İçeriğe geç

Salih Karagöz Vakfı Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Salih-Karagoz-Vakfi-780x470.png

  Salih Karagöz Vakfı, maddi durumu yeterli olmayan ve öğrenim hayatında bu konuda sıkıntı çeken lisans eğitimi veren devlet okullarının Mimarlık yada Mühendislik bölümü öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Bu bölümlerde öğrenim gören lisans öğrencileri Salih Karagöz Vakfı Bursuna başvuru yaparak kabul edilmeleri durumunda yardım alabilirler. Burs duyurusunu resmi internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Sadece Mimarlık veya Mühendislik bölümünde okuyan öğrencilerin Salih Karagöz Vakfı Bursu için başvuru oluşturabilirler. Diğer bölümler için Salih Karagöz Vakfı Burs imkanı sunmamaktadır. Burs miktarı her yıl ayrıca belirlenmektedir. O yılın şartlarına göre planlanan burs miktarı 9 ay boyunca ödenmektedir. Lisans öğrencilerinin eğitimleri bitene kadar devam etmektedir. Salih Karagöz Vakfı Bursu karşılıksız bir burstur. Öğrencilerden daha sonra geri ödeme talep edilmez.

  Salih Karagöz Vakfı Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Başvurular her ders yılı başında Ekim ayı sonuna kadar yapılabilmektedir. Başvuru vakti geldiğinde Salih Karagöz Vakfı burs başvurusu için form doldurulması gerekir. Bu formu üniversitelerin burs ofisi yada öğrenci dairelerinden alabilirler. Yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

  • Öncelikle üniversitelerin burs ofisi yada öğrenci dairelerinden başvuru formunu temin edin.
  • Eğer buralardan temin edemiyorsanız Salih Karagöz Vakfının ofisine doğrudan ulaşarak temin edebilirsiniz.
  • Formları doldurduktan sonra gerekli yerlere imzalattırın. İmzaların eksik olmaması önemlidir.
  • Ara sınıf öğrencisi iseniz tüm notlarınızı gösteren bir transkript alıp bunuda forma ekleyin.
  • Başvuru formunu doldurun ve Salih Karagöz Vakfına ulaştırın. (Elden, posta yada e-posta yolu ile başvuru formunu ulaştırabilirsiniz.)

  Başvuru formunu öğrenci işlerinden yada burs ofisinden alabileceğiniz üniversiteler şu şekilde sıralanabilir: Boğaziçi Üniversitesi – ODTÜ – İTÜ – YTÜ –  İstanbul Üniversitesi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa – MSGSÜ – Trakya Üniversitesi , Kocaeli Üniversitesi

  İlginizi Çekebilir:  Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

  Bu üniversiteler dışında bir üniversitede öğrenim görenler Vakıfa ulaşarak formu temin edebilirler. Ayrıca başvuru formlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Salih Karagöz Vakfı başvuru formunu Online olarak buradan indirerek doldurabilirsiniz.

  Salih Karagöz Vakfı Başvuru Formu : EK-1 için buraya tıklayınız ve EK-2 için buraya tıklayınız. 

  Salih Karagöz Vakfı Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

  Salih Karagöz Vakfı Burs Başvurusu için aranan şartlar şu şekilde sıralanabilir. Bu şartlara uyan öğrenciler burs başvurusu yapabilirler. Şartlara uymayan öğrenciler başvuru yapsa bile kabul edilmez ve başvurular geçersiz sayılır.

  • Lisans eğitimi veren devlet okullarının Mimarlık ya da Mühendislik bölümü öğrencisi olmak
  • Mali desteğe ihtiyacı olmak
  • Başka kurumdan burs almamak – Kredi ve yurtlar kurumundan alınan burslar bu kapsamda değildir. Buradan burs alan öğrenciler başvuru yapabilirler.
  • Yeni yerleşenler için ön sıralarda yerleşmiş olmak – yerleşme sırası öncelik sebebidir. Başarılı öğrenciler seçilir.
  • Ara sınıftakiler için genel not ortalamasının en az 2.5/4 veya 60/100 olması (Genel not ortalaması uygun olduğu halde 3 dersten fazla başarısız olanlar burs için başvuru yapamazlar)

  Burs başvurusunu bu şekilde yapabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir