İçeriğe geç

Deneyap Başvurusu Nasıl Yapılır?

  deneyap

  Deneyap, Türkiye’de bulunan 55 ilde var olan, öğrencilere teknoloji üzerine eğitim veren teknoloji atölyeleridir. Deneyap Teknoloji Atölyeleri sürekli olarak genişlemektedir. Bir çok ilde açılmaya devam etmektedir. Böylece öğrenciler teknoloji alanında gelişiyor. Amaç 81 ilde açılarak Türkiye genelinde hizmet vermektir.

  Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrencileri sınav ile seçer. Sınav zamanı geldiğinde duyuru yapılır. İki aşamalı sınav uygulanır ve kazananlar Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya başlar. Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınavı e-sınav ve uygulama sınavı olacak şekilde iki aşamada yapılır. İki aşamayı da geçmek gerekir.

  Deneyap Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Başvular sadece atölyelerin bulunduğu illerde alınmaktadır. Bu illerde bulunuyorsanız ve çocuğunuz bu illerde öğrenim görüyorsa başvuru yapılabilir.  Sınavın yapılacağı yılda 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıfta okuyan öğrenciler ilk aşama için başvuru yapabilirler. Ancak sınıf şartı Deneyap Teknoloji Atölyeleri tarafından değiştirilebilir.

  e-sınav için başvuru yapmak isteyen adaylar şartları karşılıyorlarsa aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Deneyap Teknoloji Atölyelerinin sınavına başvuruda bulunabilirler.

  Deneyap sınav başvurusu yapmak için tıklayınız.

  İzlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle yukarıdaki bağlantıdan ilgili başvuru sayfasına ulaşın.
  • Sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Seans bilgileri kısmından bulunduğunuz il ve ilçeye göre listelenen sınav merkezlerinden istediğinizi seçin.
  • Size uygun olan gün ve seans bilgileri seçin.
  • Girdiğiniz bilgileri kontrol edin ve doğru olduğundan emin olun.
  • ‘Kişisel Verilerin Korunumuna ilişkin Muvafakatnameyi okudum, anladım ve kabul ediyorum.’ kısmını onaylayın ve ‘Lütfen sözleşmeyi kabul edin’ butonuna tıklayın.

  Deneyap sınav başvurusunu bu şekilde yapabilirsiniz.

  Sınav takvimi ve Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Kılavuzu

  Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

  İlginizi Çekebilir:  E-YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Ayrıca Deneyap Teknoloji Atölyelerinin sınav başvurusu ve sınav açılıp açılmadığını takip etmek için resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Sitede güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Deneyap resmi internet sitesi için tıklayınız.

  Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

  Sınava başvuran öğrenciler başvuru süreçlerini aşağıdaki bağlantı üzerinden takip edebilirler.

  Deneyap sınav başvuru takibi için tıklayınız.

  Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen Kurumsal Yönetim Sistemine giriş yaparak sınav başvurunuzun durumunu takip edebilirsiniz. Sistemi kullanmak için önce kayıt olmanız gerekir. Kayıt için sayfanın üst kısmında bulunan yeni hesap butonunu kullanabilirsiniz. Daha sonra şifreniz ile birlikte TC kimlik numaranız yada e-posta adresiniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

  Deneyap Teknoloji Atölyeleri Hangi İllerde Vardır?

  Deneyap Teknoloji Atölyelerine başvurular sadece bulundukları illerden alınmaktadır.  Bulunduğu iller şu şekildedir:

  Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hakkâri, İzmir, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon, Amasya, Artvin, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak.

  Başvuran öğrenciler belirlenen merkezlerde seanslar halinde sınava alınır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir