İçeriğe geç

Kur’an Kursu Destek Programı

  b3c89416-ystdf2alluj0za17q1s6e

  Çocuğu, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı resmi Kur’an Kurslarına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan ailelerin kursa ödemekle mükellef olduğu giderler Bakanlığımızca karşılanmaktadır.

  Kur’an Kursu Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Kur’an Kursu Destek Programı için gerekli kriterlere uyan herkes başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Kur’an Kursu Destek Programı Yardımı Kimlere Yapılır?

  Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı resmi Kur’an Kursuna çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler herhangi bir başvuru yapmadan programdan faydalanabilir.

  Kur’an Kursu Destek Programından Kim Faydalanabilir?

  Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Resmi Kur’an Kurslarında eğitim alan 3294 sayılı Kanun kapsamındaki hanelerde bulunan 4-6 yaş aralığındaki çocuklar faydalanabilmektedir.

  Kur’an Kursu Destek Programı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Evrak talep edilmemektedir.

  Kur’an Kursu Destek Programı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Velilerin ödemekle yükümlü oldukları ücretler onlar adına Bakanlığımızca doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığı’na ödenmektedir.

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  EĞİTİM Kur’an Kursu Destek Programı Çocuğu, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı resmi Kur’an Kurslarına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan ailelerin kursa ödemekle mükellef olduğu giderler Bakanlığımızca karşılanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı resmi Kur’an Kursuna çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler herhangi bir başvuru yapmadan programdan faydalanabilir. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Resmi Kur’an Kurslarında eğitim alan 3294 sayılı Kanun kapsamındaki hanelerde bulunan 4-6 yaş aralığındaki çocuklar faydalanabilmektedir. Evrak talep edilmemektedir. Velilerin ödemekle yükümlü oldukları ücretler onlar adına Bakanlığımızca doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığı’na ödenmektedir. Program Diyanet İşleri Başkanlığı’na kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir