İçeriğe geç

Umuda Koşanlar Derneği Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  umuda-kosanlar

  Umuda Koşanlar Derneği yardımlaşma paylaşma, empati kurabilme ve kardeşlik olgusunu yükselterek, “Komşun açken, sen tok yatma” düsturuyla kurulan bir dernektir. Dernek bu doğrultuda gönüllü ve vicdani duygularla dünyada bulunan çocuklara ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Doğal afet, savaş, kıtlık, yetim, öksüz, şiddete uğramış insanlara yardım etmeyi amaçlamaktadır. Topladığı yardımları bu kişilere ulaştıran dernek gıda, giyim, sağlık, barınma ve kalacak yer imkanları sunmaktadır. Umuda Koşanlar Derneğinin öncelikli amacı yetim ve öksüz çocuklara hizmet sunmaktır. Bu çocukların temel ihtiyaçlardan, eğitim ve sağlık hizmetlerinden mahrum kalmalarının önüne geçilmek istenmektedir.

  Umuda Koşanlar Derneği Eğitim Bursu

  Umuda Koşanlar Derneği’nin yaptığı yardımlar arasında eğitim bursu da bulunmaktadır. Burs imkanı sunarak öğrencilere yardım eder. Eğitim görmek isteyen ancak durumu olmayan çocuklar için burs imkanı sunan dernek başvuruları online olarak alır. Başvurular arasından ihtiyaç sahibi olan çocukları seçerek onlara eğitim için destek sağlar. Başvuru yapan öğrencilerin başvuruları titizlikle incelenir ve karar verilir. Umuda koşanlar derneği burs başvurusu için ne yapılması gerektiğini merak edenler makalemizin devamını okuyarak bu konuda detaylı bilgi bulabilir.

  Umuda Koşanlar Derneği Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Umuda Koşanlar Derneği Burs Başvurusu resmi internet sitesi üzerinden online olarak alınmaktadır. Formda sizden istenen bilgiler incelenerek ihtiyaç sahibi olduğuna karar verilen öğrenciler seçilir. Verilen bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması önemlidir. Başarılı öğrenciler öncelikli olarak sıralamaya alınır. Umuda Koşanlar Derneği Burs Başvurusu için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Umuda Koşanlar Derneği burs başvuru formuna ulaşın.

  Umuda Koşanlar Derneği burs başvuru formu için buraya tıklayınız.

  • Formda bulunan kişisel bilgiler, eğitim bilgileri, adres bilgileri, aile bilgileri kısımlarını eksiksiz ve doğru şekilde doldurun.
  • Girdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra onaylayarak başvurunuzu oluşturun.
  İlginizi Çekebilir:  Mülkiyeliler Birliği Burs Başvurusu

  Umuda Koşanlar Derneği yurt içinde; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde burs imkanı sunar. Özellikle derslerinde başarılı öğrencileri eğitim yılı boyunca eğitim bursu yardımıyla destekler. Yurt dışında, eğitime devam edemeyen, yetim öğrencilere destek sunulur. Umuda Koşanlar Derneği eğitim bursuna tüm öğrenciler başvurabilir.

  Umuda Koşanlar Derneği Bursundan Kimler Faydalanabilir?

  Tüm eğitim seviyelerinde burs başvurusu yapılabilir. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerde öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenciler Umuda Koşanlar Derneği bursu için başvuru oluşturabilirler. Başvurular uzman bir ekip tarafından özenle ve titizlikle incelendikten sonra uygun olan başvuru sahiplerine bilgi verilir. Maddi yetersizlikler yüzünden eğitimden mahrum kalma riski bulunan öğrencilere destek sunulur. Bu öğrencilerin hayatlarının başında eğitimden mahrum kalmamaları sağlanarak, hayata tutunmaları sağlanır.

  Burs ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak yetkililere ulaşabilir ve bilgi alabilir.

  Adres : Kısıklı Mah., Tepelik Sk No:8 Üsküdar / İstanbul

  Telefon : +90 216 349 49 08 – +90 216 349 49 06

  E-Posta : [email protected]

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir