İçeriğe geç

Aşevleri Başvurusu

  Asevleri-Basvurusu

  Aşevleri yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara yemek hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. Belirli kriterlere uyan vatandaşlara sıcak yemek verilmektedir. Bu yemekler aşevlerinde pişirilerek hanelere dağıtılmaktadır.  3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti kararıyla tespit edilen gruplara bu yardım yapılır. Bu kişiler şöyle sıralanabilir:

  • yaşlı
  • engelli
  • hasta olan
  • evinde yemek yapabilecek durumda olmadığı belirlenen kişilere (Mutfak eşyaları vb.)

  Bu durumda olan kişilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından aşevi hizmeti verilmektedir.

  Aşevleri Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Sıcak yemek yardımından faydalanmak için bu durumun sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına bildirilmesi gerekir. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Aş Evleri Yardımları Başvurusu için yanınızda kimlik belgenizin olması yeterlidir.

  Aşevleri Yardımı Kimlere Yapılır?

  Yaşlı, engelli, hasta ve evinde yemek yapacak durumu olmayan bireyler başvurabilir. Evsiz kişilerde bu yardımdan faydalanabilirler. Aşevi yardımında bu bireylere günlük olarak sıcak yemek verilir. Hergün sıcak yemek yiyebilecekleri güzel bir imkandır. Özellikle kimsesiz olan hastalar ve yaşlılar için iyi bir yardımdır.

  Aşevleri Yardımına Kimler Başvurabilir?

  Sıcak yemek yardımı için aşevleri yardımına uygun kriterlere sahip ailelerde bulunan 18 yaş üstü aile bireyi başvuru yapmalıdır. (Aşevi hizmetinin bulunduğu il/ilçelerde bulunan sosyal hizmet vakfına başvuru yapılır.)

  Aşevleri Yardımları Kim Faydalanabilir?

  3294 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı, engelli, hasta olan ve evinde yemek yapabilecek durumda olmadığı (gerekli yemek yapma araçlarına sahip olmayanlar, evsizler vb.) belirlenen kişiler faydalanabilmektedir.

  Aşevleri Yardımları İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Aşevleri Yardımlarına başvuracak kişinin kimlik belgesi yeterlidir.

  İlginizi Çekebilir:  Afetzede Hak Sahipliği Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Aşevleri Yardımları Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Aşevleri yardımı için özel bir ödeme yapılmaz. Sıcak yemek şeklinde verilmektedir. Günlük olarak sıcak yemek hizmeti sunulmaktadır.

  Aşevleri yardımı için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca aşevleri yardımı ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır.

  BARINMA – GIDA Aşevleri 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti kararıyla tespit edilen yaşlı, engelli, hasta olan ve evinde yemek yapabilecek durumda olmadığı (gerekli yemek yapma araçlarına sahip olmayanlar, evsizler vb.) belirlenen kişilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından aşevi hizmeti verilmektedir. 18 yaş üstü aile bireyi (Aşevi hizmetinin bulunduğu il/ilçelerde) 3294 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı, engelli, hasta olan ve evinde yemek yapabilecek durumda olmadığı (gerekli yemek yapma araçlarına sahip olmayanlar, evsizler vb.) belirlenen kişiler faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi Sıcak yemek şeklinde verilmektedir. Günlük olarak sıcak yemek hizmeti sunulmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir