan iptal işlemini tamamla seçeneğini seçiniz.
  • Sayfayı kapatmadan önce üyeliğin neden iptal edildiğine dair soru sorulacaktır, yanıtlayarak sayfayı kapattığınızda üyelik iptali tamamlanacaktır.

  Netflix-Uyelik-Iptali-yaptirmak

  Netflix Ücretsiz Deneme İptali Nasıl Yapılır?

  Netflix kullanıcılara sistemi tanımaları için belirli süreler kapsamında deneme üyelikleri vermektedir. Bu deneme süresi boyunca kullanıcılardan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Eğer deneme üyeliği sonunda Netflix aboneliği devam etmeyecekse bu durumda dikkat edilmesi gereken nokta faturalandırma işleminden en az 24 saat önce Netflix üyeliğinin sonlandırılması gerekmektedir. Eğer bu süreye dikkat edilmeden faturalandırma yapılırsa, bu durumdaki iptal işlemi faturanın kesildiği ay için geçerli olacak ve kullanıcı bir fatura ödemek zorunda kalacaktır.

  Netflix Üyeliği Erken İptal Etme Durumunda Ne Olur?

  Bazı durumlarda henüz aylık süre dolmadan Netflix üyelik iptali yapılmak isteniyorsa, bu durumda o ay geçerli olmak üzere iptal işlemi yapılmaktadır. Böylece iptal işleminden yapılmasından sonra üyelik tarihine kadar geçen süre içinde dizi ve filmler izlenmeye devam etmektedir. Netflix üyelik iptali süresi bir dahaki ay tamamlanmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir