İçeriğe geç

Gönüllü Kamp Liderliği Eğitimi Başvuru Formu Şartları Nelerdir? Başvuru Yapılır?

  gonullu-kamp-liderligi-egitimi-basvuru-formu

  Gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuru formu ile sizler de kamp lideri olma fırsatı yakalayabilirsiniz. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlik kampları adı altında düzenlenen kamplar için gönüllü kamp liderlerine ihtiyaç duyuluyor. Bu doğrultuda, eğitim alarak sizin de kamp lideri olabilmeniz mümkün hale geliyor. Kamp lideri olarak hem bambaşka yerleri görebilir hem de eğlenceli ve başarılı bir ekibe öncülük edebilirsiniz. Kamp lideri olmak isteyen birçok insan farklı sorulara cevap arıyor. Gönüllü kamp liderliği nedir? Gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuru şartları nelerdir? Gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuru sonuçları nasıl ve ne zaman açıklanır? Gönüllü kamp liderliği eğitim alanı neresidir? Eğitim alanına nasıl gidilir? Yazının devamında bütün bu sorulara cevap bulmuş olacaksınız.

  Gönüllü Kamp Liderliği Nedir?

  Gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuru formu ile kolay bir şekilde eğitime katılma hakkı elde etmiş olursunuz. Gönüllü kamp liderleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen kamplar doğrultusunda ihtiyaca göre dönem dönem çağırılmaktadır. Bu alanda başvuru yapabilmeniz için karşınıza iki farklı seçenek çıkmaktadır. Başvurularınızı bu iki seçenek arasından grup lideri ya da aktivite lideri olarak yapabilirsiniz. İkisinin de kamp süresince farklı görevleri mevcuttur. Grup liderleri; kamp boyunca ortalama olarak 15-20 kişinin aktivitelerine katılımını takip eden, onları kampın başlangıcından bitişine kadar takip eden ve onlara örnek olan kişilerdir. Aktivite lideri ise; belli bir alanda uzmanlaşarak kampa bu alanda eğitmenlik yapmak için gelmiş kişilerdir. Bu alana başvuru yapmak istiyorsanız uzamanı olduğunuz alana dair bir belge eklemelisiniz. Gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuru formu ile bu seçenekler arasından seçim yaparak bulunmak istediğiniz alana yönelebilirsiniz.

  Gönüllü Kamp Liderliği Eğitimi Başvuru Şartları Nelerdir?

  Gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuruları için birtakım şartlar vardır. Bu şartlar sağlandığı takdirde kişilerin kamp lideri olması mümkündür. Sizler de kamp lideri olmak istiyorsanız öncelikle bu şartları karşılayıp karşılamadığınızı kontrol edebilirsiniz. Daha sonra, şartlar uygun olduğu takdirde gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuru formu doldurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sağlanması gereken şartlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Eğitim tarihinde kişinin 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını tamamlamamış olması
  • Üniversitelerin lisans veya ön lisans bölümlerinde okuyor olmak ya da mezun olmak
  • Erkek adaylar için başvuru tarihlerinde askerlikle herhangi bir ilişkisi bulunmamak
  • Kampa katılmasına engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
  • Kişilerin herhangi bir suç kaydının bulunmaması
  İlginizi Çekebilir:  Çalıntı ve Kayıp Kimlik Yenileme Başvurusu

  Gönüllü Kamp Liderliği için Nasıl Başvuru Yapılır?

  Gönüllü kamp liderliği için başvurularınızı online olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basittir. Başvurularınızı https://kamp.gsm.org.tr/kamp-lideri-ol linki üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmenizdir.

  Gönüllü Kamp Liderliği Eğitimi Başvuru Sonuçları

  Kamp liderliği için başvurular web sitesi üzerinde belirtilen tarihte sona erecektir. Başvurular sonucunda bazı kişilere öncelik tanınacaktır. Bu kişiler;

  • Spor, müzik, tiyatro, el sanatları, rehberlik, halk oyunları gibi alanlarda belgesi olanlar
  • Gençlik merkezi üyesi olanlar
  • Gönüllük esasında düzenlenmiş olan aktivitelere katılmış kişiler
  • Daha önce gençlik kamplarına katılmış olan kişiler

  Olarak ayrıcalıklı bir yere sahip olacaktır. Sizler de bir an önce gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuru formu ile başvuru yaparak bu alanda bir adım daha atmış olabilirsiniz.

  Gönüllü Kamp Liderliği Eğitim Alanı

  Eğitim yeri web sitesi üzerinde yayınlanan ilanda her daim belirtilir. Eğitime hak kazanan kişiler öncelikle listeye ulaşmak isteyecektir. Başvuru sonuçlarını https://formlar.gsb.gov.tr/KampLiderligiEgitimi/Site/BasvuruSonuc.aspx ya da https://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ linkleri üzerinden takip edebilirler. Bu sonuç sonrasında kamp liderliği için hak kazanan kişiler kampa lider olarak katılım sağlayabileceklerdir. Bunun için kamp liderlerinden herhangi bir ücret talep edilmez ve ödenmez. Buna ait giderler Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanır. Bu kamp için farklı dönemler mevcuttur. Kamplar genelde şu şekilde gerçekleşir;

  • 1. Dönem
  • 2. Dönem
  • 3. Dönem
  • 4. Dönem

  Bu dönemler cinsiyete göre değerlendirilerek ayrılır. Sizler de başvuru sırasında bu dönemler arasından kendiniz için en uygun zamanı hemcinslerinizin denk geldiği dönem doğrultusunda seçebilirsiniz. Gönüllü kamp liderliği eğitimi başvuru formu ile kamplara katılım sağlamak adına kolay ve hızlı bir adım atabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  Engelli Raporu İle Araç Alma Başvurusu

  El Ver Kampanyası Başvuru makalemizi incelemeyi unutmayınız. Ayrıca Başkent Kart hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında görmekten mutluluk duyarız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir