İçeriğe geç

İBB Birlikte Başaracağız Kampanyası Nedir? Birlikte başaracağız yardım başvuru formu

  Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu
  1. Birlikte başaracağız yardım başvuru formu ile ihtiyaçlarınızın karşılanması oldukça kolay bir hale geliyor. İhtiyaç sahibi kişiler tarafından ulaşılabilir durumda olan bu form ile çeşitli şekillerde çözüm yolu bulunuyor. Özellikle son zamanlarda tecrübe edilen pandemi sebebiyle birçok insan çalışamadığı için desteğe ihtiyaç duydu. Bunun yanı sıra gelir seviyesi düşük kişiler de birçok benzeri problemi yaşadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu şekilde mağdur olan tüm vatandaşları için bir destek kampanyası oluşturdu. Bu kampanya ‘Birlikte Başaracağız’ altında isimleştirildi. Sizler de bu tür bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, bu kampanya için başvuru yaparak kampanyanın sağladığı haklardan yararlanabilirsiniz. İlerleyen kısımlarda birlikte başaracağız yardım başvuru formu ve bu destek kampanyası hakkında gerekli olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

  İBB Birlikte Başaracağız Kampanyası

  Kişiler arasından İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım çeki olarak bilinen bu kampanya aslında düşük gelirli aileler için bu zor günlerde destek olabilmek adına sunuluyor. Bu kampanya dahilinde bizzat İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvuru yapabileceğiniz gibi ilçe belediyelerine de başvuru sağlayabiliyorsunuz. Bu başvuru sonrasında ihtiyaç sahipleri kişilere anlaşmalı marketler dahilinde kişisel temizlik ve temel gıda ürünleri ücretsiz olarak sağlanıyor. Bunun gerçekleşmesi için yapmanız gereken tek şey birlikte başaracağız yardım başvuru formu doldurmaktır. Bu formu doldurmak oldukça basit ve kısadır. Başvuruyu online olarak form doldurarak gerçekleştirebileceğiniz gibi şahsen başvuru yoluyla da belirtebilirsiniz.

  Birlikte Başaracağız Kampanya Başvurusu Kimler Yapabilir?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin başlattığı bu kampanyanın ardından birçok insan bu kampanyadan yararlanabilmek için sıraya girdi. Yardımı hemen alabilmek için birlikte başaracağız yardım başvuru formu sık sık araştırmaya başlandı. Bu yardımdan yararlanabilmek için https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresinden başvuru yapmanız yeterli oluyor. Bu linke tıklayarak sayfaya bağlanan birçok insana yardım ulaştırılıyor. Bu kampanya içerisinde farklı kategoriden yardımlar mevcuttur. Bu kategoriler şu şekilde sıralanabilir:

  • Askıda Fatura
  • Aile Destek Paketi
  • Anne-bebek Destek Paketi
  • Eğitim Destek Paketi
  İlginizi Çekebilir:  Kur’an Kursu Destek Programı

  Bu şekilde birçok alanda yardım sağlayan kampanya, çoğu aile için kurtarıcı oluyor. Askıda fatura uygulaması adı altında ihtiyacı olan kişilerin elektrik, doğalgaz, su gibi faturaları kolay bir şekilde ödenebiliyor. Maddi açıdan sıkıntı çeken, faturalarını ödemekte zorluk yaşayan kişiler için bu uygulama büyük destek sağlamış oluyor. Aynı zamanda bu kampanya ile ihtiyaç sahibi ailelere İstanbul Büyükşehir Belediyesi çeki dağıtılıyor. Bu çek, gelir düzeyi düşük kişilerin anlaşmalı marketler dahilinde para ödemeden kişisel bakım ve temel gıda alışverişi yapabildiği bir çek olarak karşınıza çıkıyor.

  Birlikte Başaracağız Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İhtiyaç sahipleri için oluşturulmuş olan bu kampanya dahilinde ihtiyacı olan kimselere büyük ölçüde yaşamsal destek veriliyor. Birlikte başaracağız tardım başvurusu kayıt formu ile siz de hemen başvuru yapabilirsiniz. İşte başvuru yapmanız için dikkat etmeniz gerekenler:

  • Başvuru formuna https://askidafatura.ibb.gov.tr/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Başvurular online şekilde alındıktan sonra kontrolleri bizzat kişinin yaşadığı yerde sağlanır.
  • Bu sebepten ötürü başvuru yapacağınız formda gireceğiniz bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.
  • Bu kontroller sonucunda mümkün olan en hızlı şekilde yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.

  Birlikte Başaracağız Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

  Özellikle son zamanlarda birçok insan gelir yetersizliğinden dolayı maddi desteğe ihtiyaç duyuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tam bu noktada ihtiyaç sahibi vatandaşları düşünerek yeni bir projeye imza attı. Bu proje ile kişiler için birçok açıdan maddi manevi destek sağlanıyor. Bu destek kampanyaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Anne-bebek yardımı
  • İstanbul kart sosyal destek
  • Nakdi yardım
  • Temel gıda ve kişisel temizlik yardımı
  • Eğitim desteği
  • Kırtasiye yardımı

  Bu şekilde birçok konuda ihtiyaç sahipleri için çözümler ve destekler sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi onların sorununu anında çözüme kavuşturabiliyor. İhtiyaç doğrultusunda yardım kampanyası için başvuruda bulunan kimseler için kısa sürede dönüş yapılarak yardımda bulunuyor. Birlikte başaracağız tardım başvurusu kayıt formu doldurduktan sonra sonucu takip edebilirsiniz. Gerek online gerekse bizzat belediyeye yapılmış olan başvuru sonuçlarını kısa süre içerisinde online olarak öğrenmek mümkün oluyor. Bunun için yapılması gereken tek şey işlemlere https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme linki ile devam etmektir. Bu link üzerinden yapılan başvuruların olumlu mu yoksa olumsuz mu sonuçlandığı oldukça kolay bir şekilde öğrenilmiş oluyor.

  İlginizi Çekebilir:  Beykoz Kart Başvurusu

  İBB’nin Başlatmış olduğu Birlikte Başaracağız Kampanyası hakkında düşünceleriniz nelerdir? Yorumlar kısmında görüşlerinizi bekliyoruz. Ayrıca Ziraat Bankası TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir