İçeriğe geç

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu

  Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu
  Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışan, adalet ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlıktır. Adalet Bakanlığında çalışmak isteyen vatandaşlar alım yapılan bir çok alanda başvuru oluşturabilirler. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşların sayısı oldukça fazladır. Daha rahat bir ortamda çalışarak daha iyi maaş almak isteyen bireyler kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak için çabalamaktadır. Kamu kurumlarının personel alımlarını takip ederek gerekli başvuruları yapmaktadırlar. Adalet Bakanlığında çalışmak isteyen bireyler yayınlanan ilanları takip ederek başvuru yapabilirler. Adalet Bakanlığı bir çok alanda alım yapmaktadır. Yakın zamanda yapılan açıklamaya göre 18 bin 305 personel alınacağı duyurulmuştur. Adalet Bakanlığının bu son alımına başvurmak isteyenlerde bazı kriterler aranmaktadır. Bu kriterlere uyan bireyler başvurularını oluşturabilirler.

  Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu

  Adalet Bakanlığı personel alımı ile ilgili başvuruların detayları ve nasıl başvuru yapılacağı açıklanacaktır. Bu açıklama öncesi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından bir ön açıklama yapılmıştır. Açıklama sonrası memur olmak isteyen bireyler nasıl başvuru yapılacağını ve hangi bölümlere alım olacağını merak etmektedirler. Kısa süre içinde gerekli açıklama yapılacaktır. Adaylarda daha önce düzenlenmiş olan KPSS’ye girmiş olma şartı aranmaktadır. Bu sınava girerek geçerli not alanlar başvuru oluşturabilirler. Alım yapılacak olan kadroya göre fiziki, sözlü yada yazılı sınav yapılabilir. Bütün bu detaylar Adalet Bakanlığı tarafından açıklanacaktır. Adalet Bakanlığının resmi internet sitesini takip ederek duyurularına göz atabilirsiniz.

  Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Adalet Bakanlığı Personel Alımı Hangi Kadrolarda Yapılacaktır?

  Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan alımla ilgili duyuru yapıldı. Buna göre alınacak personellerin hangi kadrolarda olacağıda açıklandı. Ancak dağılımın tam olarak nasıl olacağı bildirilmedir. Bunun için Adalet Bakanlığı uygun olan zamanda duyurusunu yapacaktır. Konuyla ilgili yapılan açıklamayı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yapmıştır. Dağılım netleştiğinde daha açık bir bildiri yayınlanacaktır.

  İlginizi Çekebilir:  Zonguldak İli Özel İdaresi Memur Başvurusu

  Adalet Bakanlığı tarafından alınacak 18 bin 305 personel için alımların detayları şu şekilde verilmiştir. Yapılan açıklamaya göre;

  • Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229
  • Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376
  • İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı yapılacak.

  Adalet Bakanlığı hangi bölüme nasıl başvuru yapılacağını ve gereken özel kriterleri açıklayacaktır. Bu açıklamada başvuru tarihleri, şartları, kadrolar, branşların dağılımı ile ilgili detaylar bulunacaktır.

  Adalet Bakanlığı Personel Alımı Kriterleri

  Öncelikle memur olmak için gereken kriterlere uyulması gerekiyor. Daha sonra Adalet Bakanlığının yapacağı açıklamaya göre belirlenen özel kriterlere uyulması beklenecek. Memur olabilmek için aranan kriterler arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Belirli suçlardan hüküm giymemek

  Özel kriterler ise şöyledir:

  • Pozisyonun gerektirdiği eğitim, deneyim, sertifika gibi farklı şartların da sağlanması gerekecek.

  Adalet Bakanlığı tarafından açıklanacak olan kriterlere uygun olan bireyler atama yapılacak olan pozisyona göre sıralamaya alınır ve sözlü sınava tabi tutulur. Bazı bölümler için fiziki inceleme yapılır. İnfaz koruma memurluğu gibi.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir