İçeriğe geç

Halk Ekmek Bayilik Şartları ve Başvuru

Halk Ekmek Bayilik Şartları ve Başvuru

Halk ekmek bayilik başvurusu özellikle görece yeni yerleşim birimlerinde akla ilk gelen işlerden biridir. Bir halk ekmek büfesi açmak isteyen vatandaşın ne gibi şartlar taşıması gerektiğini öğrenmek ise bu yola girmenin ilk adımı olacaktır. Türk öğünlerinin vazgeçilmez besini olan ekmeğin üretimi asla ölmeyecek bir meslek olup halk ekmek bayilik konusu bundan dolayı ilgi çekicidir.

Halk Ekmek Firması Hakkında Bilgi

1978 yılında kurulan halk ekmek, haksız üretim ve kazançlara dur demek için kurulmuş bir sektördür. Fiyatları genele kıyasla düşük olan halk ekmek özellikle dar gelirli vatandaşlarımıza kaliteli ve temiz ekmek imkânı sağlar. Halk Ekmek, Edirnekapı’daki ilk fabrikasıyla çalışmalarına başlamıştır. Daha sonra çok talep ve üretim gerektirmesi nedeniyle tüm Türkiye’ye dağılmıştır.

Temizliğe ve hijyene dikkat edilerek kesinlikle el değmeden hazırlanan ekmekler daha sonra bayiliklere gönderilir ve ekmek gibi un ürünlerinin satışı bu sayede sağlanmış olur. Böylece, dar geliri olan vatandaşlara iş istihdamı sağlanmış olmaktadır.

Kendi işinizin patronu olabileceğiniz bir sektör olmakla birlikte, kaliteli ürünleri ve temiz çalışma sistemi sayesinde de bayiliklerini sıkıntıya sokmayacak bir iştir. Diğer bir deyişle aslında bütün uğraşı bayilik alana kadar olan bu iş imkanı daha sonra cidden kolay bir hale geliyor. Yapacağınız iş bayilikte bekleyip ekmek ve diğer unlu mamüllerin satışını yapmaktan ibaret olacak.

Halk Ekmek Bayilik Şartları

Belediyeler halk ekmek satışı için büfeler kurup orayı çalıştıracak biri için ilan açarlar veya siz bir büfe yeri belirleyip bağlı bulunduğunuz belediyeye başvuru yaparak oraya bayilik istersiniz. Açıklamak gerekirse; halk ekmek bayiliği ya altyapısı bayilik için elverişli olan bakkal, market, cafe ve restaurant olarak işletilen işletmelere verilir ya da belediye halk ekmek satmak için çeşitli büfeler kurar ve bunların işletme hakkını satışa çıkarır.

İlginizi Çekebilir:  Ebebek Bayilik Şartları Ve Başvurusu 2022

Eğer siz açmayı düşünüyorsanız, bir büfeyle diğeri arasında en az 100 metre mesafe olduğundan emin olmalısınız. Diğer seçenek olan belediyenin kurduğu bayiliklerden birini işletmeyi tercih ederseniz, sizden aylık çok cüzî bir miktar kira alınacaktır. İstenecek bu kira çok yüksek olmayıp yerine göre değişecek bir rakama sahiptir ve genellikle 2000 lira civarına kadar değişiklik gösterir.

Halk Ekmek Bayilik Şartları ve Başvuru

Halk ekmek bayilik için başvuru yapmanın ilk aşaması, SGK’dan alacağınız asgari ücretten az gelirinizin olduğunu belirten bir belge almanız olmalıdır. Bu halk ekmek bayilik alımı konusunda sizi öne çıkaran bir sebep olabilir çünkü dar gelirli olan vatandaşlar için bir iş koludur. Tabi ki vergi levhası, noter tasdikli kira sözleşmesi, adli sicil kaydı, teminat ve kefil gibi istenen pek çok başka belge de mevcuttur fakat bunlar yerine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle belgeleri hazırlamadan önce halk ekmek bayilik açmayı düşündüğünüz il veya ilçenin belediyesine gidip oranın şartlarını öğrenmeniz çok daha doğru ve mantıklı olacaktır. Bazı halk ekmek bayilik verme işlemleri kura usulü ile de yapılır. Düzenli olarak bu ilanları takip etmekte fayda vardır.

Bayilik başvurusu yapan kişilerin belediyedeki ilgili birime sunduğu belgelerin gerçeğe aykırı olduğunun tespit edilmesi halinde başvuruları reddedilip başvuru sahibi hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddelerine göre gerekli işlemler başlatılacağını da unutmamakta fayda vardır.

Halk Ekmek Bayilik Maliyeti

Başta yani kuruluş aşamasında yerine göre değişen miktarlarda belirli bir ücret talep ediliyor. Bu fiyat yıllara göre de değişiyor. Ne olursa olsun dar gelirli vatandaşlar için bir iş kapısı olarak hizmete devam ettiği için alınan bu ücretler gerçekten cüzi miktardadır. Kaldı ki kar marjının görece yüksek olması da bu gideri gözden çıkarmaya değecektir çünkü verdiğiniz o parayı önünüzdeki 1 ay içinde kazancınızla birlikte cebinize tekrar koyabiliyorsunuz. Üstelik çok kolay bir iş olduğundan yorulmadan evinizi geçindirebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Köfteci Yusuf Bayilik Şartları ve Başvuru

Halk Ekmek Bayiliği Kar Marjı

Bir halk ekmek bayiliğinin kazancı ve kar marjı bölgenin gelir durumu ve potansiyel nüfus sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ortalama gelişmişlikte bir yer üzerinden düşünürsek, bir halk ekmek bayiliğinin kar marjı ortalama yüzde 20 civarındadır ve gerçekten tatmin edici seviyede bulunur.

Halk Ekmek Bayilik Şartları ve Başvuru

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Ne Kadar Kazandırır?

Ortalama gelir durumuna sahip bir ilçede bulunulduğunu farz etmeye devam edersek, halk ekmek bayiliğinden aylık ortalama 5000 ile 10.000 lira kar elde edilebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü orta gelirli bir mahallede büfe kurduğunuzda ekmeğini uygun fiyata alacağınız için size kazandırdığı da iyi olacaktır.

Başvuru ve İletişim

Halk ekmek bayilik açmak istediğinizde, bağlı olduğunuz belediyenin internet sitesinde bulacağınız Halk Ekmek Bayilik başvuru formunu doldurarak yeni işiniz için ilk adımı atabilirsiniz.

İstanbul Halk Ekmek İletişim

Adres: Esentepe Mah. Mimar Sinan Bulvarı No: 170/A Sultangazi / İSTANBUL

Telefon: +90 212 476 00 90 (10 Hat)Faks: +90 212 476 00 99

Mail: [email protected]

İnternet sitesi için tıklayınız

Ankara Halk Ekmek İletişim

Adres: Macunköy Mahallesi Anadolu Bulvarı No : 13 Yenimahalle/Ankara

Telefon: 444 2 243 Fax: (0 312) 397 33 71-74

E-Posta: [email protected]

İnternet sitesi için tıklayınız

Çorum Halk Ekmek İletişim

Fabrika: 0364 254 99 19 Beltaş: 0364 225 08 10-1720

E-posta: [email protected], [email protected]

Adres: Yeniyol Mah. Gazi Cad. No: 2

İzmir Halk Ekmek İletişim

Adres: Talatpaşa Bulvarı Alsancak İş Merkezi No:59 Alsancak / İZMİR

Telefon: 0232 293 47 00 – 0232 421 7296

E-posta: [email protected]

Eskişehir Halk Ekmek İletişim

Adres: Yeni Bağlar Mahallesi Uludağ Sokak No:6 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

Telefon : +90 ( 222 ) 320 37 70 +90 ( 222 ) 320 25 45 Faks : +90 ( 222 ) 320 25 44

İlginizi Çekebilir:  Saka Su Bayilik Şartları ve Başvuru

E-Posta : [email protected]

Samsun Halk Ekmek İletişim

Adres: Yeni Kamyon Garajı Altı Derecik Mahallesi İlkadım SAMSUN

Tel. +90 362 465 63 00 Pbx / Fax. +90 362 465 62 62

E-posta: [email protected]

 

Son olarak bütçenize uygun herhangi bir bayilik açmak istiyorsanız, sitemizdeki bayilik veren firmalar kategorisine bir göz atmanızı istiyoruz. Umarız bütçenize uygun bir bayilik alabilirsiniz.

“Halk Ekmek Bayilik Şartları ve Başvuru” hakkında 3 yorum

  1. İzmir’de yasiyorum halk ekmek açmak için şartlar nelerdir nereye başvurulur girişimci sertifikam İhaleye görülüyormu, mevcut engelli statüsünde belediye desteği alarak acabilirmiyim

  2. 46 yaşındbir engelli çocuğum var eşimde ayrıldım maddi destek amacıyla halk elmek bayii açmak istiyorum başvuru için sizlerden destek istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir