İçeriğe geç

Ucz Market Bayilik Şartları ve Başvuru

Ucz Market Bayilik Şartları ve Başvuru

Ciner Holding tarafından 2014 yılında kurulmuş UCZ market bayilik, ucuz fiyatlı ve bakkal konseptli bir markettir. Şu anda Türkiye genelinde yaklaşık 500 bayisi bulunan UCZ Market bir iş kurmayı düşünenler için güzel bir fırsat olabilir çünkü büyümeye devam ediyor. Yeni bir işe atılırken özellikle bayilik veya franchise düşünüyorsanız, kesinlikle bir göz atmalısınız zira şartlar sağlandığı gibi UCZ Market Bayilik açma ihtimaliniz bulunuyor.

UCZ Market Firması Hakkında Bilgi

UCZ Market, bakkal konseptli bir markettir ve ürünleri Bizim Toptan tarafından çok çeşitli olarak gönderilir. Bu market, Türk halkına en iyi şekilde hitap etmektedir zira genel olarak ekonomik sayılabilirler. Uygun fiyatlarının yanında kaliteli ürünleri sayesinde standart bir markete göre kar marjı daha yüksek olacaktır. İşte bu sebeple halkımız için çekici bir nokta haline gelir. UCZ Market Bayilik sisteminde sadece iki personel çalıştırılması beklendiğinden, işi kuranın personel maliyeti çok az olacaktır. Zaten yatırım maliyeti düşük olduğundan şartları karşılayıp hemen işletilmeye başlanabilir.

UCZ marketler, zamanında Türkiye genelinde şube sayısı bakımından ciddi rakamlara ulaşmışlardı, fakat hızlı büyüme isteği yanlış kararlar almalarına sebep oldu. Bu da şubelerin yarısı iş yapamayarak kapanması başarısızlığını getirdi. Lakin sonradan gelişimine devam etti. Hatta en son yaşanan gelişme ile çok büyük zincir market sahibi Yıldız Holding tarafından hisselerinin büyük çoğunluğu satın alındı. Haliyle UCZ Market Bayilik ve franchise için gereklilik ve şartları değişime uğrayabilir. Takipte kalmakta fayda var.

UCZ Market Bayilik Şartları

UCZ Market bayilik mülklerin ve idaresinin girişimcilere ait olup bazı şartları karşılamalarını bekler. Bu şartlar satış alanının en az 70 metrekare olması, ek olarak en az 15 metrekare depo alanı, en az 3 metre dış cephe genişliği ve bu alanda kot farkı olmaması olmak üzere 4 tanedir. Kot farklılığı, sahip olunan dükkanın müşteriler ve satış açısından olumsuz sonuçlara sebep olmasından kaynaklı olarak her zaman dikkat edilmesi gereken bir meseledir.

İlginizi Çekebilir:  Dagi İç Giyim Bayilik ve Başvuru Şartları

Daha önce belirtildiği gibi büyük kısmı başka firmaya geçtiğinden, Yıldız Holding bünyesindeki diğer bayilikler için başvuranın aşağıdaki kriterlere sahip olması da bekleniyor.

-Devlet kurumlarında çalışmak için sicil engeli bulunmaması

-Sermayesinin yeterli olması

-Ekip yönetiminde deneyim

-Girişimcilik

-Liderlik

Ucz Market Bayilik Şartları ve Başvuru

UCZ Market Bayilik Maliyeti

UCZ Market bayilik için çok yüksek sermaye ihtiyacınız bulunmuyor. Bu şirket 70 bin lira civarı bir yatırım bedeli talep edip isim hakkı için de herhangi bir bedel de istemiyor. Yatırım bedeli diyebileceğimiz bu ücret şirketin kendi tarafından hesaplanıyor. Bu bedel de dükkan büyüklüğüne göre artıp azalabiliyor.

UCZ Market Bayiliği Kâr Marjı

UCZ Market bayilik ve franchise sistemi cirolarının konumuna göre değişkenlik göstermesine sebep oluyor. Örnek vermek gerekirse, bir mahalle arasında açılmış bir dükkan 1000 TL ile 1500 TL arası satış yaparken, cadde ortası veya yoğun bir bölgede açılmış dükkan 10 bin lira civarına kadar ciro yapabilir. Buna bağlı olarak haliyle kâr marjı da değişecektir. Çünkü ilk senaryodaki bayilikte net yüzde 6-7 gibi daha az kâr marjı elde ederken, ikinci senaryodaki bayilik net yüzde 10 kâr marjı elde edebilir.

UCZ Market Bayiliği Aylık Ne Kadar Kazandırır?

Kâr marjı ile ilgili başlıkta da belirtildiği gibi UCZ Market Bayilik sistemine girdiğinizde, yerine göre değişen bir kazancınız olacaktır. Tüm bunlara ek olarak, eğer dükkan sizin mülkünüz ise size daha yüksek kâr marjı vereceklerini de belirtelim. Sistem genel olarak her ay veya her hafta yaptığınız ciroyu, bankadan şirketin hesabına yatırmanızı ve ay sonu yaptığınız ciroya karşılık gelen sizin elde ettiğiniz net kârın size maaş gibi ödenmesini içerir.

Ucz Market Bayilik Şartları ve Başvuru

Başvuru ve İletişim

UCZ Market bayilik için kendi sitesindeki formu kullanıyordu lakin marketin kendi sitesinin kapanmasından dolayı direkt Yıldız Holding’in internet sayfasından veya sahibi olduğu Şok market veya Seç marketler bünyesindeki sitelerden başvuruyu tamamlamanız gerekiyor. Daha önce de belirtildiği gibi UCZ Market’in büyük hissesi Yıldız Holding tarafından alınmıştı. Bu sebeple bu marketlerin isim değişikliğinin yapılacak olması son derece olasıdır. Kaldı ki 1944 yılından beri sektörde bulunan Şok ve Diasa gibi zincir marketleri satın alarak indirim market pazarında deneyimi olması sizin için de daha karlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Elmacık Su Bayilik Şartları ve Başvuru

Son olarak eğer market bayiliği almayı düşünüyorsanız Ekomini bayilik yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

“Ucz Market Bayilik Şartları ve Başvuru” hakkında 5 yorum

 1. Merhaba,

  UCZ market için bayilik başvuru yapmak istiyorum.
  Şırnak Silopi ilçesinde bir şubesini açmak istiyorum.

  Yardımcı olabilir misiniz.

  Teşekkürler.

 2. Merhaba,

  UCZ market için bayilik başvuru yapmak istiyorum.
  kocaeli çayırova emek mahallesinde bir şubenizi açmak istiyorum.

  Yardımcı olabilir misiniz.

  Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir