İçeriğe geç

Bilgisayar Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  ecommerce-2301933_1280

  Bilgisayar almak isteyenler için peşin paranın bulunmaması halinde bilgisayar için kredi veren bankalar yardım sağlıyorlar. Çeşitli bankalar tarafından sunulan kredi tutarları ile birlikte istediğiniz bilgisayarı alabilirsiniz.

  ING Bank Bilgisayar Kredisi Şartları Neler?

  Bilgisayar almak için kredi veren bankalar arasında ING Bank öne çıkıyor. Teknosa’dan yapılacak olan alışverişlerde geçerli olan bilgisayar kredisi Tekno Kredi olarak biliniyor. Sadece Teknosa mağazalarında geçerli olan kredi kapsamında 30 bin TL’ye kadar olan bilgisayar alımlarında kredi kullanımı mümkün oluyor. 15 bin liraya kadar olarak kullanılacak kredi tutarı için 36 aya kadar vade imkânı da sunuluyor ve uygulanan faiz oranı ise yüzde 1,99 olarak belirlendi. Faiz oranı talep edilen bilgisayarın modeli ve menşeine göre farklılık taşımaktadır.

  Bilgisayar alımlarında kredi vade süresi de 12 ay ile sınırlı tutuluyor. Banka tarafından kredi kullanımında aynı zamanda komisyon ya da masraf ücreti de talep edilmiyor. Krediden yararlanmak için şubeye gitme zorunluluğu da bulunmuyor. Kısa mesaj ya da internet üzerinden başvuru yapılacağı gibi büyük Teknosa mağazalarından da krediye başvuru yapılabilmektedir. SMS ile başvuru yapmak için telefonunuzun mesaj kısmına kimlik numaranızı yazın ve almak istediğiniz ürün kodunu yazarak 2229’a gönderin. Bunun yanında müşteri hizmetlerini de arayarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Kredinin onaylanması halinde doğrudan firmaya ödeme yapılmakta olup bunun karşılığında istediğiniz bilgisayarı alabilirsiniz.

  Fibabanka Bilgisayar Kredisi

  Bilgisayar kredisi veren bankalar arasında Fibabanka, Vatan Bilgisayar’dan alınacak bilgisayar alışverişlerinde kredi imkânı sunuyor. 12 aya kadar sunulan vade seçenekleri ile birlikte kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Bilgisayar ürünlerinde kullanılacak kredi için SMS ile başvuru yapılacağı gibi site üzerinden alışveriş esnasında kredi ile öde seçeneği seçilerek de krediden yararlanılıyor. SMS ile başvuru yapmak için VATAN yazıp boşluk bırakarak kimlik numaranızı yazarak 3422’ye kısa mesaj göndermeniz gerekiyor.

  İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kredi Başvurusu

  43f6e96e380e962457ece50b229c8e0c

  Kısa süre içerisinde başvuru değerlendirmesi yapılıyor ve kısa mesaj ile ilgili olarak kredi hakkında bilgi veriliyor. Eğer Fibabanka müşterisiyseniz bu durumda alışveriş esnasında Fibabanka Kredisi ile Öde seçeneğini seçerek siparişi onayla kısmından kredi başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Daha sonra başvurunuzun onaylanması halinde sepetinizdeki ürüne uygun olan kredi tutarları ekrana gelmektedir. Eğer müşteri değilseniz bu durumda yine alışveriş esnasında Fibabanka Kredisi ile Öde seçeneğini kullanarak kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Kredinizin değerlendirilmesi sonrasında kabul edilen kredi tutarı Vatan Bilgisayar hesabınıza aktarılır ve bu kredi tutarı kapsamında kredi kullanabilirsiniz.

  Denizbank Bilgisayar Kredisi

  Denizbank bilgisayar kredisi sayesinde MediaMarkt mağazalarından yapacağınız bilgisayar alışverişleriniz için kredi kullanabilirsiniz. Krediden yararlanmak için kısa mesaj gönderebilir ya da internet bankacılığı üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. En fazla 12 aya kadar sunulan kredi tutarları ile birlikte istediğiniz bilgisayarı almanıza olanak tanıyan krediyi kullanmak için telefonunuzun mesaj ekranına KREDİM yazın ve ardından T.C. kimlik numaranızı yazarak 3280’e kısa mesaj gönderin. Kredi çekmeye uygun olmanız halinde onayınız en geç 5 dakika içinde verilecektir.

  Kredinin onaylanması durumunda Media Markt hesabınıza kredi tutarı aktarılır ve böylece kredi tutarı dahilinde bilgisayar alımı yapabilirsiniz. Bilgisayar alımlarında modele göre faiz oranları değişmektedir. Bunun için tercih ettiğiniz bilgisayar modelleri için uygulanacak faiz oranı satın alma işlemi esnasında görünecektir. Sadece bilgisayar için değil krediyi ekran kartı, anakart, işlemci ve benzeri bilgisayar parçalarını almak için de kullanabilirsiniz. Geri ödemeler ise Denizbank ATM’leri ya da şubelerinden belirlenmiş olan taksit tutarları üzerinden yapılmakta olup sabit vade oranları ile ödenecek tutar belirlenmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir