İçeriğe geç

Ptt Pal Başvurusu Şartları Nelerdir? 2022 Başvuru Formu

ptt-pal-basvuru

PTT Pal başvurusu ile PTT bünyesinde çalışan olmak isteyenlere müjdeli haber geldi. PTT kendi sitesi üzerinden yayınlamış olduğu ilanla kendi bünyesine çok sayıda görevli alımı için başvuruları kabul etmeye başladığını belirtti. Birçok kişinin uzun zamandır beklediği haber PTT tarafından duyuruldu. Sizler de PTT Pal başvurusu yaparak bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Başvuru formuna nereden ulaşabileceğiniz, başvuru şartlarının neler olduğu ve güvenlik alımı sırasında dikkat edilen özellikler yazının devamında yer almaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilenerek pratik bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

PTT Pal Görevli Alımı 2022 Başvuru Formu

PTT Pal kendi bünyesi için 1100 personel alacağını duyurdu. Bu duyuru sonrası çoğu kişi tarafından başvuru şartları merak edilerek araştırmaya başlandı. PTT Pal başvurusu yaparak sizler de PTT bünyesinde çalışan olmak istiyorsanız resmi web sitesi üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu web sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız başvuru için yeterli olacaktır. Bu işlem oldukça kısa ve basit bir işlemdir. Başvurunuzu yaptıktan sonra sonuçları beklemeye başlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler şu şekilde özetlenebilir:

 • https://www.pttparalojistik.com.tr/is-basvuru-formu/ linki üzerinden başvuru formuna ulaşım sağlayın.
 • Açılan sayfada size hitap eden iş kolu seçeneğine ait bölümü tıklayın.
 • Gerekli olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.

Girdiğiniz ve doğruladığınız bu bilgiler doğrultusunda PTT Pal başvurusu işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz.

PTT Pal İlan Detayları

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) kapsamında başvuru yapabileceğiniz bu kadro ile PTT bünyesinde görevlendirilecek olan 1100 personelden biri de siz olabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda kurulmuş olan PTTPAL AŞ, birçok konuda hizmet vermek için ilk adımı attı. PTTPAL sayesinde kişiler para, kıymetli maden, kıymetli evrak taşıma ve saklama, ATM ikmal ve fiziki güvenlik gibi birçok hizmetten yararlanabiliyor. Şirket; zırhlı araçların güvenliğini sağlayabilecek kişiler için lise mezunu olma şartı koşuyor. Bununla birlikte, operasyon görevlisi kadrosu için ise başvuran kişilerde ortaokul mezunu olma şartı aranıyor. Başvuru yapan kişiler para ve değerli eşya taşımacılığında tecrübeli ise bu onlar için büyük bir artı sayılıyor ve tercih listesinde ön sıralara geçiriliyorlar. Şirket ve verdiği hizmetler hakkında merak ettikleriniz varsa https://www.pttparalojistik.com.tr/ linki üzerinden daha detaylı olarak bilgilendirme sağlayabilirsiniz. Başvurular bu site üzerinden duyurulurken, başvuru işlemleri ise bu site içerisinde yer alan form ile tamamlanmış olur.

İlginizi Çekebilir:  Kırıkkale Üniversitesi Personel Başvurusu

PTT Pal Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT bünyesinde personel başvurusu yapabilmeniz için sağlanması gereken belli başlı şartlar vardır. Bunlar kısaca şu şekilde özetlenebilir:

 • Öncelikle başvuran kişinin Türk vatandaşı olması gerekir.
 • Başvuran kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekir.
 • Aynı zamanda başvuru yapacak kişiler için daha önce herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamış olması gerekir.
 • Erkek adaylar için askerliklerini tamamlamış olma şartı aranır.
 • Başvuru sahibi kişiler için, görev yapmalarını engelleyebilecek herhangi bir sağlık sorunu olmaması şartı aranır.
 • En az lise mezunu olma şartı aranır.
 • Başvuran kişinin herhangi bir suç dolayısıyla adli kaydının bulunmuyor olması gerekir.
 • 5188 sayılı özel güvenlik sertifikası zorunluluğu aranır.
 • Takım çalışmasına uygun ve uyumlu kişiler arasından seçim yapılacaktır.
 • Başvuran kişilerin iletişim becerisi yüksek olması gerekmektedir.

PTT Pal başvurusu için sağlanması gereken şartlar yukarıda sıralanmıştır. Başvurular bu şartlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır. Bu şartları taşımayan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu yüzden başvuru öncesinde mutlaka bu şartları okumalı ve taşıdığınızdan emin olmalısınız.

PTT Pal Personel Alımı Nasıldır?

PTT Pal personel alımı için başvuru formuna PTT resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu web sitesi üzerinden yapılan ilan doğrultusunda personel alımı yapılmaktadır. Aslında buradan ulaşabileceğiniz üç farklı işe alım kadrosu mevcuttur. Kadro şu şekildedir:

 • Operasyon görevlisi
 • Özel güvenlik
 • Genel başvuru

Bu kadrolar üzerinden herhangi birine başvuru yapmanız durumunda, başvurunuz değerlendirildikten sonra tarafınıza dönüş yapılacaktır. Personel alımı için gereken başvuru formunu PTT’nin resmi web sitesi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Başvuru formunu gereken bilgilerle doğru bir şekilde doldurduktan sonra onaylamanız yeterli olacaktır. PTT Pal başvurusu sonrasında sonuçların açıklanmasını bekleyebilirsiniz.

Ptt Pal Başvurusu Makalemiz hakkında takılanların tamamını çekinmeden yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Bu tarz haber kaynakları için https://resmibasvuru.com/is-basvurusu/ sayfamızı güncel olarak takip etmenizi öneririz.

“Ptt Pal Başvurusu Şartları Nelerdir? 2022 Başvuru Formu” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir