İçeriğe geç

UTRADER Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  burs

  Uluslararası Ticaret Ağı Derneği (UTRADER) olan UTRADER tüm eğitim seviyelerinde öğrencilere burs imkanı sunmaktadır. Öncelikli olarak lisans ve üniversiteye bağlı olan tüm seviyelere burs verir. UTRADER öğrencilere bursu karşılıksız olarak verir. Daha sonra ödeme talep edilmez.

  UTRADER Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Uluslararası Ticaret Ağı Derneği (UTRADER) Burs başvurusu için bazı şartların karşılanıyo olması gerekir. Vakfın belirlediği bu şartları karşılayan öğrenciler UTRADER Burs Başvurusu yapabilirler. Kriterlere uymayan öğrenciler burs başvurusu yapsa bile geçerli sayılmaz. UTRADER lisans, yüksek lisans, ve doktora öğrencileri için her yıl burs miktarını belirler ve belirlenen şekilde ödemeler yapılır. Burs miktarlarını güncel olarak görmek için UTRADER resmi internet sitesine girebilirsiniz. Böylece daha güncel bilgilere ulaşırsınız.

  UTRADER Burs Başvurusu Şartları Nelerdir?

  Öncelikle UTRADER Burs Başvurusu için hangi şartları taşımanız gerektiğini görelim.

  • Öğrencinin devlet eğitim kurumlarının örgün programlarında ya da özel okullarda %100 burslu olarak okuyor olması,
  • Öğrencinin eğitimi için maddi yardıma ihtiyacının olması,
  • Öğrenciliğe yakışmayacak tutum ve davranış içinde bulunmaması
  • Öğrencinin ülkemiz bütünlüğüne ve milli menfaatlerimize aykırı faaliyette bulunduğuna dair yargı ve ilgili öğretim kurumu yetkili organlarının kararının olmaması, bu konuda ceza almamış olması
  • Öğrencinin genel not ortalamasının bulunduğu dönem itibari ile en az 100 üzerinden 50 ya da 4 üzerinden 2 olması (Yeni kayıtlı öğrencilerde bu şart aranmaz.
  • Özel durum nedeniyle bu ortalamadan daha düşük ortalamaların kabul edilmesi yetkisi vardır. Bu konuda kararı dernek alır.
  • Öğrenci Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışmamalıdır.
  • Başka yerden nakdi burs ve kredi almaması  gerekiyor. Bu kriterde Kredi ve Yurtlar Kurumu ayrı tutulur. Buradan burs alanlar başvurabilirler.
  • Öğrencinin karakter açısından sağlam ve güvenilir olması

  UTRADER Burs Başvurusu Adımları

  UTRADER Burs Başvurusu online olarak resmi internet sitesi üzerinden yapılır. UTRADER burs başvurusu için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak online başvuru sayfasına ulaşın.
  İlginizi Çekebilir:  Kadriye Macit Bursu Başvurusu

  UTRADER burs başvurusu için buraya tıklayınız.

  • Bu sayfada burs başvuru döneminde başvuru formu aktiftir.
  • Burs başvurusu için aktif olan formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurun
  • Gerekli belgeleri forma ekleyerek başvurunuzu tamamlayın.

  Bu şekilde başvurunuz tamamlanmış olur. Burs başvuru dönemi dışında iseniz sayfada UTRADER burs başvuru formu bulunmaz. Ancak burs ile ilgili detayları bulabilir ve inceleyebilirsiniz. UTRADER güz dönem ve bahar dönemi olarak burs başvuru dönemleri belirlemiştir. Bu dönemleri takip ederek UTRADER Burs Başvurusunu takip edebilirsiniz. Resmi internet sitesini ve duyurularını düzenli olarak takip ederek UTRADER Burs Başvuru tarihlerini öğrenebilirsiniz.

  UTRADER Burs Başvurusu sonrası burs almaya hak kazanan öğrenciler ile doğrudan iletişim kurulur. Kazanamayan öğrencilere herhangi bir bilgi ve haber verilmez. Burs başvuruları incelenirken aşağıdaki durum sıralaması dikkate alınır.

  a. Anne ve/ veya babanın yokluğu,
  b. Maddi imkanları yetersiz gazi ve şehit çocukları,
  c. Zihinsel veya bedensel engelliler,
  d. Eski bursiyerler ve
  e. Doğrudan Dernek üyelerinin referansı ile başvuran öğrenciler

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir