İçeriğe geç

İstanbul Kart Başvurusu

  ibm3

  İstanbul Kart, İstanbul ilinde bulunan şehir içi ulaşımda ve yeni özellikleri ile bir çok alanda kullanılabilen ön ödemeli karttır. Belirlenen alanlarda ve ulaşımda kullanılabilir. Tek kart ile bir çok yerde kolayca ödeme yapılabilir.

  İstanbul Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • İstanbul Kart başvuru merkezlerinden İstanbul Kart Başvurusu
  • İnternet sitesi üzerinden İstanbul Kart Başvurusu
  • İstanbul Kart dolum temsilciliklerinden İstanbul Kart Başvurusu
  • Biletmatiklerden İstanbul Kart Başvurusu

  İstanbul Kart başvuru merkezlerinden İstanbul Kart başvurusu

  İstanbul Kart başvuru merkezleri kart alımında size destek olmak için kurulmuştur. Belbim’e bağlı olan İstanbul Kart başvuru merkezlerinden indirimli, ücretsiz ve abonman kartları alabilirsiniz. Başvurunuzun gerekli evrakları hazırlayıp buralara vermeniz gerekir. Ayrıca kişisel İstanbul kartların vizeleme işlemleri yine buralardan yapılabilir.  Öğretmen, Öğrenci ve 60 Yaş kategorisindeki kart başvurularınız bu şekilde yapılabilir. Gerekli belgeler ile birlikte başvuru yapmanız gerekir.

  İstanbul Kart başvuru merkezlerinin adreslerine ulaşmak için tıklayınız.

  İnternet sitesi üzerinden İstanbul Kart Başvurusu

  İstanbul kart resmi internet sitesi üzerinden online olarak İstanbul Kart başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra telefon numaranızı girerek başvuru sürecine başlarsınız. Sizden istenen bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

  Online olarak İstanbul Kart başvurusu yapmak için tıklayınız.

  Online platformda sadece başvuru yapılmaz. TL yükleme, kart hareketleri takibi, kart satın alma gibi bir çok kolaylıktan faydalanabilirsiniz.

  İstanbul Kart dolum temsilciliklerinden İstanbul Kart Başvurusu

  İstanbulkart dolum temsilcilerinden kolayca kart başvurusu yapabilir ve alabilirsiniz. Bireysel ve kurumsal kişiler bu yöntemi kullanabilir. Buralardan belge verilmesi gerekmeyen kartlarınızı kolayca alabilirsiniz. Özel bir başvuruya gerek yoktur. Bu yöntem ile anonim kart alımınızı yapabilirsiniz. Bu kart için özel bir şart yoktur. Bütün vatandaşlar alıp kullanabilir.

  İlginizi Çekebilir:  Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İstanbul Kart dolum bayilerinin listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  İstanbul Kart bireysel ve kurumsal bayilerin listesini sorgulamak için buraya tıklayınız.

  İstanbul ilinde bulunan İstanbul Kart dolum bayilerinin adres ve iletişim bilgilerine bu bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

  Biletmatiklerden İstanbul Kart Başvurusu

  Biletmatik’lerden güncel kart bedelini ödeyerek İstanbul Kart alabilirsiniz. Özel bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. Belge istenen kişiselleştirilmiş kartlar buradan alınamaz.

  İstanbul Kart biletmatik bulunan noktaları sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Sorgulama sayfasından İstanbul ili sınırlarında bulunan biletmatik cihazlarının adreslerine ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Kart Nerelerde Kullanılabilir?

  Şehir içi toplu taşımada kullanıldığı alanlar şu şekildedir; Otobüs, Metrobüs, Metro, Marmaray, Deniz taşımacılığı, Teleferik, Tramvay

  Ulaşım dışında kullanıldığı alanlar ise şu şekildedir; A101, Migros, CarrefourSA, BİM, Şok Marketler, Multinet ödeme noktaları, BiTaksi ve Getir uygulamaları, Beltur, BNB (bisiklet), iTaksi, İBB Sosyal Tesisler, Hamidiye Su Otomatları, İsper ve İspark

  Yukarıda sayılan alanlarda ön ödemeli İstanbul Kart ile ödeme yapılabilir. İstanbul Kart ile alışveriş yaparak hayatın akışını kolaylaştırabilirsiniz. Günlük hayatta sıkça kullanılan alanlarda kullanılması büyük bir avantaj sağlar. Özellikle ulaşım ve market alışverişlerinde kullanabilmek büyük bir kolaylıktır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir