İçeriğe geç

PTT HGS İptali Nasıl Yapılır?

  hgs-HvRK_cover

  PTT HGS iptali PTT üzerinden alınan HGS işlemlerinin iptali için uygulanmaktadır. İlk olarak kişinin PTT’ye giderecek HGS iptali yaptırmak istediğini söylemesi gerekmektedir. Kişinin şahsi olarak başvuru yapması gerekmektedir. Kişi yerine bir başkası iptal ettiremediği gibi herhangi bir işlem yapamaz. Yeni ürün alınmak istememesi durumunda iptali yapılan ürünün para iadesi de 1 ay içinde kişi hesabına yapılmaktadır. Son zamanların sıklıkla araştırılan ve iptal ettirme yöntemleri konusunda sanal ortamlarda inceleme yapılan konularından biri olmaktadır. Önemli olan ve dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de HGS alınan satış noktalarından bu tür iptal işlemlerinin bizzat kişi tarafından yapılmadı gerekmektedir. İptalin onaylanması durumunda para iadesi için 1 aylık süre zarfında bekleme yapılır. Yeni araç sahiplerinin HGS alma sürecinde eski HGS iadelerini daha erken almaları da mümkündür. Tek yapılması gereken husus HGS iptali yaptırma aşamasında talep ve öneri alanına açıklama yazılmalıdır.

  PTT HGS İptali Yapma Şartları

  HGS iptali yapmak için PTT’ye gidilmesi ve iptal işleminin onaylanması gerekmektedir. Teknolojinin gelişmesi ve birçok alanda kullanılması ile birlikte sanal ortam üzerinden de iptal işlemi sıra beklemeden dakikalar içinde yapılmaktadır. Geliştirilen birçok uygulama sonrasında tüm iptal işlemleri için internet ortamı kullanılmaktadır. Kullanıcılar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda henüz PTT HGS iptal işlemleri için sanal ortamların kullanımı açılmamıştır. PTT şubesine gidilerek HGS iptali için başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Gerçek kişi tarafından dolduran iptal başvuru formu sonrasında iade işlemi yapılır.

  130306-F-GF478-007

  HGS iptal etmek konusunda nasıl iptal ettirilmesi gerektiği ve şubeye gitmeye gerek kalmadan İnternet üzerinden iptal işlemlerinin yapılıp yapılmadığı konularında da sıklıkla araştırmalar yapılmaya devam edilmektedir. Özellikle PTT’den alınan HGS için müşteri hizmetleri aranarak ya da sanal ortamlarda bu tür iptal etme işlemleri yapılmamaktadır. Kişinin şubeye gitmesi ve iptali gerçekleştirmesi gerekmektedir. HGS aynı zamanda hızlı demiş sistemi olarak da bilinmekte ve kullanılmaktadır. Hatalı geçişlerin yapılması ve yeni araç alınması durumların HGS gerekli olmaktadır. Yeni araç alınması durumunda yeni karta bakiye aktarımının hızlıca yapılması için HGS iptali yapılması gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir:  Papara Üyelik İptali

  HGS İptali Adımları Hakkında Önemli Bilgiler

  HGS iptali için başvuru internet üzerinden henüz yapılamayan ancak çalışmalara devam edilen uygulamalardır. Yeni geliştirilen çeşitli siteler yardımı ile HGS alım ve iptali konusunda da online hizmetler kullanarak bu işlemlerin yapılması konusunda araştırmalar devam etmektedir. HGS iptali için yapılacaklar arasında ilk olarak HGS iptal işlemi için mutlaka PTT şubesine giderek bir iptal formu doldurulması gerekmektedir. HGS iptali öncesinde eski HGS borcu var ise öğrenilmesi ve ödenmesi gerekmektedir. Ödenmeyen borçlar iptal işleminin ardından size ceza olarak geri gelecektir. Bu nedenle iptal öncesinde borç var ise zamanında ödeme yapılmalıdır. HGS iptali öncesinde kalan tüm borçları iptal öncesinde öğrenerek borç olmaması durumunda işleminize devam etmeniz daha faydalı olacaktır.

  HGS kullanmak ve iptali ettirmek için PTT şubesinden alınan HGS için PTT dışında başka hiçbir kurumdan işleminizi gerçekleştirme imkanınız bulunmamaktadır. İptal sırasında kartta bakiye var ise iptal işlemi devam ederken bakiyeyi alabilirsiniz. Yapılacak olan iade işlemine dair PTT tarafından kişiye bir makbuz verilir. Makbuz kullanım süresi 30 gün olmaktadır. 30 günün sonunda kişi HGS ücretini bu makbuz ile birlikte geri alabilir. Yeni bir araba satın alan bir kişi için 30 gün beklemek zorunlu değildir. PTT şubesine giderek yeni bir araba sahibi olduğunu ve yeni kart bakiyesi için kullanmak istediğini belirterek HGS geri ödeme iade parasını alabilirsiniz. HGS iptal durumunda taleplerinizi belirterek ödemeyi zaman kaybı olmadan alabilirsiniz.

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir