İçeriğe geç

Vefat Yardımı Başvurusu

  Vefat Yardımı

  3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ve 15 Nisan 2022 tarihi ve sonrasında yakını/yakınları vefat eden Türk vatandaşlarına yönelik yardım programıdır. Program 2022 yılında hayata geçirilmiş olup program kapsamında yakınları vefat eden 3294 sayılı Kanun kapsamındaki Türk vatandaşlarına tek seferlik 1.237,81 TL yardım yapılmaktadır. Güncel fiyat her sene değişebilir. Bu yüzden en altta verilen bağlantıyı kullanarak güncel yardım miktarına bakabilirsiniz.

  Vefat Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ve 15 Nisan 2022 tarihi ve sonrasında yakını/yakınları vefat eden Türk vatandaşlarına yönelik yardım programıdır. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Belediyeler vefat eden yardım alan vatandaşların listesini kuruma gönderir ancak siz bu listelerin gönderilme sürecini beklemeden yardımdan faydalanmak istiyorsanız bunun için kendiniz de başvurabilirsiniz. Belediyeler tarafından listelerin gönderilmesi beklenmeksizin vefat eden kişinin bir yakını tarafından da “Ölüm Belgesi” ile birlikte gidilerek başvuru süreci başlatılabilir.

  Vefat Yardımı Kimlere Yapılır?

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca bulundukları yerdeki Belediyelerden her hafta vefat listeleri alınır. Bu listelere bakarak Bütünleşik Sistemde kayıtlı ve sosyal yardım alan haneler tespit edilerek vefat eden kişinin hanesindeki bir yakınına Vefat Yardımı yapılmaktadır.

  Ancak eğer bu listelerin gönderilme sürecini beklemeden yardımdan faydalanmak istiyorsanız bunun için kendiniz de başvurabilirsiniz. Belediyeler tarafından listelerin gönderilmesi beklenmeksizin vefat eden kişinin bir yakını tarafından da “Ölüm Belgesi” ile birlikte gidilerek başvuru süreci başlatılabilir.

  Vefat Yardımı Kimler Başvurabilir?

  Yakınları vefat eden 3294 sayılı Kanun kapsamındaki Türk vatandaşları faydalanabilmektedir. Bu kritere uyuyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonrası süreç tamamlandığında tek seferlik bir ödeme alırsınız.

  İlginizi Çekebilir:  AFAD Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Vefat Yardımı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Vefat yardımı almak için aşağıdaki belgeler istenir :

  • Kimlik Belgesi
  • Kişi kendi başvuru yapacaksa yakınına ait Ölüm Belgesi

  Vefat Yardımı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Ödemeler tek seferliktir. Ne kadarlık bir ödeme yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir yada tabloyu inceleyebilirsiniz. Güncel bilgi için bağlantıyı kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

   

  AİLE Vefat Yardımı 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ve 15 Nisan 2022 tarihi ve sonrasında yakını/yakınları vefat eden Türk vatandaşlarına yönelik yardım programıdır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca bulundukları yerdeki Belediyelerden her hafta alınan vefat listeleri çerçevesinde Bütünleşik Sistemde kayıtlı ve sosyal yardım alan haneler tespit edilerek vefat eden kişinin hanesindeki bir yakınına Vefat Yardımı yapılmaktadır.
  Bununla birlikte, Belediyeler tarafından listelerin gönderilmesi beklenmeksizin vefat eden kişinin bir yakını tarafından da “Ölüm Belgesi” sunulmak şartıyla yardım başvuru süreci başlatılabilmektedir.
  Yakınları vefat eden 3294 sayılı Kanun kapsamındaki Türk vatandaşları faydalanabilmektedir. •Kimlik Belgesi

  • Kişi kendi başvuru yapacaksa yakınına ait Ölüm Belgesi

  1.237,81 TL Ödemeler tek seferliktir.
  Etiketler:

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir