İçeriğe geç

ŞOK İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

  ŞOK İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

  ŞOK iş başvurusu yaparak siz de perakende sektöründe büyük bir atılım içerisinde yer alan bir organizasyon içerisinde yer alabilirsiniz. Son dönemlerde özellikle market sektöründe hizmet veren firmalar arasında en çok büyüme vaat eden firmalardan birisi olarak ŞOK karşımıza çıkıyor. Büyüme ve sürekli olarak yeni şube açılışı içerisinde olan ŞOK, işe alınan çalışanlara kariyer yapma fırsatı da tanıyor. Diğer birçok perakende sektöründe yer alan firmalarda olduğu gibi kısa süreler içerisinde eğer beklentiler karşılanıyorsa mağaza içerisinde sorumluluk pozisyonlarına gelinebilmektedir.

  ŞOK İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Market sektöründe hizmet veren firmaların birden çok organizasyon içerisinde açık pozisyonları bulunmaktadır. Özellikle A101, Migros ve ŞOK gibi diğer Süpermarketlere nazaran küçük çaplı şube açan firmaların sevkiyat ve yönetim alanında bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Kurulan bölge müdürlüklerine belirlenen sınırlar içerisinde yer alan mağazalar bağlanarak ürünlerin sevkiyatları ve bununla birlikte yönetimsel işlemler yapılmaktadır.

  ŞOK iş başvurusu formu başvuru yapacağınız pozisyon için ihtiyacınız olan ilk adımdır. İş başvurusu yapabilmeniz için ŞOK resmi internet sitesi üzerinden ya da kariyer siteleri üzerinden işlem yapabilirsiniz. Sadece mağazada çalışmak üzere yeni işe alımlar yapılmamakla birlikte depo personeli, muhasebe personeli, personel şefliği ve idari işler personeli gibi farklı birimler için de sürekli olarak işe alım yapılmaktadır. Bu görevlerden herhangi biri için başvuru yapabileceğiniz gibi açık pozisyonlar için istenilen niteliklerin sağlanıyor olması gerekiyor.

  ŞOK İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

  ŞOK İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

  ŞOK İş Başvurusu Şartları

  ŞOK iş başvurusu şartları başvuru yapılacak pozisyonlara göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak yapılacak işe alımlarda en az lise mezuniyeti aranmaktadır. Eğer mağaza için başvuru yapacaksanız bu işte tecrübenizin olması bu zorunluluğun da esnetilmesine yardımcı olabilir. Bunun dışındaki pozisyonlar için de farklı mezuniyet şartları aranmaktadır.

  İlginizi Çekebilir:  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Başvurusu

  Merkezi binası İstanbul’da olan ŞOK, bölge müdürlükleri aracılığı ile operasyonu yönetmektedir. Merkez yapılanması içerisinde de görev alınacağı gibi en organizasyonun en küçük birimi olan mağaza içerisinde de çalışabilirsiniz. Bunun için istenilen niteliklere uygun olmanız gerekecektir. Organizasyon içerisinde yer alan açık pozisyonlara bakacak olursak:

  Mağaza Personeli: Mağaza organizasyonu içerisinde satıştan ve mağaza düzeninden sorumlu olan mağaza personelleri işe alınmaktadır. ŞOK, BİM ve A101’de olduğu gibi her reyon ve her görev için ayrı personel alımı olmadığı gibi mağaza personelleri mağaza düzeni, reyon düzeltme, sevkiyatı teslim alıp ilgili raflara dizme ve kasa işlemlerini yaparlar.

  Muhasebe Personeli: Bölge müdürlüğü ve merkez organizasyonu içerisinde mağazaların muhasebe kayıtlarının tutulabilmesi için gerekli işlemleri yapan birimdir. Bölge müdürlüklerinde görev alan muhasebe personelleri günlük muhasebe işlemlerini yaparak muhasebesel süreçlerin tamamlanmasını sağlarlar. Bölge müdürlüklerinin ihtiyaçlarına göre değişiklik olmakla birlikte genel olarak üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin ilgili bölümlerinden mezun olunması ve erkek adaylar için askerlik şartının yerine getirilmiş olması şartı aranmaktadır.

  Depo Personeli: Depo içerisinde görev alacak bu pozisyonda çalışacaklar, firmalardan bölge müdürlüklerinde yer alan depolama alanlarına firmalardan gelen ürünlerin depolanması ve ilerleyen süreçte mağazalar sevk edilebilmesi için oluşturulmuş organizasyon içerisinde görev almaktadır. Genel olarak personellerin bağlı bulundukları şef yardımcıları ve şefler ile Depo Müdürleri görev almaktadır.

  Organizasyonun Türkiye geneline yayılmış olması nedeniyle sürekli olarak personel alımı yapılmakla birlikte aynı zamanda çalışanlar arasında terfi işlemleri de yapılmaktadır. Bölge müdürlüklerinde personel olarak işe başlayan bir çalışan istenilen işleri zamanında ve doğru yapması ve diğer kriterleri sağlaması durumunda mağazada olduğu gibi kısa süre içerisinde farklı pozisyonlara terfi işlemi yapılabilecektir. Genel olarak yapılanma içerisinde personel, uzman yardımcısı, uzman, şef ve müdür pozisyonlarına terfi işlemleri yapılmaktadır.

  ŞOK İş Başvurusu

  ŞOK İş Başvurusu nedir?

  Şok İs Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

  ŞOK iş başvurusu sonuçları yapılan başvuru ve değerlendirme sürecinin ardından ilgili görevlendirilmiş çalışanlar aracılığı ile adaylara bildirilmektedir. Karşılıklı olarak şartların kabul edilmesi durumunda diğer bütün şirketlerde olduğu gibi evrak toplama süreci başlamaktadır. Başlanacak pozisyona göre istenilen belge ve bilgilerde farklılık olsa da genel olarak istenilen evraklar:

  • Kimlik fotokopisi,
  • Mezuniyet, öğrencilik belgesi,
  • Daha önceki iş yerinden çalışma belgesi,
  • Adli sicil kaydı,
  • Vesikalık resim,
  • Sağlık raporu,
  • Pozisyona göre sağlık tetkikleri.
  İlginizi Çekebilir:  Asal Sevk Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır? Başlangıç Tarihi Nedir?

  Bu belgeler ile birlikte firma tarafından hazırlanan matbu evraklar da imzalanarak ŞOK işe başlama süreci başlamış olacaktır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir