İçeriğe geç

TEV Mesleki Orta Öğrenim Burs Başvurusu

  turk-egitim-vakfi-tev-burs-basvurusu-ne-zaman-egitim-bursu-sartlari-neler-h1594903743-fda1f2

  TEV, Türk Eğitim Vakfı’nın kısaltılmışıdır. Türk Eğitim Vakfı başarılı ancak maddi durumu iyi olmayan öğrencilere her yıl düzenlediği başvuru süreci ile burs vermektedir. Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Mesleki Orta Öğretim Bursu adı altında burs imkanı sunar. TEV (Türk Eğitim Vakfı) Mesleki Orta Öğrenim bursu için başvurmak isteyenleri TC vatandaşı olması gerekir. Ayrıca maddi desteğe ihtiyacı olduğunu kanıtlayabilmelidir. Burs için başvuran öğrencilerin çalışmıyor olması ve başka bir kurum yada kuruluştan burs almıyor olması gerekir. Eğer öğrenciler ara sınıfta ise başarılı bir not ortalamasına sahip olması gerekir. Üst sınıfa sorunsuz geçebilecek konumda olan öğrenciler başvuru yapabilirler.

  TEV (Türk Eğitim Vakfı) Mesleki Orta Öğrenim Burs Başvurusu

  TEV(Türk Eğitim Vakfı) Mesleki Orta Öğretim bursu için her yıl öğretim yılının başında başvuru tarihleri belirlenir. Bu tarihler TEV’e ait resmi internet sitesinde duyurulur.

  TEV (Türk Eğitim Vakfı) resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Başvuru tarihleri başlayınca başvuru formu TEV (Türk Eğitim Vakfı)  internet sitesinde yayınlanır. Bu formun çıktısı alınarak imzalanması gerekir. Daha sonra başvuru formuna istenen belgeler eklenir ve okul müdürlüğüne verilir. Belgelerin okul müdürlüğüne değil de vakıfa verilmesi durumunda başvuru kabul edilmez ve işleme alınmaz. Bu yüzden dikkatli olunması gerekir. İnternet sitesinden indirilen başvuru formunun çıktısının alınıp imzalanması ve okul müdürlüğüne teslim edilmesi gerekir. Belgelerin eksiksiz olması gerekir.

  Öğrencinin eğitim gördüğü ve başvurusunu verdiği öğretim kurumu bir komisyon oluşturur ve başvuran öğrenciler arasından uygun olanları seçer. Daha sonra bu öğrencilerin belgelerini ve başvuru formlarını TEV (Türk Eğitim Vakfı)  Genel Müdürlüğüne gönderir. TEV (Türk Eğitim Vakfı) aday öğrencilere sonucu sms yada e-posta aracılığı ile bildirir.

  İlginizi Çekebilir:  Salih Karagöz Vakfı Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  TEV (Türk Eğitim Vakfı)  orta öğrenim bursu için dikkate alınması gereken ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılar başvuru sürecini ve sonucu etkilemektedir. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekir.

  • Devlet korumasında olan öğrenciler mali durum belgesi almazlar.
  • Engelli öğrenciler sağlık raporu eklemelilerdir.
  • Form bilgisayardan doldurulmalıdır.

  TEV (Türk Eğitim Vakfı) Mesleki Orta Öğrenim Bursu İçin İstenen Belgeler

  • Anne baba dışında ailenin geçimini sağlayan birisi varsa gelir durumunu gösteren belge
  • Liseye yeni kayıt olanların okula giriş puanı
  • Kazandığı okulu gösteren belge ve diploma notunu gösteren bir belge
  • Öğrenci belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Aile yerleşim yeri ve diğer adres belgesi
  • TC kimlik fotokopisi
  • 1 tane vesikalık fotoğraf
  • Varsa kira kontratı
  • Anne baba adına Risk Merkezi Raporu
  • Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler (Ailenin çalıştığı kurum, kuruluş yada yaptığı işe göre gelir durumunu gösteren belgeler )

  Öğrencilerin belgeleri komisyon üyeleri tarafından imzalanır ve tutanak halinde TEV Genel Müdürlüğüne gönderilir. Sonuçlar belirlendiğinde öğrencilere sms yada e-posta aracılığı ile bildirilir. TEV Mesleki Orta Öğrenim bursu kazanan öğrenciler ekim ayından geçerli olacak şekilde ödeme almaya başlarlar. Ödemeler en geç Aralık ayında yapılır. Ekim ve Haziran ayları arasında burs ödemesi yapılır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir