İçeriğe geç

Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu

  elidor-tog

  Elidor ve TOG Vakfı’nın düzenlediği proje kapsamında 200 üniversiteli kadına burs imkanı sunuluyor. TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı’dır. Kendi Yolumuzda ismiyle başlatılan burs projesinden yararlanmak isteyen üniversiteli genç kızlar başvuru yapabilirler. Bursa başvurabilmek için bazı ayrıntılar ve kriterler vardır. Bu kriterlere uyan genç üniversiteli kadınların başvuruları incelemeye alınır. Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs başvurusu için aranan şartlar şu şekildedir:

  • Türkiye sınırlarında bulunan üniversitelerden birinde lisans eğitimi alıyor olmak. Hazırlık yada birinci sınıf öğrencisi olunması gerekiyor.
  • 17 – 24 yaş arasında olması,
  • T.C. vatandaşı olması,
  • Kadın olması,
  • Kendi Yolumuzda projesi kapsamında yapılacak olan etkinliklere katılım gösterebileceğini taahhüt etmesi

  Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu için bu şartlara uyan kişiler başvuruda bulunabilirler. Başvuru yapamayacak olan üniversite öğrencileri ise şu şekildedir:

  • Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın verdiği farklı burslardan yararlanan bursiyerler
  • Açık öğretim öğrencisi olanlar
  • Hazırlık ve birinci sınıf dışındaki üst sınıflarda okuyan öğrenciler

  Bu öğrenciler Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Bursu için başvuru yapamazlar. Yapsalar dahi başvuruları dikkate alınmaz ve incelenmez.

  Özel yada vakfı üniversitesinde okuyanlar Elidor & TOG Kendi Yolumuzda Bursuna başvuru yapabilirler. Bursun başvuru koşulları uyduğu müddetçe iptal edilmez ve eğitim hayatları boyunca verilmeye devam edilir. Yıl içinde 10 ay boyunca burs vermeye devam edilir. Ayrıca başvuru koşulları arasında bulunan etkinliklere tam katılım sağlandığı müddetçe üniversite eğitimi bitene kadar belirlenen burs miktarı, kazanan öğrencilere verilir.

  Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu için öncelikle bazı belgelerin hazırlanması gerekiyor. Bu belgeleri hazırladıktan sonra başvuru oluşturulabilir. Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu için gereken belgeler şu şekildedir:

  • Öğrenci Belgesi (e-devlet kapısı sisteminden alınabilir)
  • Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, emekli cüzdan fotokopisi, hesap ekstresi, gelir vergisi beyannamesi fotokopisi, gelirsizlik belgesi gibi ailenin çalışma sistemine ve durumuna uygun olan belgeler olmalıdır. Hangi belge sizin durumunuza uyuyorsa onu vermeniz yeterlidir.)
  İlginizi Çekebilir:  Süreyya Ağaoğlu Burs Başvurusu

  Yukarıda sayılan belgeler tamamlandıktan sonra online olarak başvuru yapılabilir. Online başvuru için yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

  Elidor & TOG Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu İçin Tıklayınız.

  Başvuru sırasında hazırlanan belgeler forma eklenmelidir. Belge olmayan başvurular dikkate alınmaz ve geçersiz sayılır. Başvuru formunda sizden istenen alanları eksiksiz ve doğru olarak doldurmalısınız. Eksik yada yanlış bilgi olmamalıdır. Yanlış bilgi vermeniz durumunda bursunuz iptal edilir. Başvuru sırasında verilen bilgilerin daha sonra kanıtlanabilir şekilde olması önemlidir. Yanlış bilgi beyan edilmesi durumunda burs alma imkanı ortadan kalkar yada verilen burs iptal edilir. Bu sebeple yanıltıcı bilgi verilmemesi önemlidir.

  Başvuru formu burs başvuruları başladığı zaman hizmete açılır. Projenin resmi internet sitesini takip ederek burs başvurularından haberdar olabilirsiniz.

  Elidor& TOG Kendi Yolumuzda resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir