İçeriğe geç

Biz İzmir Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  biz-izmir

  Bizizmir şeffaf ve çoğulcu belediyecilik anlayışının hayata geçirilmesi amacıyla ortaya çıkarılmış olan bir dijital meydandır. İzmirlilerin belediyenin alacağı kararlara doğrudan katılabilmesi, şehre demokrasi kültürünü yerleştiren bir uygulamadır. Bizizmir internet sitesi ve mobil uygulaması ile bu projeye katılabilir ve inceleyebilirsiniz. Bizizmir sosyal yardım projeleri kapsamında üniversite öğrencilerine eğitim desteği vermektedir. 10 bin öğrenciye burs imkanı sunulmaktadır. 8 ay boyunca verilen bir burstur. İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteklediği bu burs imkanı için öğrenciler başvuru oluşturabilirler. Başvuru için öğrencilerde aranan bazı şartlar ve kriterler vardır. Bu kriterleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Bizizmir burs imkanından faydalanmak için öğrencinin ailesinin İzmir il sınırları içinde yaşıyor olması gerekir. Yani öğrenci farklı şehirde okuyor olabilir. Türkiye’de bulunan diğer üniversitelerde eğitim gören öğrenciler Bizizmir bursu için başvurabilirler. Ancak ailenin İzmir’de yaşıyor olması gerekir.
  • T.C. vatandaşı olması gerekir
  • Öğrencinin 17-25 yaş aralığında olması gerekir
  • Öğrencinin devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitelerinin %100 burslu programlarında öğrenim görüyor olması gerekir
  • Öğrencinin ön lisans veya lisans örgün öğrenim görüyor olması gerekir

  Bu kriterlere uyan lisans öğrencileri bizizmir bursundan faydalanmak için başvuru yapabilirler.

  Biz İzmir Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Bizİzmir burs başvurusu için İzmir Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesini kullanmak gerekir. Belediyenin resmi internet sitesinde burs başvurusu için oluşturulmuş olan başvuru formu vardır. İzmir üniversite eğitim desteği yani Biz İzmir bursu başvurusu için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak eğitim başvuru sayfasına ulaşın.

  Biz İzmir Eğitim Destek Bursu Başvuru sayfası için buraya tıklayınız.

  • Karşınıza web başvuru sayfası gelecektir.
  • Başvurular ebeveyn üzerinden alınır.
  • Bu sayfada aşağı kısımda bulunan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Formda ebeveynler ile ilgili bilgiler de istenir, bu bilgileri girerek devam edin ve başvuruyu oluşturun.
  İlginizi Çekebilir:  Çoklu Doğum Yardımı Başvurusu

  Başvuru bu kadar pratik ve kolaydır. Biz İzmir burs başvurusu aynı aileden bir kişi için yapılabilir. Eğer öğrencinin durumu pasif ise kayıt yenilemesi yapıldıktan sonra burs için başvuru oluşturabilir. Pasif olarak başvuru oluşturulması mümkün değildir.

  Biz İzmir Burs Başvurusu Sırasında Hangi Evraklar İstenir?

  Burs başvurusu için istenen belgeler şu şekildedir:

  • Veli ve öğrencinin kimlik fotokopileri,
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Yeni öğrenci ise öğrenci belgesi (Öğrenci belgesi sadece e-devlet üzerinden alınan aktif öğrenci belgesi ise kabul edilir. Buradan alınmalıdır.)
  • Devam eden öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript belgesi

  Biz İzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Biz İzmir eğitim desteğinden faydalanabilmek için yardıma muhtaç durumda olan ailelerin çocukları başvuru yapabilir. Eğer yardıma muhtaçlık durumu varsa ebeveyn üzerinden başvuru oluşturulabilir. Öğrenci burs için başvurduysa belediye inceleme yaptıktan sonra başvurular arasından uygun olanları seçer ve burs vermeye başlar. Burs almaya hak kazanan öğrencilere sms ile haber verilir. Yine de başvuru sonrası burs çıkıp çıkmadığını öğrenmek isteyen öğrenciler aşağıdaki bağlantı üzerinden sorgulama yapabilirler.

  Biz İzmir burs başvurusu sorgulama sayfası için buraya tıklayınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir