İçeriğe geç

Mutfağım Şahane Başvuru Formu

  Mutfağım Şahane Başvuru

  Televizyonda insanlar tarafından izlenebilecek çok sayıda yemek ve gezi programı vardır. Bu programlardan birisi de Mutfağım Şahane isimli programdır. Bu programda Türkiye’nin çeşitli yörelerine gidilerek lezzetli yemeklerin tarifleri izleyiciye aktarılır. Bu sayede izleyenlere yeni yemek fikirleri verilir.

  Mutfağım Şahane programına izleyicilerin katılması da mümkündür. Programın iş yerlerinde veya evlerinde çekilmesini isteyenler başvuru yaparak konuk olabilirler. Bu sayede kendilerini ve yaptıkları yemekleri tanıtma imkanı bulabilirler. Eğer sizin de programa katılma isteğiniz varsa Mutfağım Şahane iletişim yollarından yararlanarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

  Program Hakkında Kısa Bilgi

  Mutfağım Şahane programı 2020 yılı Ocak ayında Kanal 7 ekranlarında yayınlanmaya başlayan bir programdır. Programda lezzetli tarifler ve bu tariflere dair püf noktalar izleyicilerle paylaşılır. İlk yayınlandığı dönemde stüdyo ortamında gerçekleştirilen program günümüzde sunucuların karavanları aracılığıyla yöreleri gezmesi şeklinde devam etmektedir. Program sunucuları Türkiye’nin farklı şehir ve bölgelerine giderek yöre insanlarıyla bir araya gelirler.

  Programda yöre insanları veya yörede hizmet sunan işletmeciler lezzetli yemeklerin, tatlıların, hamur işlerinin ve yöreye özgü lezzetlerin yapılışını izleyenlerle paylaşır. İzleyenler yemeğin yapılışını ekran karşısında izledikleri için kendileri de yapma imkanı bulabilirler. Yöre insanları yemek tariflerini paylaştıkları esnada sunucularda programa sohbetleriyle renk katarlar. Yöreye özgü olan yemeklerin yapımının tamamlanması ardından sunucuların tadımıyla program tamamlanır.

  Sunucusu Kimdir

  Mutfağım Şahane programının sunuculuğunu Yasin Esirgenç ve Özlem Tunca Esirgenç yapmaktadır. Karı koca olan bu çift yıllardır programı yorumları ve sohbetleriyle keyifli hale getirmekte aynı zamanda da insanların lezzetli tarifleri edinmelerine imkan sağlamaktadırlar.

  Özlem Tunca Esirgenç

  Mutfağım Şahane programının sunucusu olan Özlem Tunca Esirgenç 1985 yılında İzmir’de doğmuştur. Girne Amerikan Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon üzerine eğitim alan sunucu aynı zamanda tiyatro ve oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimi sonrası sunuculuğa başlayan Özlem Tunca Kanal A’da yayınlanan Mutfak Keyfi ve Sıra Dışı İşler isimli programları sunmuştur. Bunun dışında Cine 5 ekranlarında Türkiye’nin Özlemi isimli programı sunmuş ve sonraki dönemde Kanal 7’de çalışmaya başlamıştır.

  İlginizi Çekebilir:  Fulya İle Umudun Olsun Başvuru Formu

  Kanal 7 ekranlarında sunduğu programın ismi Dünyayı Geziyorum’dur. Tunca bu programda Dünya’nın farklı ülkelerine gitmekte ve ülkelerin tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini tanıtmaktadır. Her Pazar 15.00’te bu programın sunuculuğunu yapan Özlem Tunca programa ek olarak da eşiyle birlikte Mutfağım Şahane programını sunmaktadır.

  Yasin Esirgenç

  Mutfağım Şahane programının ikinci sunucusu ise Yasin Esirgenç’tir. Esirgenç Ankara’da dünyaya gelmiş olup Hacettepe Üniversitesi’nin Radyo ve Televizyon bölümünde eğitim görmüştür. Yapımcılık ve yönetmenlik yapan Esirgenç Kanal 7 ekranlarında yer alan Dünyayı Geziyorum isimli programın yapımcılığını üstlenmiştir. Sonrasında ekran önüne çıkan Yasin Esirgenç Dünyanın Tadı isimli programı sunmaya başlamış ve programda yöresel lezzetleri tanıtmıştır. Dünya’nın Tadı programını her Cumartesi 15.15’te sunan Esirgenç aynı zamanda eşiyle birlikte Mutfağım Şahane isimli programı sunmaya devam etmektedir.

  Ne Zaman Yayınlanıyor

  Yöresel lezzetlerin izleyiciyle buluştuğu program hafta içi Pazartesi gününden Perşembe gününe kadar yayınlanmaktadır. Programın yayın saati ise 14.30 olup yayın kanalı ise Kanal 7’dir.

  Mutfağım Şahane Başvuru

  Ödülü Nedir

  Mutfağım Şahane ekibi Türkiye’nin farklı illerinde bulunan evlere ve işletmelere konuk olan bir programdır. Ödül sistemi bulunmayan programda yörenin meşhur tatlarının insanlara tanıtılması amaçlanmaktadır.

  Başvuru Şartları

  Özlem Tunca ve Yasin Esirgenç çiftinin evlerine veya mekanlarına konuk olmasını isteyen kişilerin başvuruda bulunmaları gerekir. Başvuru için belirlenmiş bir şart olmamakla birlikte Mutfağım Şahane başvuru formu doldurulurken sorulan sorulara doğru cevapların verilmesi önemlidir.

  Mutfağım Şahane Başvuru

  Başvuru Formu ve İletişim

  Programa konuk olmak isteyen kişilerin mutfağım şahane başvuru formu için Kanal 7 tarafından kullanılan www.kanal7.com adresini kullanmaları gerekir. Bu adres üzerinde yer alan İletişim bölümünden yer alan formu doldurularak programa katılma istekleri iletilebilir. Başvuru formunu doldururken şu bilgilerin eksiksiz girilmesi gerekir;

  • Adınız, soyadınız
  • Yaşınız
  • Mesleğiniz
  • Eposta adresiniz
  • İl
  • İlçe
  • Doğum tarihiniz
  • Telefon numaranız
  • Mesajınız
  • Yazma nedeniniz
  İlginizi Çekebilir:  Sevcan'la Lezzet Yolunda Başvuru Formu

  Bu sorular cevaplanıp form gönderilerek program ve kanaldan geri dönüş alınabilir.

  Başvuru formu doldurmanın dışında kanalın merkez ve Ankara temsilciliği aracılığıyla da başvuruda bulunmak mümkündür. Ayrıca iletişim için kanala ait eposta adresleri de kullanılabilir. Bu adresler [email protected], [email protected] ve [email protected] eposta adresleridir. Programda yer almak isteyen kişiler sunucularla iletişim kurmak istediklerinde ise instagram.com/esirgenc ve instagram.com/dunyayitadiyorum adreslerini kullanılabilmektedir.

  Son olarak sitemizde yüzlerce başvuru bilgileri bulunmaktadır. Başvuru yapmak için tv programı arıyorsanız tv yarışmaları başvuru kategorimizi ziyaret etmenizi isteriz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir