İçeriğe geç

Polis Eşleri Derneği Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Polis-Esleri-Dernegi-Bursu-Basvurusu-Nasil-Yapilir

  Polis Eşleri Derneği, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs imkanı sunmaktadır. Burs için aranan kriterlere uygun olan öğrenciler başvuru oluşturabilir. Polis Eşleri Derneği bursu için lisans öğrencileri başvuru yapabilirler. Açık öğretim, ön lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvuru yapamazlar. Özel üniversitelerde tam burslu olarak okuyan öğrenciler başvurabilir ancak burslu olarak okumayanlar başvuru oluşturamazlar.

  Polis Eşleri Derneği Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Polis Eşleri Derneğinden burs almak isteyen öğrenciler burs başvurularını online olarak yapabilirler. Burs almak isteyen öğrencilerin anne ya da babasının emniyet mensubu olması gerekir. Polis Eşleri Derneği burs başvurusunu yapmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle burs başvurusunun başlayıp başlamadığını Polis Eşleri Derneğinin resmi internet sitesinden takip etmelisiniz. Ayrıca sosyal medya üzerinden bilgi verilmektedir.

  www.polisesleridernegi.org.tr adresine ulaşmak için buraya tıklayınız.

  • Burs başvuru zamanında aktif olan burs başvuru formunu doldurmalısınız.
  • Sonra istenen evrakları belirtilen tarihe kadar posta, kargo ya da elden derneğe yada şubelere ulaştırmalısınız.

  Şubeler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Genel Merkez
  2. Antalya
  3. Edirne
  4. Erzincan
  5. Eskişehir
  6. Gaziantep
  7. Isparta
  8. Mersin
  9. İzmir
  10. Kırklareli
  11. Konya
  12. Manisa
  13. Kahramanmaraş
  14. Rize
  15. Sinop
  16. Sivas
  17. Tekirdağ
  18. Tokat
  19. Batman
  20. Kilis
  21. Osmaniye
  22. Düzce
  23. Şanlıurfa

  Polis Eşleri Derneği şubeleri gelir durumuna göre burs vermektedir. Burs veren yeni şubeler olabilir bu yüzden resmi internet sitesinden takip edilmesi gerekir.

  Polis Eşleri Derneği bursu hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Polis Eşleri Derneği Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

  Polis Eşleri Derneği bursu için başvuru oluşturmak isteyen öğrencilerde bazı kriterler aranır. Bu kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Anne yada babanın emniyet mensubu olması gerekir.
  • Emniyet mensubu olarak çalışan anne yada babanın çalıştığı ilde derneğin şubesi varsa, başvuru o şubeye yapılır.
  • Ailenin aylık toplam gelirinin 16.000 TL’nin üstünde almaması gerekir. Bu miktarın üstünde maaş alan ailelerin çocukları burs için başvuramaz. Başvurulması halinde dikkate alınmaz.
  • Vakıf üniversitelerinde (%100 burslu okuyan öğrenciler hariç), parasız yatılı okullarda; Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksek Okulları, 2 yıllık meslek yüksek okulları, yüksek lisans, doktora programları,TEYEV’den burs alan ve Açık Öğretim Fakültesi´nde öğrenim gören öğrencilere, burs verilmez.
  • Online burs müracaatının yapılması ve gerekli belgelerin Genel Merkeze ulaştırılması için verilen son tarihe uyulmalıdır. Bu tarihten sonra yapılan müracaatlar dikkate alınmaz.
  • Başvuru formu, burs talep eden Emniyet Teşkilatı çalışanı, emeklisi veya velisi tarafından tasdik edilmelidir. Tasdik edilen bilgilerin yanlış olduğunun belirlenmesi halinde, sorumlular hakkında gerekli adli, idari işlemler başlatılır. Ayrıca verilen burs miktarı yasal faizi ile birlikte tahsil edilir.
  • Her ne sebeple olursa olsun haklarında soruşturma açılan, terör örgütleri ile iltisakı, irtibatı veya sempatisi olduğu tespit edilen, hakkında soruşturma açılan, soruşturma geçiren, açığa alınan, ihraç edilen veya tutuklanan Emniyet Teşkilatı mensuplarının çocuklarına burs verilemez.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir