İçeriğe geç

Ekomini Bayilik Şartları ve Başvuru

Ekomini Bayilik Şartları ve Başvuru

Ekomini bayilik faaliyetlerine 2012 yılından itibaren başlamıştır. Günümüzde de giderek büyümektedir. Perakende sektörü içerisinde rekabetten etkilenerek yatırım fırsatı sunmaktadır.

Ekomini Firması Hakkında Bilgi

Tüketiciden oldukça ilgi görmüş tedarik sistemidir. Taleplerin zamanında karşılanması için belirli kuralları vardır. Müşteriler için ise daha hızlı ve markalı ürünlerin alışverişi sağlanır. Gıda, süt ürünleri, tüm içecek çeşitleri, alkollü içecek, temizlik, kişisel bakım ekomini bayilik her kategoride hizmet sunmaktadır.

Hedefleri arasında en geniş mağaza sayısına ulaşmak bulunmaktadır. Bunun içinde sürekli ve yoğun olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca benzersiz bir iş modeli olarak da karşımıza çıkmaktadır. Ekomini tercih edilmesi arasında en çok tüm tüketicilere hitap eden bir vizyonun olmasıdır. Geç saatlere kadar kesintisiz alışveriş imkanı sunmaktadır.

İşletmeciler için ise bu durum işinin patronu olması açısından fırsat sağlar. Yatırımda sadece satılan ürünlerin satışı sağlanacaktır. Rekabet ile kazancınız artması sağlanmış olacaktır. Girişimci ruha sahip olmak önem arz etmektedir. Açacağınız bayi ile ilgili her şey size aittir.

Kusursuz zincir ve kaliteli müşteri anlayışı ile giderek yaygınlaşması planlanmaktadır. Kurulan sistem ile diğerlerinde farklılık gösterir. İhtiyaçların hızlı ve eksiksiz karşılanmasını hedef almıştır. Uzun çalışma saatleri ile müşterilere her zaman ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Ekomini Bayilik Şartları

Gerekli şartlara uygun alan bularak bayilik için adım atılabilir. Daha sonra gereken belgeleri temin etmeniz gerekecektir. Tüm resmi izinleri almış olmalısınız. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra onay sürecini beklemelisiniz. İşlemler doğru bir şekilde ilerledikten sonra sorunsuz açılış gerçekleşecektir. Tutulan yer ile kira sözleşmesi yapılır. Tütün ve alkol satışları için de gerekli izinlerin alınması gerekir. Ticari mağazacılık ile ilgili olup bilgisayar kullanımına biraz da olsa hakim olmalısınız.

Vergi ödeme ve ruhsat izinlerinin tamamlanmış olması gerekir. Çalışma saatleri merkez tarafından belirlenmektedir. Aksi bir durum oluşmadığı sürece haftanın 7 günü de açık olmalıdır. Ayrıca farklı bir yerden ürün temin edilemez. Takım ruhlu insanlar, müşteri yönetiminde başarılı olacak insanlar başvuru yapabilir. Bayilik veren firmalar sizlere gerekli eğitimleri de vermektedir. Bütün bu gerekli şartlar yerine geldikten sonra bayi hazır hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir:  Elmacık Su Bayilik Şartları ve Başvuru

-Tüm hafta boyunca gece 00.00 a kadar açık olması gerekir.

-Dükkan için 30 metre kare ya da 100 metre kare ekomini bayilik  arasında olmalıdır. Ortalama metre kare ise 50 olarak belirlenmiştir.

-Kazanılan ciroda firma sahibi pay almamaktadır.

-Ortalama 40 bin veya 45 bin sermaye olması gerekmektedir. Genel ortalama ile 50 bin TL’lik sermaye ile bayi açılışı yapılmaktadır.

-Yatırımcıya kira desteği verilmektedir.

-Her kurumun ticari unvanı ve vergi numarası bulunmaktadır.

-İnşaat izni olmalıdır ve dekorasyon kişiye aittir.

Ekomini Bayilik Şartları ve Başvuru

Ekomini Bayilik Maliyeti

Mağazanın bulunmuş olduğu ekomini bayilik  köy, ilçe ya da şehir merkezi içerisinde bulunduğu önemlidir. Bu nedenle toplam mağazanın alanı metre karesi açısından ilgili olduğu için net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Her mağazanın kendi içerisinde ortalama fiyatı farklılık göstermektedir. Ancak Resmibasvuru.com editörlerince 2021 yılında Ekomini bayilik maliyetinin ortalama 200.000 TL olabileceği değerlendirilmektedir. Elbette ki kesin bilgiyi firma yetkilileri ile yapacağınız görüşmede elde edebilirsiniz.

Ekomini Bayiliği Kar Marjı

İlk olarak kişi ile bayilik sözleşmesi yapılmaktadır. Her mağazaya ait unvan ve vergi numarası alınmaktadır. Elde edilen kar bu nedenle bayilik sahibi olan kişiye aittir. Kar marjı etkileyen birçok durum bulunmaktadır. Nerede bulunduğu ekomini bayilik ne zamandır faaliyet göstermektedir? Sorularına yanıt aranmaktadır. Bu gibi sorulara cevap bulduktan sonra harekete geçmeniz durumunda oldukça yüksek karlı bir işe başlarsınız. Direkt olarak hizmetten faydalanıp kar elde edebilirsiniz.

Açılacak olan ekomini bayilik için kar hesaplaması yapılabilir. Tercih edilen market kategorisi de fiyat aralığını belirlemede değişiklik gösterecektir. Market hizmetinin tüketiciler üzerindeki memnuniyeti de etkili olacaktır.

Ekomini Bayilik Şartları ve Başvuru

Ekomini Bayiliği Aylık Ne Kadar Kazandırır

200 metre kare bir yer için 300-400 milyar arasında değişen gelir bulunmaktadır. Fakat bakkal tarzı daha küçük yerlere bakacak olursak günlük gelir 1000 TL olmaktadır. Ayrıca bakkallar ekonomik krizden daha az etkilenen kesimdir. Sigara satmayan bir bakkal günlük gelirini sadece gıda üzerinde 3 bin TL bulmaktadır. Market ise ortalama ekomini bayilik 10 bin ile 15 bin arasında gelir sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Eka Tekstil Bayilik Şartları ve Başvuru

Başvuru ve İletişim

Firmanın sitesinde yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. Gerekli başvuru ve ekomini bayilik hakkında bilgi için resmibasvuru.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. İlgili kişi size geri dönüş sağlayacaktır.

Son olarak bütçenize uygun herhangi bir bayilik açmak istiyorsanız, sitemizdeki bayilik veren firmalar kategorisine bir göz atmanızı istiyoruz. Umarız bütçenize uygun bir bayilik alabilirsiniz.

“Ekomini Bayilik Şartları ve Başvuru” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir