İçeriğe geç

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

  Sabancı Vakfı Burs Başvurusu - 1

  Başarılı ve yardıma ihtiyaç duyan öğrenciler için burs veren Sabancı Vakfı, bu bursu karşılıksız olarak vermektedir. Sabancı Vakfı ölçme, seçme ve yerleştirme yani ÖSYM tarafından tespit edilen başarılı, engelli gibi kriterlere göre öğrenciler için burs verir. Devlet üniversitesi yada burslu özel üniversitelerde okuyan bu başarılı öğrenciler yada özel durumu olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına bakılarak burs verilir.  Resmi internet sitesinde bu kriterleri ve burs verilecek üniversiteleri duyurur. Puan türleri ve puan sınırları duyurulur ve buna uygun sayısı belirtilen öğrencilere Sabancı Vakfı  tarafından burs verilir. Türkiye’de yaşana TC uyruklu öğrenciler için verilmektedir. Üstün başarılı öğrencilerden maddi durumu iyi olmayanlara verilir. Üniversiteler ve başarı puanları Sabancı Vakfı tarafından listelenir ve bu şartlara uyan öğrenciler Sabancı Vakfı Bursu için başvuru oluşturabilirler.

  Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

  Burs için belirlenen tarih ve başvuru şekli aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.

  Sabancı Vakfı Burs Başvuru Tarihi ve Başvuru Şekli

  Sabancı Vakfı Burs başvurusu için başvuru formu doldurup istenen belgelerin teslim edilmesi gerekir. Gerekli belgeler üniversitelerin burs başvurusu sırasında istediği belgelerle aynıdır. Bu belgeler hazırlanarak başvuru yapmak isteyen öğrencinin kayıtlı olduğu üniversitenin Öğrenci İşlerinde bulunan burs ofisine teslim edilmesi gerekiyor. Bu kısımla ilgili tarihler üniversiteler tarafından belirleniyor. Burs başvurusu yapmak istediği üniversitenin belirlediği tarihe kadar başvuru formu ve belgelerin hazırlanıp teslim edilmesi gerekiyor. Öğrenci bu bilgileri yine kayıtlı olduğu üniversitenin öğrenci işleri burs ofisinden öğrenebilir.

  Eğer üniversite farklı bir tarih belirlemezse son başvuru tarihi 22 Ekim olarak belirlenir. Ancak belirlemişse yeni belirlenen tarih dikkate alınır.

  Marmara ÜniversitesiÇukurova ÜniversitesiDokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitesinde eğitim alan öğrencilerin burs başvuruları aşağıdaki adresten alınmaktadır. Buraya tıklayarak başvuru oluşturabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  Polis Eşleri Derneği Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitesi öğrencileri başvuru için buraya tıklayabilirler

  Başvuru formu doldurulmak suretiyle gerekli burs başvurusu tamamlanmış olur. Başvuru sonrası gerekli incelemeleri üniversitenin burs ofisi yürütür.

  Üniversiteye Giriş Bursu broşürü için tıklayınız.

  Sabancı Vakfı tarafından verilen burs karşılıksızdır ve geri ödeme gerekmez. Sabancı Vakfı verdiği burs için mecbori hizmet talep etmez. Bursiyerler isterlerse mezun olduktan sonra burs alan yeni öğrencilere gönüllü olarak mentörlük yapabilirler ancak bu isteğe bırakılmıştır.

  Burs almaya hak kazanan öğrenciler Ekim ve Haziran ayları arasında 9 ay boyunca burs ödemesi alırlar. Sabancı Vakfından burs alarak eğitimini tamamlayan öğrenciler staj için Sabancı Holding bünyesinde bulunan topluluk şirketlerinde staj yapma imkanı kazanırlar. Staj almak için gereken koşullar şu şekildedir:

  • Staj zorunluluğu olanlar
  • Son sınıfta olup staj yükümlülüğünü henüz tamamlamamış öğrenciler
  • Aynı sınıfta olup genel not ortalaması daha yüksek olan adaylar
  • Şirket tercihleri ile örtüşen veya daha yakın olan adaylar

  Bu koşulları taşıyan bursiyerler yaz ayları için ayrılmış olan staj kontenjanından faydalanabilirler.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir