İçeriğe geç

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Başvurusu

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Başvurusu

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım programı 2012 yılında başlatılan düzenli nakdi sosyal yardım programıdır. Bu program çerçevesinde sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan resmi nikahlı eşi vefat etmiş kadınlara şartları devam ettiği süre içerisinde aylık olarak nakit yardımı yapılır. Bu yardım için belirlenen miktar aylık 1.000 TL olmak üzere 2 aylık periyotlarla 2.000 TL’dir.

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Başvurusu

  Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Başvurusu için yanınızda kimlik belgenizin olması yeterlidir.

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardımı Kriterleri Nelerdir?

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım programına başvurmak için aranan gerekli kriterler şu şekildedir:

  • Hanede sosyal güvencesi olan birey bulunmayan,
  • 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan
  • son resmi nikahlı eşini kaybetmiş olan kadınlar

  Bu yardımdan son resmi nikahlı eşini kaybetmiş  3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan kadınlar faydalanabilmektedir.

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Başvurusunu Kimler Yapabilir?

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım programına son resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlar başvurabilirler.

  Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Başvurusu İçin Gereken Belgeler

  Yardım almak için uygun kriterlere sahip olan kadın kimlik belgesi ile başvuru yapabilir. Sadece kimlik belgesi gereklidir.

  Yardımı Almaya Hak Kazananlara Ödemeler Nasıl Yapılır?

  Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır. Ödemeler için hak sahiplerine sosyal yardım kartı verilir. Bu kart ile PTT şubelerinden, ATM cihazlarından yardım paralarını çekebilirler.  Ödeme yapılacak olan miktar her yıl yenilenmektedir. Bu yüzden aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bakanlığın resmi sitesinden güncel miktarı öğrenebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Ödemeler Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden doğrudan yardım almaya hak kazanan kadınların PTT hesaplarına aktarılmaktadır. Hak sahipleri ödemelerini, herhangi bir ücret kesintisi olmaksızın PTT şubelerinden, Sosyal Yardım Kartlarını kullanarak ATM’lerden çekebilmekte veya kartlarını alışverişlerinde ödeme aracı olarak kullanabilmektedirler.

  Buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  Aşağıdaki tablodan Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım programı ile ilgili detaylara hızlı bir bakış yapabilirsiniz.

  AİLE Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı Hanede sosyal güvencesi olan birey bulunmayan, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ve son resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlara yöneliktir. Son resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlar Son resmi nikahlı eşini kaybetmiş  3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan kadınlar faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi 1.000 TL Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir