İçeriğe geç

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu

  Kuveyt_Turk_Logo_2023

  Hayatın bazı dönemlerinde yapmak istediğiniz şeyler için kredi ihtiyacı duyabilirsiniz. Evlilik, seyahat giderleri, evinizle ilgili yenilikler için ihtiyaç duyduğunuz krediyi Kuveyt Türk İhtiyaç Kart ile alabilirsiniz. İhtiyaç Kart nasıl alınır ve ne özellikleri vardır. Makalemizin devamında öğrenebilirsiniz.

  İhtiyaç Kart Nedir?

  İhtiyaç kart il faizsiz bankacılık ilkesi kapsamında bireysel ihtiyaçlarınıza finansman sağlarsınız. İhtiyaç kredinizini kart formunda almış olursunuz. İhtiyaç kart desteği ile aklınıza gelecek tüm harcamalarınızı yapabilirsiniz. Eğitimden, eşya yenilemesine, mobilya, beyaz eşya, elektronik alışverişlerinizde ödemelerinizi ihtiyaç kart ile yapabilirsiniz. İhtiyaç Kart başvurusu yaptıktan sonra kartınız ilk olarak kredi desteği yapan bir kart olarak kullanılır. 2 ay bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz finansal desteği kart ile alabilirsiniz. İki ay bittikten sonra kart banka kartına döner ve kredi kartı gibi kullanılmaya devam edilir. Size temassız ödeme imkanı sunulur. İhtiyaç Kart ile tüm ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Bu Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir ödeme şeklidir. İhtiyaç kart ile alışverişlerinizde 70.000 TL’ye kadar bakiye yüklenir. Sonra bu bakiyeyi kullanarak ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Sonra iki ay bitince 6-34 ay arasında taksitlendirme imkanından faydalanarak harcama yaptığınız miktarı ödemeye başlarsınız.

  İhtiyaç Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İhtiyaç Kart başvurusu yapmak için iki yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler şöyle sıralanabilir:

  • Kuveyt Türk Mobil Uygulaması üzerinden İhtiyaç Kart başvurusu
  • En Yakın Kuveyt Türk Şubesine giderek İhtiyaç Kart başvurusu

  Kuveyt Türk Mobil Uygulaması üzerinden İhtiyaç Kart başvurusu

  Kimlik ve Gelir Belgeleriniz ile İhtiyaç Kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak mobil uygulaması akıllı cihazınıza indirebilirsiniz.

  Kuveyt Türk Mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız. 

  En Yakın Kuveyt Türk Şubesine giderek İhtiyaç Kart başvurusu

  Size en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek kolayca İhtiyaç Kart başvurusu yapabilir ve Kuveyt Türkten kredi alabilirsiniz.  Şubede ælunan görevlilerden yardım alabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  Tarım Kart Veren Bankalar Nedir, Nasıl Alınır?

  en yakın Kuveyt Türk şubesi için buraya tıklayınız.

  İhtiyaç Kart Özellikleri Nelerdir?

  • İhtiyaç Kart tüm harcamalarınızı kendi taksitlendirerek satıcıdan herhangi bir taksit talebinde bulunmanıza gerek bırakmaz.
  • İhtiyaç Kart ile yapılan alışverişlerde ürünleri satıcıdan indirimli peşin fiyatı üzerinden aldığınız için bu harcamalar da indirimli fiyat üzerinden taksitlendirilir.
  • İhtiyaç Kart, harcamalarınızda üye iş yerinden bağımsız, her POS’ta taksit imkanı sağlar.
  • İhtiyaç Kart, tüm harcamalarınızı başvurunuzda belirlediğiniz taksit sayısına göre oluşan vade farkı ile taksitlendirir.
  • İhtiyaç Kart, katılım bankacılığında gerekli olan, her alışveriş için yeni bir fatura getirme ve ödeme planı oluşturma zorunluluğunu ortadan kaldırarak pratiklik sağlar.
  • İhtiyaç Kart 2 ay boyunca İhtiyaç Finansmanı özelliğiyle alışveriş imkanı sağlar.
  • 2 aylık kullanım süresi dolan finansman niteliğindeki İhtiyaç Kart; bakiye yükleyerek tüm alışverişlerinizde temassız ödeme yapabileceğiniz, gerektiğinde ATM’lerden nakit çekip&yatırabileceğiniz bir banka kartına dönüşür.
  • İhtiyaç Kart’ınızın diğer kredi kartlarının sahip olduğu gibi güvenlik olanakları mevcuttur. Çalınma, kaybolma gibi durumlarda her zaman bu olanaklardan yararlanırsınız.
  • İhtiyaç Kart tüm işlemlerinizi tek hesap ekstresi üzerinden takip edebilme kolaylığı sağlar.
  • İhtiyaç Kart 50 TL ve üzerinde yatığınız tüm alışverişleri 6 aydan 34 aya kadar taksitlendirir.
  • İhtiyaç Kart bilgisayar ve tablet alışverişlerinizi 4 ay taksitlendirir.
  • Cep telefonu alışverişlerinizi 12.000 TL’ye kadar 10 ay taksitlendirir.
  • İhtiyaç Kart 12.000 TL üzeri cep telefonu alışverişlerinizde kullanılamamaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir