İçeriğe geç

İzmir Art Başvurusu Nasıl Yapılır?

  izmir-art

  İzmir.art, İzmir ilinde kültürsel ve sanatsal gündemi toplayan bir alandır. Ortak üretim ile sanatçılar ile etkileşim kurulmasını sağlayan interaktif bir oluşumdur. İzmir ilinde bulunan tüm ilçeleri içine alan coğrafi bir kapsayıcılığa sahiptir. Kültür sanat gündemini toparlayarak herkesin haberdar olmasını sağlayan bir ajanda yada rehber görevi görür. Dijital bir alan olan İzmir.art ile kültür sanat üreticileri ve mekanlarına yer verilir. Böylece sitenin doğal bir ortam olması sağlanır. Kentte bulunan sanat ve kültür ile ilgili etkileşimlerde herkese yer bulabilme imkanı sunulur. Kültür sanat etkinlikleri burada sunulup sergilenir.

  İzmir.art, kentteki tiyatro, konser, dinleti, sergi, sinema, opera, bale, dans, edebiyat dallarıyla ilgili etkinliklerle beraber kültür ve sanatla ilgili panel, sunum, söyleşi, çalıştay, atölye çalışması, festival gibi aktiviteleri içine alır. Yazılan makaleler, incelemeler, tanıtım ve eleştiriler, röportajlar ile tanıtıcı videolar vatandaşlar ile paylaşılır. İlgi duyan kişiler buradan takip edebilir ve bilgi sahibi olur. Bunun dışında kent rehberi görevi görür. İzmir ilinde bulunan tarihi mekânlar; müze, ören yerleri ve anıtlar ile ilgili detaylı bilgiler yer alır. Böylece hem İzmirliler için hem de ziyaretçiler için yol gösterici bir rehber olur.

  İzmir Art Genç Bilet Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İzmir Art Genç Bilet İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırları içinde yaşayan gençlere yönelik sunulan bir hizmettir. Ekonomik sıkıntılar çeken gençlerin kultur sanat etkinliklerinden geri kalmaması için yapılan bir projedir.  İzmir Art Genç Bilet projesi ile 12-30 yaş arasında olan ve İzmir ilinde bulunan gençlere, 35 bin sinema, tiyatro ve konser bileti ulaştırılacaktır. İzmir Art Genç  Bilet başvuru yapmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle İzmir.Art mobil uygulamasını akıllı cihazınıza indirmeniz gerekir.

  İzmir.Art mobil uygulamasını Play Store üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

  İlginizi Çekebilir:  Konuşanlar Başvuru Formu ve Bilet Fiyatları

  İzmir.Art mobil uygulamasını App Store üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

  • İzmir.Art mobil uygulamasını indirdikten sonra üyelik oluşturmalısınız.
  • Üyelik oluşturduktan sonra sisteme giriş yaparak Genç Bilet başvurusu oluşturulabilir.

  Genç Bilet Nasıl Kullanılır?

  • Başvurusu onaylanan kişiye 5 bilet hakkı verilir.
  • Genç bilet hakları “Başvurular” sekmesinde bulunan “İlgili Etkinliklere Göz at” butonunda çıkan etkinlikler için geçerlidir.
  • Genç bilet etkinlikleri her hafta yenilenir.
  • Alınan biletlerin QR Kodunu ve bilgilerini görmek için“Biletlerim” sekmesine göz atabilirsiniz.
  • Bileti etkinlik girişinde görevliye İzmir Art mobil uygulaması üzerinden göstermelisiniz. Ayrıca görevliye kimliğinizi yada kimlik yerine geçen diğer belgelerden birini göstermeniz gerekir.
  • Genç bilet alanlar koltu seçimi yapamazlar. Koltukları etkinlik öncesi gişede kendilerine bildirilir. Bu konuda tercih hakları yoktur.
  • Hak sahibine tanımlanmış olan 5 tane Genç Bilet hakkı tanımlanan yılın sonuna kadar kullanılabilir. Daha sonra geçerliliği kalmaz.
  • Genç bilet hakkı olduğu halde etkinliklere en fazla 2 kere bilet alanların yada hiç katılmayan kişilerin kalan bilet hakları iptal edilir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir