İçeriğe geç

İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  ibb-halk-sut-basvurusu-nasil-yapilir

  İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) ihtiyaç sahibi ailelere süt yardımı yapmaktadır. Bu sayede süt içmeyen çocuk kalmasın diyerek çocukların süte ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. 3-6 yaş arasında çocuğu olan aileler İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) süt yardımı için başvuru yapabilirler. Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelerin çocukları süt nimetinden mahrum kalmasın diye süt yardımı yapılmaktadır. İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) süt yardımı ile bir çok eve süt girmekte ve çocuklar mutlu olmaktadır. İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) süt yardımı alabilmek için başvuru yapmanız gerekir. Başvuru için yapmanız gerekenleri makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

  Halk süt projesi kapmasında 1 çocuğa haftada 2 litre süt verilmektedir. Böylece ayda 8 litre UHT süt dağıtılmaktadır. Evde bulunan 3-6 yaş arası çocuklar için süt yardımı verilmektedir. Proje ile süt alacak durumu olmayan ailelerin çocuklarının süt içmesi sağlanmaktadır.

  İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) süt yardımı başvurusu için iki farklı yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Resmi İnternet Sitesinden Süt Yardımı Başvurusu
  • Beyaz Masayı Arayarak İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Süt Yardımı Başvurusu

  İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Resmi İnternet Sitesinden Süt Yardımı Başvurusu

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak süt yardımı için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formuna internet sitesinden yada aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi için tıklayınız.

  İBB süt yardımı başvuru formu için tıklayınız.

  Başvuru formunda sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Bu bilgiler iletişim bilgileri, kişisel bilgiler ve ön tespit bilgileridir. Başvuru sonrası talebiniz değerlendirilir ve halk süt yardımı için uygun olup olmadığınıza bakılır. Uygun bulunan ailelere süt yardımı yapılır. Şartlara uygun görülmeyen aileler süt yardımından faydalanamazlar.

  İlginizi Çekebilir:  Öğle Yemeği Yardımı Başvurusu

  Beyaz Masayı Arayarak İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Süt Yardımı Başvurusu

  İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Beyaz Masa ALO 153 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak süt yardımı için başvuru oluşturabilirsiniz. Aradığınızda çağrı merkezi görevlisi size bu konuda yardımcı olur ve yönlendirir. Başvurunuz alındıktan sonra talebiniz değerlendirilir ve yardıma uygun görülürseniz tarafınıza bilgi verilir. Daha sonra süt yardımı almaya başlarsınız.

  İBB Süt Yardımı Başvurusu İçin Aranan Şartlar

  İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) süt yardımı alabilmek için başvura şartları vardır. Başvuru yapabilmeniz için ihtiyaç sahibi olmanız gerekir. Alım gücü olmayan aileler yardım için seçiliyor. Başvuru için gereken genel şartlar şu şekilde sıralanabilir:

  • 3 ile 6 yaş arasında olan çocuğunuz yada çocuklarınız olması gerekiyor.
  • Alım gücü düşük ihtiyaç sahibi olmanız gerekiyor.
  • Süt yardımı alabilmek için İstanbul il sınırları içinde yaşıyor olmanız gerekiyor.
  • Belediyenin verdiği diğer yardımlardan faydalanan aileler süt yardımına başvurabilir.
  • Vakıflardan yardım alabiliyor olmanız gerekiyor.

  Halk süt projesinden yararlanmak isteyenlerin bu şartlara sahip olması gerekir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir