İçeriğe geç

Çiçek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

  cicek-sepeti3297

  Çiçek Sepeti sipariş iptali verdiğiniz siparişlerin iptali için gerekiyor. İlk kez iptal ve iade yapacaklar için çok önemli olan iptal işlemi için belirli prosedürün takip edilmesi gerekiyor. Platform genel olarak iptal işlemi sağlayan bir sistemdir. Alınan ürünlerin iadesini talep etmek için ise özellikle ürün kodunun ve sipariş bilgilerinin bulunması gerekir. İade işlemlerinin dışında eğer satın alınan ürünü kargoya verilmişse ve siparişin iptali yine de talep ediliyorsa bu durumda kargo paketinin alınmadan geri gönderilmesi gerekmektedir.

  Çiçek Sepeti Sipariş İptali Yapmak

  Çiçek Sepeti sipariş iptali yapmak için belirli yöntemlerin takip edilmesi gerekmektedir. İptal yapmak için şu adımları takip etmelisiniz;

  • İlk olarak bilinmesi gereken konu eğer ürün kargo ya da kuryeye henüz verilmemişse, hazırlık aşamasında bulunuyorsa sipariş iptali yapılmasıdır. Kargo ya da kuryeye verilen siparişler için iptal yapılmamaktadır. Bu durumda ise henüz kargo elinize ulaşmamışsa bile ürün iadesi yapılmalıdır.
  • Bu yüzden öncelikli olarak ürünün kargoya verilmemiş olduğundan emin olmalısınız. Bunu kontrol etmek için ise hesabınızda çıkacak olan siparişlerim sekmesini açmalısınız.
  • Siparişlerim bölümüne girdikten sonra sipariş takip tuşuna basın. Buradan ürünün mevcut durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Şayet ürün hâlâ hazırlanıyorsa, kargoya verilmemişse Sipariş İptal tuşu ile birlikte siparişinizi kolayca iptal edebilirsiniz.

  İptal işlemi için bilinmesi gereken en önemli nokta iptal edilen ürünün tekrar aktif hale getirilmediğidir. Başka bir ifade ile iptal ettiğiniz sipariş kaydı sistemden silinmektedir ve eğer tekrar ürünü almak isterseniz ürünü yeniden sepetinize ekleyerek sipariş işlemlerinizi yapmanız gerekir. İptal işlemleri için bir diğer önemli konu şirket adına faturalandırılmış olan siparişlerin iptali için Bize Ulaşın sekmesinden iletişim kurulması gerekmektedir. Şirket adına kesilen faturanın da iptali gerektiği için bunun için öncelikle iptal faturasının hazırlanması gerekecektir. İptal faturasının da iletişim kanalları aracılığıyla Çiçek Sepeti’ne ulaştırılması sağlanmalıdır. İptal faturası firmaya ulaştığında satın alınan ürünlerin iptali gerçekleşecektir.

  İlginizi Çekebilir:  Avivasa Bireysel Emeklilik Hesaplama ve İptali

  cicek-sepeti-logo

  Çiçek Sepeti İade Nasıl Yapılır?

  Çiçek Sepeti iade işlemleri elinize geçen veya kargoya verilen siparişlerin iptali ya da değişimi için gereklidir. İade yapmak için şu adımlar takip edilmelidir;

  • İade için göz önünde tutulması gereken ilk konu alınan ürünün kargoya verilmeye uygunluğudur. Eğer kargoya verilmeyecek, bonyfood gibi ürünler alınmışsa bu durumda iade işlemi için Çiçek Sepeti tarafından görevlendirilecek özel kurye tarafından işlemlerin yapılması gerekir. Bu türden siparişlerin iade işleminin sağlanabilmesi için öncelikle hesabınızı açmalısınız. Buradan Bize Ulaşın sekmesini seçin ve açılacak olan ekrandan da ürün iadesi seçeneğini seçin. Açılan ekrandan sonrasında ürünün kodunu sisteme girin.
  • Kargo ile gönderilmiş olan ürün için iade yapılıyorsa bu halde siteden iade talebi oluşturulacaktır.
  • İade talebini oluşturmak için ise Çiçek Sepeti hesabınıza giriş sağlayın. Sonrasında ise profil kısmına gelerek sipariş takip kısmını seçin. Buradan da hesabım kısmında yer alan Siparişlerim bölümü üzerinden “iade et” seçeneğine tıklayın. Seçenek ile birlikte ürünün öncelikli olarak iade kodunu sisteme girin ve belirtilmiş olan süre kapsamında ürünü kargoya vererek gönderin.
  • İade kodunun oluşturulması sonrasında kargo ile Çiçek Sepeti’ne ürünün ulaştırılma süresi 14 gün olarak belirlenmiştir. Ayrıca 7 gün içinde ürünün kargoya verilmesi gerekir.
  • İade kodu ile gönderim yapacak olan müşteriler kargo ücretinden muaftır. Ancak iade kodu olmadan kargo gönderenler kargo ücretini kendilerini ödemelidir. Aksi halde karşı taraf kargo kabulü yapmayacaktır.
  • İade edilecek olan ürünün ayrıca mutlaka kendi kutusunda olduğuna da dikkat edilmelidir. Farklı kutu veya ambalajda gönderilen ürünler iade kapsamında değerlendirilmez.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir