İçeriğe geç

Girişimcilik Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  girisimcilik-vakfi

  Girişimcilik Vakfı öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Bu bursa başvurabilmek için yapmanız gerekenleri makalemizde anlatacağız. Girişimcilik Vakfı bursu Fellow Programı kapsamında verilmektedir ve karşılıksız bir burstur. Geri ödenmesi gerekmez. Girişimcilik Vakfı’nın belirlediği kriterlere uyan her öğrenci bu bursa başvurabilir. Fellow Programı Türkiye’de ki tüm üniversite ve bölümlerden başvuru almaktadır. Fellow Programı kapsamında öğrenciler aşağıdaki imkanlardan faydalanır. Katılan öğrencilere Fellow denir.

  • Her iki ayda bir FellowUp’larda, Fellow’lar ilham verici girişimci hikayeleri dinleyerek ilham alabilirler. Çok farklı ve önemli detaylar öğrenerek ilerlerler.
  • FellowUp’larda tematik içerikler üzerine alanında uzman kişiler kendi hikayelerini anlatır. Böylece başarılarını ve gelişim hikayelerini dinleyerek neler başarılabileceğini görürler.
  • Fellowların istedikleri alanlarda ve kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli uzaktan eğitim araç ve programlarına katılımları sağlanıyor.
  • Fellowların kendi girişimlerini hayata geçirebilmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri hizmetlerden ücretsiz yada indirimli olacak şekilde faydalanmaları sağlanacaktır.
  • Fuar, atölye ve kongrelere davet edilirler.

  Girişimcilik Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Girişimcilik Vakfı bursu için başvuru vakti geldiğinde resmi internet sitesi üzerinden başvuru oluşturulabilir. Belirlenen başvuru tarihleri arasında resmi internet sitesinde bulunan başvuru formu doldurularak Girişimcilik Vakfı Burs başvurusu oluşturabilir. Girişimcilik Vakfı Fellow Programı başvurusu için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Girişimcilik Vakfı bursu başvurusu için buraya tıklayınız.

  Daha sonra sisteme kayıt olmanız gerekiyor.  Buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

  Sisteme kayıt olduktan sonra giriş yapmalısınız. Kayıt sırasında belirlediğiniz bilgileriniz ile sisteme giriş yapıp başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

  Başvurular tamamlandıktan sonra değerlendirmeye başlanır ve Girişimcilik Vakfı bursuna uygun görülen öğrencilere burs bağlanır.  Bursun başvuru tarihleri her yıl internet sitesinde duyurulur ve bu tarih aralıklarında başvurular yapılır.

  Girişimcilik Vakfı Bursu Nedir?

  Girişimcilik Vakfının üniversite öğrencilerine verdiği burstur. Karşılıksız olan bu bursu almaya hak kazanan öğrenciler Fellow Programına dahil edilir ve bir çok eğitimden faydalanma imkanı kazanırlar. Ayrıca 12 ay boyunca burs verilir.

  İlginizi Çekebilir:  ESEV Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Girişimcilik Vakfı Fellow Burs Başvuru Koşulları Nelerdir?

  Girişimcilik Vakfı Fellow Programı bursuna başvurmak için gereken kriterler şu şekilde sıralanabilir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan üniversite öğrencileri,
  • Türkiye’de ikamet eden üniversite öğrencileri,
  • Türkiye içerisinde öğretim veren herhangi bir üniversitede öğrenci olmak,
  • 17 ve 24 yaş aralığında olmak.
  • Ön lisans yada lisans öğrencisi olunabilir. Bu konuda ayrım yoktur.
  • KYK bursu ve belediyelerin verdiği burslardan alanlar Girişimcilik Vakfı Fellow Programı bursuna başvurabilirler. Ancak bu iki kurum dışında kalan kurumlardan burs alan öğrenciler seçim yapmak zorundadırlar. Farklı kurum ve kuruluşlardan burs alan öğrenciler Girişimcilik Vakfı yada burs aldığı diğer kurum arasında seçim yaparak istediği bursu alabilir.

  Girişimcilik Vakfı Fellow Programı bursunu kazanan öğrencilere fellow ismi verilir ve bu öğrenciler Girişimcilik Vakfı Fellow Programı kapsamında düzenlenen buluşma toplantılarına ve vakfın düzenlediği yıllık etkinliklere katılım yapmak zorunda olurlar.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir