İçeriğe geç

Glikoz Ölçüm Cihazı Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  diabetes-cgm-type-1

  Şeker hastaları için yapılan bu yardıma başvurarak faydalanmak isteyenler makalemizde yazanları dikkate alarak başvuru oluşturabilirler.

  Glikoz Ölçüm Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Tip -1 Diyabet Tanısı Almış Kişilere Yönelik Glikoz Ölçüm Cihazı Yardımından faydalanmak isteyenlerin gerekli belgelerle başvuru oluşturması gerekir.Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Glikoz Ölçüm Cihazı Kimlere Yapılır?

  3294 sayılı Kanun kapsamında sosyal yardım faydalanıcısı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  Mütevelli Heyeti tarafından tespit edilen hanelerdeki Tip-1 Diyabet tanısı almış 0-22 yaş arasındaki kişileri kapsamaktadır.

  Glikoz Ölçüm Cihazı Yardımına Kimler Başvurabilir?

  Fayda sahibinin kendisi ya da 18 yaşın altında olması durumunda aynı hanede ikamet eden yasal velisi/vasisi tarafından yapılmaktadır.

  Glikoz Ölçüm Cihazı Yardımından Kim Faydalanabilir?

  3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince tespit edilen hanelerdeki Tip-1 Diyabet tanısı almış 0-22 yaş arasındaki çocuk ve gençler faydalanabilmektedir.

  Glikoz Ölçüm Cihazı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  •Kimlik Belgesi

  •Tip-1 Diyabet tanısına ilişkin usul ve esaslarda belirlenen niteliklere uygun sağlık raporu

  Glikoz Ölçüm Cihazı Yardımı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Glikoz ölçüm cihazı temini sağlanmaktadır.  Bir kereye mahsus cihaz verilmektedir.

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  İlginizi Çekebilir:  İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
  SAĞLIK Tip -1 Diyabet Tanısı Almış Kişilere Yönelik Glikoz Ölçüm Cihazı Yardımı 3294 sayılı Kanun kapsamında sosyal yardım faydalanıcısı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  Mütevelli Heyeti tarafından tespit edilen hanelerdeki Tip-1 Diyabet tanısı almış 0-22 yaş arasındaki kişileri kapsamaktadır. Fayda sahibinin kendisi ya da 18 yaşın altında olması durumunda aynı hanede ikamet eden yasal velisi/vasisi tarafından yapılmaktadır. 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince tespit edilen hanelerdeki Tip-1 Diyabet tanısı almış 0-22 yaş arasındaki çocuk ve gençler faydalanabilmektedir. •Kimlik Belgesi

  •Tip-1 Diyabet tanısına ilişkin usul ve esaslarda belirlenen niteliklere uygun sağlık raporu

  Glikoz ölçüm cihazı temini sağlanmaktadır. Ayni hizmet verilmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir