İçeriğe geç

Sağlık Bakanlığı Temizlik Personel Alımı Başvuru Formu

  saglik-bakanligi-temizlik-personel-alimi-basvuru-formu

  Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı başvuru formu doldurarak sizler de Sağlık Bakanlığı bünyesinde bir temizlik personeli olabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alacağını duyurmuştu. Bu haber üzerine iş arayan milyonlarca insan bu fırsatı değerlendirmek için harekete geçti. Bu hareketlilik sonucu pek çok insan bazı sorulara cevap aramaya başladı. Sağlık Bakanlığı personel alımı için başvurular nasıl yapılır? Personel alım şartları nelerdir? Sonuçlar nasıl ve ne zaman açıklanır? Hepsi hakkında merak ettiğiniz detaylara yazının devamında yer vereceğiz. Sizler de Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı başvuru formu öncesi bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Sağlık Bakanlığı Temizlik Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır?

  Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 10 bin süreli personel alımının ayrıntıları belli olmaya başladı. Sağlık Bakanlığı kendi bünyesine 4.032 temizlik personeli alacağını duyurdu ve alımlar başladı. Bunun sonucunda merak edilen pek çok soru oldu. Bunlardan biri de başvurunun nasıl yapılabileceği oldu. Sağlık Bakanlığı bu işe alım konusunda İŞKUR destekli olarak hareket ediyor. Bu nedenle alımlar online platformlar üzerinden yapılabilecek. Başvuru için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Başvurular İŞKUR üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.
  • Başvurular için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx linki üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Burada ilk olarak başvurmak istediğiniz il noktasında bir seçim yapmalısınız.
  • Temizlik personel ilanı seçerek aramanızı doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Online platform üzerinden başvurunuzu kısa sürede tamamlamış olursunuz.

  Bu şekilde Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı başvuru formu doldurarak başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz. Başvuru süreci Sağlık Bakanlığı resmi web sitesi üzerinde yer alan ilanda belirtilir. Bu ilan doğrultusunda belirtilen tarihler arası başvurularınızı online olarak pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

  Sağlık Bakanlığı Personel Alım Şartları Nelerdir?

  Sağlık Bakanlığı bünyesinde alınacak 10 bin personelin 4032 kişisi için temizlik personellerine yer ayrılacağı duyuruldu. Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı bünyesinde temizlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler ayrıntıları araştırmaya başladı. Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı başvuru formu doldurarak başvuru yapabilmeleri için gerekli olan bazı şartlar yayınlandı. Bu şartlara göre kişiler kendilerinin bu pozisyon için uygun olup olmadığına karar vererek başvuru yapabilecek. Bu şartları şu şekilde saymak mümkündür:

  • Başvuru yapan kişi ilköğretim, ortaöğretim kurumlarının birinden ya da ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmalıdır. İlköğretim mezuniyeti için 5 yıllık ilkokul mezunlarıyla 8 yıllık ilköğretim okulundan 6,7 ve 8. Sınıfı terk edenler dâhil tutulur.
  • Başvuru yapacak olan kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
  • Başvuru sahibi kişinin ilan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olması gerekir.
  • Kişinin görevini yapmasını engelleyebilecek herhangi sürekli tekrar edebilen aklen, bedenen ve ruhen bir hastalığı bulunmaması gerekir.
  • Kişinin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma işlemleri olumlu sonuçlanmış olmalıdır.
  • Her aday ilan arasından yalnızca bir iş yeri ve mesleğe başvuru yapma hakkına sahiptir.
  • Başvuru sahibi kişinin, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşıması gerekir.
  • Kişinin kamu kurumlarına işçi alımı kapsamında engel olabilecek herhangi bir suç kaydının olmaması gerekir.
  İlginizi Çekebilir:  Erzurum Hınıs Belediyesi Sözleşmeli Personel Alım Başvurusu

  Sizler de ihtiyacınız doğrultusunda Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı başvuru formu doldurarak bu pozisyon için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu şartları temel alarak başvurunuzun olumlu olup olmayacağına karar verebilirsiniz. İşe alımlar Sağlık Bakanlığının ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde alımların il düzeyinde karar verilmesiyle sonuçlanacaktır. Bu sebepten ötürü, başvurular üzerinde başvuran kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

  Sağlık Bakanlığı Temizlik Personel Alımı Sonuçları

  Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere temizlik personeli kadrosuna yapılan başvuruların sonuçları kura yoluyla belirleniyor. Bakanlık kura için de bir tarih belirledi. Bu tarihte çekilecek olan kura arasından yeni görevlerine getirilmek üzere temizlik personelleri belirlenmiş olacak. Bu sonuçlara da online olarak internet üzerinden ulaşabileceksiniz. Sonuçlara https://iscisonuc.saglik.gov.tr/ linki üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğiniz takdirde hemen sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Uygun şartları sağlayarak Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru formu ile başvuru yaptıktan sonra sonuç için belirtilen sürede buradan kura sonucunu öğrenebilirsiniz.

  Sağlık Bakanlığı Temizlik Personel hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında gelin birlikte tartışalım. Ayrıca https://resmibasvuru.com/is-basvurusu/ sayfamızı incelemeyi unutmayınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir