İçeriğe geç

İkm Başvuru Nasıl Yapılır? İkm İş Başvurusu Şartları Nelerdir?

  ikm-basvuru

  İkm başvuru ile siz de Adalet Bakanlığı kadrosunda infaz koruma memuru olmak ister misiniz? Adalet Bakanlığı bu dönemde birçok alan için farklı kadrolar açıyor. Bu doğrultuda kişilerin başvuru yapabilme seçenekleri de artmış oluyor. Bu sayının bir kısmını da İnfaz koruma memurları oluşturuyor. İnfaz koruma memuru denilince akla gelen birkaç soru oluyor. İnfaz koruma memuru nedir? İnfaz koruma memuru iş başvuruları için kişide aranan şartlar nelerdir? İnfaz koruma memurluğu için başvuru nasıl yapılır? Bu be benzeri birçok soru aklınıza takılabilir. Sizler bir infaz koruma memurunun ne iş yaptığını bilmiyor ve öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken tüm detaylarıyla bu yazıyı okumaktır. Yazı boyunca tüm sorular ayrıntılı bir şekilde cevaplandırılmaya çalışılacaktır.

  İkm Nedir?

  İkm açılımı infaz koruma memuru olarak adlandırılan bir meslek grubudur. İnfaz koruma memurları cezaevinde bulunan tutuklu kişilerin düzeninden sorumlu olan kişilerdir. Tutuklu kişilerin düzenli olarak denetimini yaparlar. Cezaevinin düzenini kurmaya çalışırlar. Tutuklu kişiler ve hükümlüler arasında herhangi bir sorun yaşanırsa bu sorunların çözümünü sağlamak adına adım atarlar. Kısacası, bir infaz koruma memuru cezaevinde bulunan tutuklular ve cezaevi yönetimi arasında iletişimi sağlamak, bunun yanı sıra düzeni dengelemektir. Sizler de ikm başvuru yaparak böyle bir görevde yer alabilirsiniz.

  İnfaz Koruma Memuru Ne İş Yapar?

  Akla gelen ilk sorulardan biri de bir infaz koruma memurunun neler yapabildiği ya da neler yapabileceğidir. Bu noktada birçok görev sayılabilir. İnfaz koruma memuruna ait görev ve sorumlulukları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tutuklularla ilgili kayıtları tutar.
  • Tutuklular arasında denetlemeler yapar.
  • Tutukluların koğuşlarına ulaşmalarını sağlar.
  • Tutukluların kapılarının kapatılması ve kilitlenmesiyle ilgilenir.
  • Koğuşları belli aralıklar doğrultusunda kontrol eder.
  • Tutuklular cezaevinden kaçma girişiminde bulunursa bu girişimleri engellemekle yükümlüdür.
  • Tutuklular için gerekli olan temel ihtiyaçları temin eder.
  • Tutukluların sayılması gerektiğinde, bu sayma görevini infaz koruma memurları üstlenirler.
  • Tutuklular arasında herhangi bir sorun çıkarsa çözmeye çalışırlar.
  • İdareden sorumlu memur olmadığında sevk ve idare noktalarında sorumluluk sahibi olmak
  İlginizi Çekebilir:  Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu

  İkm başvuru ile bir cezaevi kapsamında bu görevlerin hepsini yerine getirmeniz gerekiyor.

  İkm İş Başvurusu Şartları Nelerdir?

  Adalet Bakanlığı bünyesinde infaz koruma memuru olarak görev yapmak isterseniz tek yapmanız gereken ikm başvuru işlemidir. Bu işlemin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için belli başlı şartlar vardır. Bu şartlar sağlandıysa kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli şartlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelikle başvuru şartlarının başında başvuran kişinin Türk vatandaşı olması geliyor.
  • Başvuran kişinin kamu haklarından herhangi bir sebeple mahrum kalmamalıdır.
  • Başvuran kişi ya askerliğini tamamlamış ya askerlik çağına henüz gelmemiş ya da askerliği ertelenmiş biri olmalıdır.
  • Başvurunun dikkate alınabilmesi için başvuru sahibi hakkında yapılan araştırmada kişinin güvenlik soruşturması ve arşiv karıştırılmasının olumlu bir şekilde sonuçlandırılması gerekir.
  • Başvuran kişinin KPSS puanının en az 70 olması gerekir.
  • Yapılacak sınav doğrultusunda tarihler değerlendirilmeye alınmalıdır. Geçekleşecek olan sınavın son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş fakat 30 yaşını doldurmamış bir aday olmak gerekir.

  Bu şartları sağladığınız takdirde sizler de infaz koruma memuru olarak görev yapmak için başvuru yapabilirsiniz. İkm başvuru şartları size uyuyorsa hızlı ve pratik bir şekilde başvurunuzu internet üzerinden tamamlayabilirsiniz.

  İkm Başvuru Nasıl Yapılır?

  Adalet bakanlığı bünyesinde bir infaz koruma memuru olmak için artık çok daha kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken iki önemli etken vardır.

  • Online olarak başvuru yapabileceğiniz bu forma https://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ linki üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Link üzerinden karşınıza çıkan ekranda gerekli olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizde başvurunuz sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

  Bu iki madde tam olarak gerçekleştiği zaman başvurunuz değerlendirmeye alınır. Başvuru sonrasında sonuçlarınızı mümkün olan en kısa süre içinde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda sonuçları https://adalet.gov.tr/Arsiv/duyuru bu link üzerinden de takip edebilirsiniz. Burası Adalet Bakanlığı tarafından genel duyuruların yapıldığı alandır. Hem sonuçları takip edebilir hem de bir sonraki iş alımları için burayı kontrol edebilirsiniz. Genel olarak Adalet Bakanlığı kapsamında bilinmesi gereken tüm duyurular buradan yapılır. Sizler de ikm başvuru sonucunuza buradan ulaşabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  İstanbul Kadıköy Belediyesi Memur Başvurusu

  ikm başvurusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında düşüncelerinizi görmek istiyoruz. Daha fazla iş başvurusu haberleri ve kampanyaları için https://resmibasvuru.com/is-basvurusu/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Etiketler:

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir