İçeriğe geç

Metro Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  metro kart

  Metro tüm vatandaşların alışveriş yapabileceği bir markettir. Bireysel ve ticari amaçla alışveriş yapmak isteyen herkes buradan alışveriş yapabilirler. Metro’dan alışveriş yapmak için bireysel vatandaşların günlük kart çıkartmaları gerekir. Böylece Metro marketin avantaj ve imkanlarından faydalanabilirler. Metro mağazasına girerken kart istenmesinin sebebi müşterileri kampanya haberlerini verebilmek ve gerektiğinde daha kolay ulaşabilmektir. Metro kart ücretsiz olarak alınır.

  Metro Kartın müşterilere bazı getirileri vardır. Bunlar; Vergi mükellefi olan müşteriler her alışverişte fatura bilgilerini tekrar baştan vermek zorunda kalmazlar. Sahip oldukları işletme tipine göre özel indirimler ve promosyonları kullanabilirler. Belirli ürünlerde %1 KDV oranı öderler. Buda büyük bir avantajdır. Bireysel müşterilere kişiye özel avantajlar sağlanıyor.

  Metro Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Metro Kart almak için başvuru yapmak oldukça pratiktir. Bunun için başvuru yapan kişinin özelliğine göre bazı belgeler istenir.

  Online Olarak Metro Kart Başvurusu

  Metro Kart için online başvuru yapılabilir. Online başvuruda bireysel ve vergi mükellefi olarak iki farklı başvuru formu bulunmaktadır.

  Vergi Mükellefleri için başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

  Metro kart başvurusu için verilen bağlantılarda bulunan başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde doldurup kaydetmeniz gerekir.
  Vergi mükellefi olan vatandaşlar kendilerinden istenen belgeleri başvuru sırasında sisteme yüklemek zorundadırlar. Bu belgeler şirketin türüne göre değişiklik gösterir. Makalemizin sonunda bu belgelere ulaşabilirsiniz.
  Müşteriler avantajlı kampanya ve indirimlerden faydalanabilirler. Ayrıca kasada hızlı işlem yapabilir ve kolay iade değişim imkanından faydalanabilirler. Geçmiş faturalarına anında ulaşabilirler.

  Mağaza Müşteri Girişinden Metro Kart Başvurusu

  Metro mağazalarının girişinde bireysel müşteriler kart için başvuru yapabilir ve anında kartlarını alabilirler. Vergi mükellefi olan müşteriler ise yine buradan başvuru oluşturabilirler ancak bazı belgeleri teslim etmeleri gerekir. Başvuru sırasında yanlarında başvuru için gerekli olan belgeleri getirmeleri gerekir.

  İlginizi Çekebilir:  Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Metro Kart Başvurusu İçin Vergi Mükellefi Olanlardan İstenen Belgeler

  Bu belgeler şirket türüne göre farklılıklar gösterir.

  Şahıs Firmaları için : cari yıl tasdikli vergi levhası fotokopisi, vergi mükellefinin kendisi (Kendisi gelemiyorsa yetki yazısı)

  Anonim ve Limited Şirketler için : cari yıl tasdikli vergi levhası fotokopisi, şirket imza sirküleri fotokopisi, şirket adına satın almaya yetkili kişileri belirten şirket antetli kağıda yazılı yetki yazı belgesi (kaşeli ve imzalı olmalıdır)

  Kollektif ve Adi Ortaklıklar için : ortaklık vergi numarasını belirten resmi belge fotokopisi, şirket adına satın almaya yetkili kişileri belirten şirket antetli kağıda yazılı yetki yazı belgesi (kaşeli ve imzalı olmalıdır)

  Resmi ya da Yarı Resmi Kuruluşlar için : cari yıl tasdikli vergi levhası fotokopisi (eğer mevcutsa), kurum adına satın almaya yetkili kişileri belirten şirket antetli kağıda yazılı yetki yazı belgesi (kaşeli ve imzalı olmalıdır) , vergiden muaf resmi yazısı

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir