İçeriğe geç

Adalet Kart ve Adalet Avantaj Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  adalet-avantaj-kart

  Adalet Bakanlığına bağlı olan merkez ve taşra teşkilatı personellerinin, bakanlık binalarında ise hizmet veren Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfının onayladığı personellere verilen bir karttır. Hakim ve savcılara da verilmektedir. Kimlik ve ön ödemeli kart olarak kullanılır. Adalet Kart kullanımı kurumun personellerine oldukça fazla avantaj ve imkan sunmaktadır. Adalet Kart kullanmak isteyen ve başvurunun nasıl yapılacağını merak eden bireyler makalemizin devamında bu konuda detaylı bilgi bulabilirler.

  Adalet Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Adalet Kart başvurusu oldukça pratiktir. Adalet Kart alarak bir çok kolaylıktan faydalanabilirsiniz. Adalet Bakanlığı çalışanlarına yönelik olarak sunulan tüm avantajlardan faydalanabilirsiniz. Adalet kart almak isteyen kişiler kart başvurusu yaparak kolayca kartlarını alabilirler. Adalet Kart başvurusu için Adalet Bakanlığına bağlı olarak çalışan bireyin çalıştığı ve bağlı bulunduğu birim ile görüşmesi gerekir. Adalet Kart başvurusu bağlı bulunulan birime yapılır. Birim başvuru sonrası gerekli işlemleri yaparak kartınızı hazırlar.

  Adalet Kart başvurusu sonrasında Adalet bakanlığının belirlediği sıralama dikkate alınarak teslimatlar yapılır. Sıra size geldiğinde görev yaptığınız birim tarafından kartınıza dair bilgilendirme yapılır. Adalet Kart dağıtımları görev yaptığınız adliyede yapılır. Kart teslimi sonrasında Adalet kartınız ile ilgili sorun yaşamanız durumunda 7/24 destek hattını arayabilirsiniz. Ayrıca Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na konu ile ilgili olarak bilgi vermeli ve bildirmelisiniz.

  Adalet Kart Nerede Kullanılır?

  Adalet bakanlığına bağlı olarak çalışan personeller Adalet Kart alarak kurum içinde ve kurum dışında bazı kolaylıklar elde edebilirler. Kurum içinde Adalet Kart kullanılan ve kolaylık sağlanan alanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Görev yetkisinin bulunduğu alanlarda geçiş yapmak
  • Ziyaretçi takip
  • Yemekhane kontrol
  • Lojman kira takip sistemi

  Kurum içinde bu alanlarda kullanılan Adalet Kart ayrıca internet ve mağazalardan alışveriş yaparken kullanılabilir. Tüm banka ATM’lerinde ve POS cihazlarında kullanılabilir.

  İlginizi Çekebilir:  Marmara Üniversitesi Kampüs Kart Başvurusu

  Adalet Avantaj Kart Nedir?

  AvantajKart, yakınlarınıza verilebilecek AdaletKart türüdür. AvantajKart sahibi olan yakınlarınız, AdaletKart sahibi olan personelin yararlandığı indirimlerden, avantajlardan ve kolaylıklardan yararlanabilirler. Adalet Avantaj Kart alabilecek yakınlarınız anne, baba, kardeş, çocuk ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler olarak sıralanabilir. Bu kişiler için Adalet Avantaj Kart başvurusu yapabilirsiniz.  Adalet Avantaj Kart başvurusunu nereden yapabileceğinize dair ayrıntılı bilgilere ve sevdiklerinizin kazanacağı avantajlara makalemizin devamından ulaşabilirsiniz.

  Adalet Avantaj Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Adalet Kart Avantaj, personellerin ve UYAP kaydı bulunan hakim ve savcılar için tasarlanmıştır. Kart için bakiye yüklenerek kullanılmaktadır. Yüklenen bakiye kadar harcama yapılabilen bir kart olan Adalet Avanatj Kart’ın avantajı kart sahiplerine sunulan imkanlardır. Kart sahipleri anlaşmalı üye işyerlerinde indirimler ve kampanyalardan faydalanabilirler.

  Adalet Avantaj Kart başvurusu yapmak için online yöntemleri kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir:

  • Adalet Kart İnternet Sitesi Üzerinden Adalet Avantaj Kart Başvurusu
  • Adalet Kart Mobil Uygulaması Üzerinden Adalet Avantaj Kart Başvurusu

  Adalet Kart İnternet Sitesi Üzerinden Adalet Avantaj Kart Başvurusu

  Adalet Avantaj Kart başvurunuzu internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak başvuru formuna ulaşın.

  Adalet Avantaj Kart Başvurusu için buraya tıklayınız.

  • Başvuru formunda sizden bazı bilgiler istenir.
  • Başvuru formunda bulunan aşamalar şu şekildedir: Başvuru bilgileri, başvuru detayı, kart ve kurye ücreti ödeme, başvuru tamamlama
  • Bu adımları tek tek izleyerek Adalet Avantaj Kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

  Kartınızı aldıktan sonra İnternet Şubesi üzerinden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  Adalet kart internet şube için buraya tıklayınız.

  Adalet Kart Mobil Uygulaması Üzerinden Adalet Avantaj Kart Başvurusu

  AdaletKart Mobil uygulaması ile Adalet Avantaj Kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu işlem için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantılardan faydalanarak Adalet Kart mobil uygulamasını indirin.
  İlginizi Çekebilir:  Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Zabıta Memuru Başvurusu

  Google Play Adalet Kart Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store Adalet Kart Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  • Adaletkart Mobil Uygulamasını indirdikten sonra açın.
  • Üye bilgileriniz ile sisteme giriş yapın.
  • Şifre bilginizi bilmiyorsanız öğrenmek için 0850 988 88 88 veya [email protected] e-posta adresinden destek alabilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra Adalet Avantaj Kart için başvuru oluşturabilirsiniz.

  Adalet Kart mobil uygulaması ile bakiye sorgulama, kampanya haberleri, ödemeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bakiye yükleme, hesap ekstresi inceleme, para transferi yapma gibi hizmetleri oldukça pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

  Adalet Kartın Sunduğu Hizmetler ve Avantajlar Nelerdir?

  Adalet Kart ve Adalet Avantaj Kart bir çok kolaylığı hayatınıza getirir. Bu kolaylıklar ile keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Ayrıca çalıştığınız birimde geçişlerde ve diğer alanlarda kolaylık sunar. Adalet Kartın sahip olduğu özellikler ve kolaylıklar şu şekilde sıralanabilir.

  • Adalet Kartı tüm bankalara ait ATM cihazlarında kullanabilirsiniz. Pos cihazlarında, mağaza ve internet sitelerinde ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz.
  • Adalet kart ile ilgili takip işlemlerini internet şube yada mobil uygulama üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Adalet kart ile ilgili işlem hareketi, kampanyalar hakkında inceleme yapabilirsiniz. Bakiye yükleme, bakiye sorgulama işlemleri buralardan yapılabilir. Para transferi yapmakta mevcuttur.
  • Tüm banka ATM’lerinden, banka hesapları ve kredi kartlarından para yükleme ve çekme işlemi yapabilirsiniz.
  • Anlaşmalı olan üye işyerlerinden indirimli ürün ve hizmet alabilirsiniz. Büyük avantajlar kazanırsınız.
  • Para transferi yapabilirsiniz ayrıca fatura ödemelerinizi Adalet kartınız ile yapabilirsiniz.
  • Online alışveriş yapmak isterseniz Adalet kartınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.
  • BKM express uygulamasını kullanarak Adalet kartınızı ekleyebilir ve size özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.
  • Adalet Kart sahipleri için hesap işletim ücreti ve kart aidatı yoktur.
  • AdaletKart’ınızı görev yetkisine sahip olduğunuz alanlarda kullanabilirsiniz. Kullanabilceğiniz alanlar geçiş, ziyaretçi takip, yemekhane kontrol, lojman kira takip sistemleridir.
  • Çıkartılan Aile Kart ile aileniz ve sevdikleriniz bütün bu imkan, fayda ve kampanyalardan faydalanabilirler.
  • 7/24 destek sunan bir karttır. İstediğiniz an arayabilir ve sorunlarınızı iletebilirsiniz.
  İlginizi Çekebilir:  İspark İstanbul Online Başvuru Nasıl Yapılır? başvuru sorgulama Nasıl Yapılır?

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir