İçeriğe geç

DEÜ Akıllı Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  dokuz-eylul-uni

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) bünyesinde kullanılan akıllı kartları almak için ne yapılması gerektiğini makalemizden kolayca ve detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi)  akıllı kartları verirken görev ve konuma göre başvuru yapılacak yerleri belirlemiştir. Öğrenci, akademik personel yada idari personel olacak şekilde her birey bağlı olduğu birime başvurabilir.

  DEÜ Akıllı Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  DEÜ akıllı kart başvurusu yapmak için 3 farklı başvuru türü vardır. DEÜ öğrencisi, akademik personel, idari personel olarak farklı başvuru türleri vardır. Görevlere göre değişmektedir.

  • DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) Öğrencisi Akıllı Kart Başvurusu
  • Akademik Personel Akıllı Kart Başvurusu
  • İdari Personel Akıllı Kart Başvurusu

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) Öğrencisi Akıllı Kart Başvurusu

  Eğer ilk basım olacak ise güz dönemi başlarken üniversiteye kayıt yaptıracak olan öğrencilerin akıllı kartları Akıllı Kart Birimi tarafından basılıp, öğrencilerin bağlı oldukları öğrenci işlerine teslim edilir.  Yeni öğrenci kayıt işlemini tamamladıktan sora akıllı kartını imza karşılığında öğrenci işlerinden teslim alabilir.

  Eğer öğrenci YGS, DGS yada af ile gelmişse Rektörlük Öğrenci İşlerine giderek kart taleplerini bildirmek için talep formu doldurulmalıdır. Öğrenci işleri Akıllı Kart Birimine bu formu ulaştırarak kart talebini bildirir. Basımı yapılan kart öğrencinin bağlı bulunduğu öğrenci işlerine teslim edilir. Öğrenci kartını imza karşılığında alabilir.

  Akademik Personel Akıllı Kart Başvurusu

  İlk basım için yani kart ilk defa basılacaksa yenir kart talebi akademik personelin çalıştığı birim tarafından iletilir. BELGENET üzerinden Bilgi İşlem Daire Başkanlığına yeni personel kart talebi ulaştırılır. Bilgi işlem görevlisi yeni personelin ad, soyad ve TC kimlik numarasını doğru bir şekilde yazmalıdır.

  Eğer ilk basım değilse kayıp ve benzeri bir durum yaşanıyorsa akademik personel doğrudan kendisi başvurmalıdır. Akıllı Kart Birimine, İnciraltı Akıllı Kart Bürosuna veya Rektörlük Bilgi İşlem Daire Başkanlığına gitmesi gerekmektedir. Daha sonra imza atarak kartını teslim alabilir. Kartını Akıllı Kart Bürosundan teslim almak isteyenler başvuru yaparken belirtebilirler.

  İlginizi Çekebilir:  Oli Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İdari Personel Akıllı Kart Başvurusu

  İlk basım ise idari personelin çalıştığı birim tarafından başvuru yapılır. BELGENET üzerinden kart talebi Bilgi İşlem Daire Başkanlığına bir yazı yazılarak akıllı kart talebi yapılır. Yazılan yazıda idari personelin ad, soyad ve TC kimlik numarası bilgileri bulunmalıdır.

  Eğer ilk basım değilse kayıp ve benzeri bir durum yaşanıyorsa idari personel şahsen başvuru yapmalıdır. Bunun için personel Akıllı Kart Birimine, İnciraltı Akıllı Kart Bürosuna veya Rektörlük Bilgi İşlem Daire Başkanlığına giderek imza karşılığında kartını teslim alır. Eğer kartını Akıllı Kart Bürolarından almak istiyorsa personel başvurusunda belirtebilir ve kartı oraya gönderilir.

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) Akıllı Kart arıza/talep/istek girişleri için destek.deu.edu.tr üzerinden sisteme giriş yaparak talep oluşturulabilir.

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) Kurumsal Kimlik Kartı ve Araç Geçiş Sistemi Yönergesi için tıklayınız.

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) Kurumsal Kimlik Kartı İşlem Formu için tıklayınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir