İçeriğe geç

Öğle Yemeği Yardımı Başvurusu

  Öğle Yemeği Yardımı Başvurusu

  Ülkemizde bazı yörelerde taşımalı eğitim yapılmaktadır. Taşımalı eğitim nüfusu az ve dağınık yerleşim birimlerinde bulunan öğrencilerin ve birleştirilmiş sınıflarda okuyan öğrencilerin eğitimden daha iyi faydalanabilmelerini sağlamak için yapılan bir eğitim sistemidir. Bu öğrenciler merkezi yerlerde bulunan ilköğretim kurumlarına taşınmaktadır. Hergün taşınarak okullarına götürülmektedirler. Bu sayede daha iyi şartlarda eğitim görmektedirler. Bu öğrenciler evlerinden çok uzakta okula gitmek zorunda oldukları için onlara bazı kolaylıklar sunulmaktadır. Özellikle sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına. Öğle Yemeği Yardımı, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde taşımalı eğitim uygulaması kapsamında okulların bulunduğu merkezlere taşınan ve ihtiyaç sahibi hanelerde yaşayan öğrencilere öğle yemeği verilmektedir. Böylece çocukların zor durumda kalmamaları amaçlanmıştır. Öğle Yemeği Yardımı Başvurusu için gereken kriterler ve nasıl başvuru yapacağınızı makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  Öğle Yemeği Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğle yemeği yardımı için özel bir başvuruya gerek yoktur. Ancak maddi durumunuz yetersizse ve bu yardımdan faydalanmak istiyorsanız size en yakın Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek sosyal destek başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz kabul edilince eğer çocuğunuz taşımalı eğitimden faydalanıyorsa otomatik olarak öğle yemeği yardımında faydalanabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Öğle yemeği yardımı başvurusu için belge istenmemektedir. Taşımalı eğitimden faydalanan öğrenciler otomatik olarak faydalanır. Ancak bu öğrencilerin ihtiyaç sahibi ailelerde bulunması gerekiyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek başvuru hakkında yardım alınabilir.

  Öğle Yemeği Yardımı Kimlere Yapılır?

  Taşımalı eğitimden faydalanan ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılır. Bu öğrencilerin öğle yemekleri verilir.

  Öğle Yemeği Yardımı Kimler Başvurabilir?

  Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde taşımalı eğitim uygulaması kapsamında okulların bulunduğu merkezlere taşınan ihtiyaç sahibi hanelerde yaşayan öğrencilere öğle yemeği verilmektedir.

  İlginizi Çekebilir:  Erzak Yardımı Başvurusu

  Öğle Yemeği Yardımı Kim Faydalanabilir?

  Öğle yemeği yardımı için başvuru yapılmaz. Başvuruya gerek yoktur. Gerekli kriterlere uyan öğrenciler faydalanmaya başlar. Bu konuda okullarda gerekli çalışma yapılır ve öğrencinin öğle yemeği verilir. Karşılanır.

  Öğle Yemeği Yardımı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Öğle yemeği yardımı için evrak talep edilmemektedir.

  Öğle Yemeği Yardımı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Her iki eğitim öğretim döneminde her gün öğrencilerin öğle yemeği karşılanmaktadır. Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir. Aile üyelerine ödeme yapılmaz. Doğrudan öğrencinin yemek ihtiyacı karşılanır. Öğrenim dönemi boyunca devam eder.

  Buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  BARINMA – GIDA Öğle Yemeği Yardımı Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde taşımalı eğitim uygulaması kapsamında okulların bulunduğu merkezlere taşınan ihtiyaç sahibi hanelerde yaşayan öğrencilere öğle yemeği verilmektedir. Başvuruya gerek olmaksızın kapsamdaki öğrenciler faydalanmaktadır. Taşımalı eğitimden yararlanan öğrenciler faydalanabilmektedir. Evrak talep edilmemektedir. Öğrencilerin öğle yemekleri karşılanmaktadır. Her iki eğitim öğretim döneminde her gün öğrencilerin öğle yemeği karşılanmaktadır. Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir