İçeriğe geç

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1

  Birçok vakıf ve kuruluş maddi durumu olmayan başarılı öğrencilere burs imkanı sağlayarak onların zor durumlarını kolaylaştırmaktadır. Rüştü Akın Vakfı bu kapsamda maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerin başarılı olanlarına eğitimde fırsat ve imkan eşitliği verebilmek adına karşılıksız burs imkanı sunmaktadır. Gençlerin yeteneklerini geliştirerek daha iyi bir düzeyde yetişebilmeleri için bu burs verilir. Rüştü Akın Vakfı her eğitim öğretim döneminde belirlediği miktarda bursu aylık olarak bursiyerlerine vermektedir. Verilen burs miktarı ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite olarak farklı miktarlarda verilmektedir. Bursa ihtiyacı olan öğrenciler maddi yardıma ihtiyaçları olduğunu kanıtlayan belgeler ile birlikte burs başvurusu yapabilirler. Ancak Rüştü Akın Vakfı tarafından belirlenen bazı şartlar mevcuttur. Bu kriterlere uyan öğrencilerin başvuruları dikkate alınır.

  Başvuru için gereken şartlar şu şekildedir:

  Öğrencilerden başarılı olmaları beklenir. Maddi durumu yetersiz olan ve başarılı öğrenciler Rüştü Akın Vakfı Bursu için başvuru yapabilirler.

  Lisans öğrencileri için beklenen not ortalaması 4 üzerinden en az 3, 100 üzerinden en az 75 not ortalaması olan başarılı öğrenciler ortalamalarına göre sıralanır ve uygun görülen öğrenciler değerlendirmeye alınır.

  İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için beklenen not ortalaması 5 üzerinden en az 4 olmalıdır.

  Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Rüştü Akın Vakfı bursu için başvuru tarihleri resmi internet sitesinde yayınlanır. Genellikle Ağustos ayın sonuna kadar başvuru yapılabilir. Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu online olarak yapılır. Aşağıdaki bağlantıdan Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu için kullanılacak online başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formunda sizden öğrenci bilgileri, okul bilgileri, ikametgah bilgileri, kimlik bilgileri ve gelir bilgileri ile ilgili bazı ayrıntılar istenir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak önemlidir. Formu doldurduktan sonra onaylayarak başvuru oluşturulur.

  İlginizi Çekebilir:  Bura Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Rüştü Akın Vakfı Bursu başvuru sayfası için buraya tıklayınız.

  Formda belirtilen bilgilerin doğru olması önemlidir. Yanlış bilgi verenlerin bursları verilse bile öğrenildiğinde burs iptal edilir. Başvurular bittikten sonra değerlendirme aşaması başlar ve öğrenciler başarı durumuna göre sıralanıp burs almaya hak kazananlar belirlenir.  Burs başvurusundan sonra inceleme yapılıp burs kazanan öğrencilere bilgi verilir. Burs ekim ve haziran ayları arasında olmak üzere yılda 9 ay boyunca verilir.

  Rüştü Akın Vakfı Nedir?

  1990- 1991 Eğitim- Öğretim döneminden beri burs veren vakıf aşağıdaki alanlarda burs imkanı sağlamaktadır.

  Rüştü Akın Vakfı’nın verdiği burslar;

  • Yüksek Lisans Bursları
  • Yükseköğretim Bursları
  • İlköğretim ve Ortaöğretim Bursları
  • Doğal Afet Bursları

  Rüştü Akın Vakfı’na bağlı okullar ve tesisler mevcuttur.

  Rüştü Akın Vakfı bünyesinde bulunan okullar ; Rüştü Akın Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Emel Akın Meslek Yüksekokulu, Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi, Ragıp Akın İlköğretim Okulu, Bahçelievler Füsun Yönder Anadolu Lisesi, Buldan Akın Anadolu Öğretmen Lisesi

  Rüştü Akın Vakfı’nın sahip olduğu tesisler ; Buldan Derviş Alioğlu Nuri Akın Park, Buldan Akın Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonu

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir