İçeriğe geç

NEÜ Kampüs Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  akef-giris

  Necmettin Erbakan Üniversitesi bilginin üretilmesi aşamasında insanlara ve çevreye faydayı ön plana alan ve bu yönde öğrenim veren bir üniversitedir. Bilimsel etik ve evrensel değerleri ülkemizin değerlerine saygı duyarak ele alan bir üniversitedir. Uluslararası kurum ve kuruluşlarla ilişkileri yapılandırır ve çeşitli proje ve etkinliklerle sanayi ve hizmet sektörlerinin arasında bulunan ilişkileri güçlendiren, eleştirel düşünme yeteneği kazanmış olan üniversite eleştirel düşünme yeteneği kazanmış bireyleri üretken ve yenilikçi bir şekilde yetiştirmek için çalışır.

  Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde öğrenim gören öğrenciler için çok amaçlı kimlik kartı kullanımı kolaylığı sunar. Üniversiteye başlayan öğrencilere verilen kimlik kartı ile öğrenciler çoğu işlemi kolayca yapabilir. NEÜ kimlik kartı ile turnike ve yemekhane geçişlerinde kullanabileceğiniz öğrenci kimlik kartı sistemidir. NEÜ Kampüs kart almak isteyen öğrencilerin ne yapması gerektiğini makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  NEÜ Kampüs Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  NEÜ Kampüs Kart almak isteyen öğrenciler kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra özel birşey yapmadan Öğrenci hizmetleri tarafından bilgilendirme yapılmasını beklemelilerdir.

  • Öğrenci Hizmetleri kimlik kartı alacak olan öğrencilerin kartalrını hazırladıktan sonra teslim için e-posta ile bilgilendirme yapar.
  • Bu yüzden e-posta kutunuzu mutlaka takip edin.
  • Bilgi geldikten sonra kartınızı teslim almak için Öğrenci Hizmetlerine başvurabilirsiniz.

  Kimlik kartı henüz çıkmamış olan yeni öğrenciler, kimlik kartını kaybeden yada kartı kırılan öğrenciler kimlikleri hazırlanana kadar öğrenci belgesi ve elkart ile birlikte gelirlerse yükleme yaparak elkartlarını geçici olarak kullanabilirler.

  Öğrenciler Yemekhane Hizmetinden Faydalanmak İçin Nereye Başvurmalıdır?

  NEÜ yemekhane hizmetinden faydalanmak isteyen öğrencilerin kartlarını kayıt ettirmeleri gerekir. Bunun için yapmaları gereken işlemler şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıda verilen adrese girerek tek şifre alınmalıdır.

  Tek şifre almak için buraya tıklayınız.

  • Tek şifre alınamıyorsa e-devlet şifresi kullanılabilir.
  • RF özelliği olan bir kart olması gerekiyor. Bu kart Öğrenci Kartı yada Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmiş olan Elkart olabilir.
  • Bu kartlar o an yoksa RF özelliği olan herhangi bir kart olabilir.
  • Öğrenci Kartı bulunan öğrencilerin kart numaraları sisteme kayıtlı olduğu için ayrıyeten bir işlem yapmaları gerekmez.
  • Diğer kartları kullanacak olanlar burdan sonraki adımları izlemelilerdir.
  • Kullanılacak olan kartın RF numarasını öğrenin. (NFC özellikli akıllı cihazınıza kartınızı okutarak öğrenebilirsiniz.)
  • NEÜ Yemekhanelerinde bulunan turnikelere giderek kart okuyucuya kartınızı okutarakta bu numarayı öğrenebilirsiniz.
  • Kart numarası bilgisini “Yükleme” kısmına e-devlet veya tekşifrenizle girdikten sonra “Bilgi Güncelle” kısmına yazarak güncelleyin.
  İlginizi Çekebilir:  Gazi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Bu şekilde kartınızı yemekhane hizmeti için kayıt ettirmiş olursunuz.

  NEÜ kimlik kartı ile öğrenciler üniversitenin imkanlarından kolay ve hızlı şekilde faydalanabilir. Bu yönüyle avantajlı bir karttır. NEÜ kimlik kartlarına bakiye yüklemek isteyen öğrecniler yükleme için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler. Bu bağlantıdan online oralak bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  NEÜ yemek kartı bakiye yükleme işlemi için buraya tıklayınız.

  Detaylı bilgi alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir