İçeriğe geç

Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu Başvurusu

  yazilimbursu

  Yazılım Test ve Kalite Derneği, 2006 yılından beri uluslararası bir çok sertifika sınavını gerçekleştirererk katılımcıları uluslararası geçerliliği olan sertifikalar vermektedir. Başarılı katılımcılar sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. Uluslararası sertifikasyon sınavları, yazılım test teknikleri, içerik ve çeviri çalışmaları gibi çalışmalar yürütmektedir.  Yazılım Test ve Kalite Derneği, Türkiye’deki üniversitelerin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okuyan ve başarılı olan öğrencilerden maddi yetersizlik çekenlere burs imkanı sunmaktadır. Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu için başvurular her yıl yaz döneminde online olarak duyurulup, online yöntemle alınmaktadır. Yazılım Test ve Kalite Derneğinin resmi internet sitesinde bulanan burs ile ilgili bilgilendirme sayfasından bilgi alabilirsiniz.

  Yazılım Test ve Kalite Derneği resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Yazılım Test ve Kalite Derneği Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

  Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu Başvurusu için gereken şartlar aşağıdaki gibidir. Bu şartlara uygun olmayan öğrencilerin Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu için başvuru yapması mümkün değildir.

  • Başvuracak olan öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti’nde herhangi bir üniversitede okuyor olması gerekiyor.
  • Başvuracak olan öğrencinin üniversitelerin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümünde veya önlisans seviyesinde Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görüyor olması gerekiyor.
  • Başvuracak olan öğrencinin  en az birinci sınıfı bitirmiş olması gerekiyor.
  • Başvuracak olan öğrencinin verilecek bursa gerçekten ihtiyacı olması gerekiyor.
  • Dörtlük düzene göre en az 3-4 not ortalamasına sahip olması gerekiyor.

  Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu geri ödemesiz bir burstur. Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu  karşılıksız bir burstur. Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu Eylül ve Haziran ayları arasında  ay boyunca veriliyor.  Başvurusu kabul edilen 10 ay boyunca maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler burs yardımından faydalanabilirler.

  İlginizi Çekebilir:  Salih Karagöz Vakfı Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu Başvurusu için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfadan Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu Başvurusu oluşturulabilir. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada bulunan ‘HEMEN BAŞVUR’ butonuna tıklayarak kolayca başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

  Yazılım Test ve Kalite Derneği Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

  Bağlantıyı kullanarak Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu Başvurusunu tamamlayan öğrenciler vakıftan haber beklemelidirler. Vakıf başvuruları inceleyerek burs almaya hak kazanan öğrencileri seçer ve gerekirse bu öğrencilerle iletişim kurar. Telefonla yada yüzyüze görüşme yapılabilir.

  Burs başvuruları başlamadan önce verilecek olan burs miktarı ve burs verilecek öğrenci sayısı belirlenir ve duyurulur. Yazılım Test ve Kalite Derneği başvuru sonuçlarını öğrencilerle iletişime geçerek duyururlar. Burs almaya uygun görülmeyen öğrencilere ayrıyeten haber verilmez. Bu yüzden iletişim kurulmayan öğrenciler burs çıkmadığını bu şekilde anlayabilirler.

  Yazılım Test ve Kalite Derneği Bursu için merak ettiğiniz farklı konular varsa buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir